Hormonální pilulky vs. tělísko

Anonymní
6.5.20 15:59

Hormonální pilulky vs. tělísko

Ahoj, zdravím..Posledních pár měsíců řeším také dilema a ráda uvidím zkušenosti a názory jiných žen :). Už 5 let beru hormonální antikoncepci (pilulky). Bohužel tak poslední dva-tři roky na sobě pociťuju přehnané změny nálad, všechno hrozně špatně psychicky nesu, také mě hodně často bolí hlava občas migréna a hlavně..hodně jsem přibrala a poslední třičtvrtě roku jsem držela dietu a cvičila jsem..Nezhubla jsem ani gram. Když jsem si dala vše dohromady, tak si říkám jestli to vše není tou antikoncepcí..Gynekolog říkal, že s tím se dalo počítat, že tohle jsem typické příznaky antikoncepce a že by mi doporučoval hormonální tělísko. Prý je to nejméně škodlivá metoda antikoncepce, nejde mi přes žaludek jako pilulka a mohlo by se mi prý i ulevit. Chci se zeptat, zda s tím některá máte zkušenost a co je na tom pravdy. Předem děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

672
6.5.20 16:07

Mela jsem napred nehormonalni telisko 10 let a krome silnejsi ms vse ok. Pak jsem je nechala vymenit za hormonalni Mirenu, zpocatku asi pul roku spineni a pak asi 10 let pohoda, bez ms, dokonce mne bezproblemove provedla prechodem. Takze za mne super. Ale kazda jsme jina, cetla jsem tu prispevky holek, kterym Mirena delala velke problemy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23426
6.5.20 16:58

Mě se v době braní HA spustila migréna, nepomohla ani změna prášků. Po vysazení migréna takřka zmizela. Po porodu jsem zkusila nehormonální tělísko, měla jsem ho 5 let, ale měla jsem hodně silnou MS. Pak jsem zkusila hormonální, špinila jsem krátce, pak jsem rok měla i Ms vždy v termínu a proti době po porodu a nehormonální tělískem slaboučkou a teď to vypadá, že asi zmizela úplně. Takže za mě dobré a vypadá to, že fakt není pro tělo tak zatěžující. Mám levosert.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama