Hrůza z plavání - dítě

Anonymní
10.5.16 11:53

Hrůza z plavání - dítě

Máte někdo zkušenost s dítětem, které není schopné naučit se plavat? Nesnese stříkání vody do obličeje, nedá hlavu pod vodu apod. Na kurz plavání v MŠ chtěla jít, ale jak zjistila, jak to probíhá, prosila, ať tam chodit nemusí. Nebylo to povinné, tak přestala. Teď ale mají povinné plavání ve škole, je to místo TV celé pololetí a nenaučila se nic. Chodí tam, ale nedělá co má, nikam se neposunula. Mají tam hodné a tolerantní plavčice, nikdo ji násilím nikam nehází nebo nepotápí, ale ten její odpor je pořád stejný. Sama říkala, že asi bude mít na vysvědčení pětku z tělocviku, že je tam jediná s takovým problémem. Nezažili jste to někdo? Jak se to pak klasifikuje? Jinak má samé jedničky, tak to bude docela rána. Vím, že jsou i dospělí, kteří se vody bojí, ale nevím, jak to probíhalo ve škole.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3356
10.5.16 12:19

@Laurren Někdo se bojí pavouků, někdo výšek, někdo vody. Promluv si s učitelkou, jestli je rozumná, nebude z toho dělat kovbojku. Ať si ji vyzkouší nějak jinak. Kdyby měla astma, nebo ekzem a nemohla plavat, tak by asi taky nedostala pětku. V nejhorším napíše neklasifikováno. Naše malá plave od 6měsíců a kolem 2 let se zasekla a nechce se potápět, ale jinak vodu miluje…nehrotím to, nejsme sami :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
10.5.16 12:24

@Laurren můj starší.. strachu se zbavil na povinném plavání ve 3. třídě, do té doby děs běs.. úlevu neměl, ale o jeho panice věděli a přistupovali k tomu velmi dobře :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1814
10.5.16 12:28

@Laurren A když jdete v létě na koupaliště, tak jí voda nevadí? Netopila se třeba někdy v dětství? Může mít blok (třeba se trochu topila na plavání se školkou a už to v ní zůstalo).To by pak mohla dostat papír třeba od psychologa, že se prostě vody bojí (aspoň myslím - my takové problémy naštěstí nikdy neměli). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10211
10.5.16 12:29

Taky si myslím, že ve škole z toho žádná hrůza nebude. Ale vy jste nezkoušeli jí nějak zvykat? Třeba pomalu, ve vaně, v létě v bazénu atd.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
10.5.16 12:30

Celá já! a moje dcera je po mě.. nedávno jsem tu zakládala téma jak má děsný strach jít na plavání - chodí se školkou, jak je začali posunovat dál a sundali rukávky a museli skákat do vody tak se sekla a nechce tam. Nebyla jediná tak jsme my maminy mluvili s učitelkama at dohlídnou na to at je nenutí.. ale pokud už tam nebude vůbec chtít tak nutit nebudu.. jednou se to snad naučí. já se naučila až ve 4.třídě. Do dnes jako dospělá jsem ráda že se udržím nad vodou. Nepotápím se, neskáču do vody.. Jsem prostě taková..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
10.5.16 12:36

Já se naučila až v 11 letech. Byla jsem na to úplně levá :P Dodnes plavu jak tele :) Pokud není paní učitelka nějaká jedubaba tak bude mít normálně jedničku. Ono se nechodí celé pololetí takže „známka“ se bere jakoby z plavání a klasického tělocviku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
10.5.16 12:37

@darkblack Á můžem se vzít za ruce a jít si zaplavat :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišuna
10.5.16 12:40

To by můj syn musel propadat z TV už třetí rok a má taky samé 1. On plavat umí, ve vodě ho to celkem baví, ale obecně je ve všech sportovních aktivitách takový váhavý střelec a na všechno potřebuje svůj čas a tempo. Jezdíme se společně koupat často, do termálek, do akvaparků, na chatě máme bazén, jako mimino chodil na plavání ale plavecké kurzy se školou prostě nesnáší. Vloni byl schopný každou neděli večer onemocnět. Letos je to o dost lepší a myslím že ještě rok dva a zlomí se to. Jako dítě jsem na tom byla s plaváním se školou podobně a v patnácti jsem začala chodit na potápění a dneska obojí miluju.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
20793
10.5.16 12:43

Já se naučila plavat až skoro dospělá, povinné plavání mi (a spoustě dalších z našeho okresu, kteří spadaly pod ty fúrie plavčice) způsobilo nehezké trauma, nenaučila jsem se tam nic, akorát z toho mám určitě vředy a chce se mi zvracet, když kolem inkriminovaného bazénu jdu. Ve škole jsme měli všichni jedničku ;) Zkus promluvit s učitelkou. Mimochodem teď plavu skoro denně a nemůžu bez toho být :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
10.5.16 12:44

@Bohulinka Oni právě mají celé 2. pololetí jenom plavání. A už je víc než půlka za nimi, a dcera sama říká, že se nenaučila nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
10.5.16 12:55

Dcera je celkově nesportovní typ, i v běžném tělocviku je to bída. Byla na kurzu lyžování, bruslení, a stejně se nic nenaučila. Přitom fyzické omezení žádné nemá, je vysoká, štíhlá, ale fyzická aktivita jí nic neříká. Z té vody nemá přímo fobii, klidně tam vleze, ale nesnáší to ponořování nebo stříkání do obličeje a tak. Musí mít pod nohama bezpečné dno a hlavu dostatečně nad vodou.
Já taky vodu ráda nemám, absolvovala jsem kdysi ten drastický školní výcvik, jak to chodilo dřív. Sice jsem se něco naučila, ale s odporem. Teď ten kurz probíhá daleko přívětivěji, pomalu a bez nátlaku, ale na dceru to žádný efekt nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
10.5.16 13:02
@Laurren píše:
Dcera je celkově nesportovní typ, i v běžném tělocviku je to bída. Byla na kurzu lyžování, bruslení, a stejně se nic nenaučila. Přitom fyzické omezení žádné nemá, je vysoká, štíhlá, ale fyzická aktivita jí nic neříká. Z té vody nemá přímo fobii, klidně tam vleze, ale nesnáší to ponořování nebo stříkání do obličeje a tak. Musí mít pod nohama bezpečné dno a hlavu dostatečně nad vodou.
Já taky vodu ráda nemám, absolvovala jsem kdysi ten drastický školní výcvik, jak to chodilo dřív. Sice jsem se něco naučila, ale s odporem. Teď ten kurz probíhá daleko přívětivěji, pomalu a bez nátlaku, ale na dceru to žádný efekt nemá.

To doufám, bylo to fakt peklo. Hele, já mám z vody pořád respekt, plavu fakt dobře, ale do bazénu, kde máš na jedné straně obrovskou hloubku (takový ten příkop) prostě neplavu, bojim se, u moře nebo v rybníku taky neplavu daleko a to se mi nikdy ve vodě nic nestalo :nevim:
Zeptej se učitelky, já myslím, že známky nebudou hrotit a aspoň malou uklidníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4660
10.5.16 13:20

Já se plavat naučila až na střední škole :oops: Dodnes mám z vody respekt, ale aspoň něco uplavu. Holt strachu se moc poručit nedá, já bych jí zaplatila soukromé lekce a chodila tam s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22960
10.5.16 13:26

Mám pocit, že přesně popisuješ mě. Jak se mi dostane voda na obličej, mám pocit, že se topím. Plavat jsem se naučila, ale z povinných hodin plavání mám trauma do dneška. Nebylo by možné zaplatit individuální hodinu plavání, kdy by se někdo věnoval jen jí a nejlépe v době, kdy je bazén skoro prázdný? Myslím, že se bojí i toho množství dětí, aby ji některé třeba nestáhlo pod vodu. Prostě je potřeba ji hooodně citlivě seznámit s vodou. Jakmile překoná ten první strach, je na půl vyhráno. Přeju holčičce hodně odvahy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat