Hydrokéla varlete

1823
28.7.12 09:41

Hydrokéla varlete

Ahoj, můj dvoutýdenní chlapeček má od narození hydrokélu pravého varlete. Doktorka říkala, že se to první rok dva neřeší. Dotaz: Zmizela vašim chlapečkům hydrokéla sama nebo je operace stejně nevyhnutelná?

A ještě přebalování. Snažím se co nejjemněji, ale jelikož má od hovínka oblepený celý spodek šourku, trvá to dlouho a řve jako tur. Může ho to kvůli hydrokéle tolik bolet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5114
28.7.12 10:06

Můj syn má tři měsice a hydrokéla už se nám vstřebává. Já už ji tedy nevidím vůbec, na kontrole nám potvrdili mizení. Do půl roku to údajně bývá pryč. Takže my už máme pomalu splněno.
Bolet by to nemělo. Takže u přebalování problém nevidím. A myslím si, že tvůj synek si zvykne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3408
28.7.12 11:25

Ahoj, hydrokéla by, alespoň co řákal doktor, neměla bolet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4208
28.7.12 11:26

My skoro 4měsíční syn jí má taky… no, zatím to dr hlídá..a pak by nás poslala na urologii..ale jako myslím si, že se vstřebává..protože je fakt, že v porodnici je měl hodně moc velký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.12 11:34

Tak starší syn ji měl a byl operován ve 4 měsících :,( U nás to bylo asi vážnější, jelikož mi ho hned po porodu odvezli do jiné nemocnice, jestli tam nemá něco vážnějšího :,( Naštěstí to byla „jen“ hydrokéla. Teď zpětně mě nejvíc mrzí, že jsme si po operaci nezjistila víc informací. Mám totiž podezření, že měl i kýlu třiselnou- při sání měl starašný záchvaty řevu i když jsem mlíko měla, hubnul, po operaci to přestalo.
Jsem ráda, že operace byla tak brzy ;) A neboj, nebolí to ;)

• Citovat
  • Upravit
1823
28.7.12 14:42

Díky za vaše zkušenosti. Jsem ráda, že to miminkům mizí. Snad nebude výjimka.

Taky bych řekla, že se mu nelíbí přebalování jako takový. Jakmile plenku zalepim, tak je blaženej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
28.7.12 15:28

Hydrokéla nebolí, synovi se nevstřebala, má ji odoperovanou v 5-ti letech. Udělala se mu až ve 3 měsících, většinou je to vrozená záležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1068
28.7.12 20:10

Ahoj, můj mladší synek měl hydrokélu taky od narození, určitě ho to nebolelo a vstřebala se mu, na roční prohlídce už OK, určitě to tak dopadne i u vás!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
27.8.12 22:58

Ahoj, můj malý (4m) má hydrokélu od narození. Dnes jsme byli u urologa a ten nám řekl, že pokud se do další KO nezlepší, tak půjde na operaci (KO za 2-3 měsíce, takže to odložím až na ty 3 měsíce, v případě, že by něco nebylo OK máme přijít hned). Jak operace probíhá? Malý to měl hodně, potom se to začalo lepšit, ale musel kvůli skafocefalii (srůstu lebečních kostí) na operaci a opět celý natekl, takže i varlátka a šourek, teď mu to pomaloučku splaskává a já se bojím, že se mu to nevstřebá. Nerada bych, aby byl znovu operovaný. Na internetu jsem se právě dočetla, že se to řeší až po 1. roce nebo po 2. letech a laparoskopicky, proto mě docela zaskočilo, že by ho poslal už v jeho 8mi měsících na operaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
14.9.12 21:45

Holky, mám dotaz. Syn má od narození hydrokélu varlat, která se ale postupně vstřebává. Už dvě kontroly (ve 3 a 7 měsících) statečně odolávám nátlaku na operaci, protože jsem si na netu naštudovala kdeco k tomuto tématu a zjistila jsem, že opravdu není nutné cca do 2 let toto řešit. Ozvláště když kýla mizí, sice pomalu, ale viditelně.
Ale… na chirurgii jsou dost urputní, už na minulé kontrole mi cpali rovnou termín operace a moc se divili, že ji nechci, když jsem se ptala, jestli ej opravdu tak strašně nutná, tak se různě kroutili a nakonec z nich vylezlo, že teda jako není, ale nebylo by to špatné a bla bla bla… chirurg jak neřeže, tak je celý nesvůj :roll:
Jdeme na kontrolu za týden a já potřebuju nasbírat jednak sil k dalšímu odmítnutí operace a druhak rozumné argumenty, proč ji odmítám.
Nechci se vytasit větou - na internetu jsem četla…
Poradíte prosím z vlastní zkušenosti - opravdu je možné, že se ještě i po prvním roce kýla úplně vstřebá? Opravdu není nutné ji ihned operovat a mám počkat do těch 2 let? Bude to masáž, už to slyším - neplodnost, diskomfort při chůzi a kdesicosi, i když ji má už opravdu o hodně menší a kdo neví, že ji má, tak to skoro nepozná, šourek je jen malilinko větší a „nafouklejší“ než by měl být a já se navíc bojím narkozy jak čert :-(
Díky, i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
14.9.12 21:51

@Iffka My měli také kýlu, ale tříselnou, objevila se nám v necelým roce, do 3.let jsme s tím neměli nic dělat, jen sledovat a sama zmizela. Teď nám jsou 4 roky a máme právě podezření na hydrokélu, ale také mám zatím jen sledovat…
Ale asi jde také hodně o velikost kýly a jak často je hmatná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
14.9.12 22:04

Náš má hydrokýlu asi 2 měsíce (je mu rok a půl, podle utz je to asi 3cm).
Sama paní primářka dětského oddělení nás ujistila, že se to teď, ani v nejbližší době řešit nebude, jelikož u malých dětí je lépe se každé narkóze radši vyhnout. Že se to jen bude sledovat (hlavně, aby se nezvětšovala) a pokud by se to do 5. roku věku neztratilo, tak by se to až po té řešilo nějak operativně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
15.9.12 09:54

@Jitulinek26 to je asi nějaká rozumná paní primářka :-( když si vzpomenu na minulou kontrolu v sedmi měsících, jak by ho obě dvě doktorky, co byly přítomny, nejraději nejpozději ihned viděly pod kudlou a jak se velice divily, proč se tomu tak bráním, tak se na čtvrteční kontrolu vůbec netěším.
nerada bych samozřejmě něco zanedbala, ale připadá mi opravdu zbytečné ho do narkozy hnát, když se mu kýla evidentně zmenšuje..
Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
15.9.12 11:51

@Iffka tak to tedy opravdu nechápu, i naše dětská se k tomu staví, že to není nic výjimečného ani tak hrozného a budeme čekat :nevim:.
Když jsem si toho všimla, že má jedno varlátko větší, tak zrovna naše dětská měla dovolenou, sestra mi doporučovala zajít na chirurgii, ale tam jsme právě radši ani nešli, s manželem jsme se shodli, že tam by chtěli asi hned řezat, přesně co píšeš.

V nemocnici nás pak jen prohnali vyšetřením na utz, že to nikde nic neutlačuje a dobrý. Dokonce mi i nabízeli kontakt na nějakého odborníka přes hydrokýlu, že by mi vysvětlil, proč se to neoperuje, což jsem si tedy nevzala, s paní primářkou mám právě už pár velice dobrých zkušeností, takže má moji plnou důvěru (jen asi moje otázka, jestli nějak můžu být nápomocná tomu, aby mu to zmizelo, vyzněla opačně než jsem ji zamýšlela, tak mi právě chtěli vysvětlit, že operovat je opravdu zatím zbytečné).
A jak se k tomu staví váš pediatr? Nebo co třeba navštívit nějakého dětského urologa…

Já tě tedy naprosto chápu, operaci bych se taky bránila zuby nehty, kór pokud se mu to zmenšuje a nedělá žádné problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
15.9.12 20:40

@Jitulinek26 díky za reakci a podporu
No naše dr, i když jsem s ní maximálně spokojená a dá se s ní rozumně diskutovat, tak je přece jen hodně konzervativní a většinou udělá preventivní opatření raději dříve než později. U dcerky jsem ji bezhlavě poslouchala, přece jen první dítě, ted už mám občas svoji hlavu, samozřejmě pokud by šlo o vážnou věc, tak se s ní hádat nebudu, nejsem doktor!
Každopádně potřebuju mít opravdu rozumné argumenty, proč operaci nechci. Takže studuju, co se dá, ale ono toho zas až tolik různorodého na netu není, jen povšechné informace :nevim:
Uvidím, jak to dopadne a kdyby na chirurgiimoc vyhrožovali, tak si asi vyžádám toho urologa..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama