Impetigo - svědění

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
151
27.9.21 13:08

Impetigo - svědění

Dobrý den, prosím nemáte někdo typ co pomáhá aby impetigo tak nesvědilo? mají ho dcerky neškrábou se, já to dostala od nich a šíleně mě svědí ruce :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
190
27.9.21 13:10

Antihistaminika - léky na alergii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
27.9.21 13:17

@jájinka007 máme Antibiotika a framykoin mast :pocitac: a stejně se škrábu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
27.9.21 13:21

@Lili2323 ani jedno ti od svedeni nepomuze. leky na alergii by zabrat mohly. pri svedeni je doktori davaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26293
27.9.21 13:22

@Lili2323 ono to svědí, hlavně to nedrbej, nebo to rozneses všude a bude to nekonečný boj. Spíš to chce se něčím zaměstnat, aby na to člověk nemyslel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
27.9.21 13:48

No mě už přijde že to mám snad všude :zed: chvíli se to dá že to nesvědí a během chvíle to je tak protivně že mám chuť se uskrabat..máte někdo zkušenost za jak dlouho jste se toho zbavily? u dcerek se mi zdá že je to už lepší že to ustupuje.Ceka nás ještě výsledek stěru ve středu tak jsem z toho všeho jako na trní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26293
27.9.21 14:18

@Lili2323 já to měla na obličeji a trvalo mi asi týden se toho zbavit a to sem to měla hnusně rozjeté, dostala sem akorát mastičku fucidin. Ale fakt sem to nesměla drbat, patlat na to něco dalšího, dezinfikovat povlečení a pozorovat, jestli to není i někde jinde na těle. U syna sem to pak podchytila v začátku a to byla otázka pár dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
27.9.21 14:22

@Kriss Tina no já to mám na rukou, nohou s lehce na obličeji :( nejhorší jsou asi ty ruce nevím pořádně co můžu vařit chodím v rukavicích :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
27.9.21 14:29

Týden, dcera měla ATB v masti a na to gencianu. celkově ATB nedostala, ale bylo to na hraně, měla celé záda. Denně jsem měnila povlečení a prostěradlo v postýlce, oblečení i 3× denně, vše práno na 60 v desinfekci, následně žehleno párou. Nesmíš si to škrábat, sahat si na ložiska a pak jinam na kůži nebo na někoho, rozneseš to. dceru, když jsem chtěla položit na záda, tak vždy na sterilní podložku, kterou jsem hned vyhodila a potom ji teprve otočila na břicho. je to opravdu hodně infekční rádo se to vrací, když to nedoléčíš. tak bacha, na svěděni si kup ty antihistaminika v tabletách, nenos gumové rukavice, max. lehké látkové nebo žádné, musí to větrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
27.9.21 14:37

@jájinka007 a jak jste řešily prosím koupání Vana nebo sprcha?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
27.9.21 14:50

Na téměř jakýkoli kožní problém používám roztok CDS2 a pomáhá to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
27.9.21 14:51

@Lili2323 nánosy těch mastí a krusty, které se tvořily, jsem večer umývala, ale zas zvlášť - zadeček a jiné čisté místa rychle pod sprchou, pak mokrou houbičkou jenom lehce záda - žádné šudlání, jenom jsem odmočila největší ložiska přiložením houbičky, na každé ložisko (byly asi 3 velké) jsem měla jinou, čistou a vyvařenou. zbytek zad jsem utřela od genciány trochou desinfekce na gáze. Byla jsem dost opatrná, malá měla po celém těle navíc potníčky a do těch ta infekce sedala jak divá, bála jsem se, že se jí to rozšíří všude po těle a budem muset do nemocnice. na rukách bych to asi opatrně osprchovala, vysušila vyvařenou osuškou a hned lokálně ošetřovala ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
27.9.21 15:02

@jájinka007 moc děkuji :srdce: právě starší dcerka to má na zadečku lehce na boku jinak jen pár pupínků mladší dcerka ta toho má celkově méně na boku menší ložisko jinak pár pupínků na ruce s zadečku :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
27.9.21 15:10

@Lili2323 tak to zvládnete, stačí dodržovat, že čeho se dotkne ložisko, to už se nesmí dotknout ničeho jiného, platí to pro jakýkoliv textil i předměty, vyvarovat se šudlání ručníkem, škrábání a tak…nekoupat (i když doktorka řkala něco o tom, že ve slabé roztoku skalice je snad možná kratší koupel, protože desinfikuje, u malé mi to nedoporučila, u ní preferovala ten postup viz výše), měnit lůžkoviny, nezapařovat a ošetřovat, desinfikovat si ruce… dcera měla opravdu plné záda v terénu potníčků, zezačátku se to do nějakých i chytlo, pak jsme to i díky té opatrnosti zvládli taky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
27.9.21 15:22

@jájinka007 moc,moc děkuji :srdce: jen občas je těžké aby se holky nedotkly mého ložiska nějak :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat