Interrupce po potratů

Anonymní
8.12.20 20:04

Interrupce po potratů

Zdravim holky, chci se zeptat 2 měsíce zpět se mi stalo ze ve 4tt jsem sama potratila a odešlo mi těhotenství.
Teď jsem znovu a těhotná myslíte ze budu moct na interupci bohužel jsem teď bez práce a přítel též a nezvládli by jsme to finančně

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9029
8.12.20 20:06

Jo, můžeš. Samovolny potrat se nepočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
8.12.20 20:07

To vám asi lépe řekne doktor. Na potrat můžete navíc až do 12tt, takže času je dost.
Ale neodpustím si… slyšeli jste někdy o antikoncepci???
Tohle nechápu, přijdete o miminko, máte takové štěstí, že se podaří znovu a jdete na potrat… prostě nechápu, proč se lidi, co děti nechtějí, nechrání :zed: takže vás prosím, až tohle budete mít za sebou, sežeňte si antikoncepci :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
8.12.20 20:16

Teď můžeš, ale pokud se vám zadaří potřetí, tak pak na potrat jít nemůžeš mám tušení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
8.12.20 20:18

Jen nechápu, co bys dělala, kdyby se udrzelo předchozí těhotenství :nevim: byla bys přece ve stejne situaci, akorát bys začínala 4 mesic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.20 20:27

Kamarádce odmítl lékař interupci po samovolnem potratů.
Asi záleží jaký doktor to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
8.12.20 20:27

A najít si práci, to není řešení? Alespoň partner? Vy můžete aspoň na částečný nebo na brigádu zatím… na mateřskou nárok nemáte?
Potrat by měl být až ta poslední možnost, pokud váš důvod je “jsme bez práce”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 20:31

Ačkoli je pro mnoho žen těhotenství dar, ne vždy přijde v pravou chvíli nebo za těch správných okolností. Může se navíc stát, že se plod nebude vyvíjet správně či svou
matku dokonce ohrozí na životě. Přesně pro tyto případy se ženám nabízí možnost umělého přerušení těhotenství.
Do kdy je možné potrat podstoupit? Žena se pro něj může rozhodnout
až do 12. týdne těhotenství, což je zhruba 10 týdnů po oplodnění. V případě interrupce ze zdravotních důvodů, je možné přerušení těhotenství provést i v pozdějším stádiu, nejpozději však ve 24. týdnu těhotenství. V tomto případě lze interrupci provést jen tehdy, kdy je žena ohrožena na životě anebo se prokázalo těžké poškození plodu či neschopnost jeho života.
Umělé přerušení těhotenství může lékař ženě samozřejmě i zamítnout, a to v případě, že interrupce byla v průběhu
posledních 6 měsíců
již vykonána. Nebo jste v posledních 5 měsíců prodělala samovolný potrat. Výjimku v tomto ohledu představují ženy, které za sebou mají alespoň dva porody a jsou
starší 35 let. Nařízení se rovněž netýká umělých
potratů ze zdravotních důvodů nebo po znásilnění

Interrupce se samozřejmě nevykonává jen u dospělých žen. S žádostí o umělé ukončení těhotenství chodí i
dívky, které ještě nedovršily 18 let. V tomto případě je třeba dodržet následující pravidla: •
Pokud je dívka mladší 16 let, potřebují lékaři
souhlas zákonného zástupce •
V případě, že je dívce mezi 16 a 18 lety, stačí k provedení zákroku kromě souhlasu těhotné také
projev vůle
ze strany rodiče (některá zařízení však stále požadují písemný souhlas)
Složitější je to i v případě cizinek žijících na území České republiky. Pokud chtějí interrupci podstoupit tady, je třeba, aby měly povolení k trvalému pobytu.

• Citovat
  • Nahlásit
3585
8.12.20 20:35

Partner si může najít práci. Prozatím i mimo jeho obor. Běž se narodí miminko, tak budete na tom lépe. Věci pro miminko se dnes dají koupit levně z druhé ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9029
8.12.20 20:40

@Nikolka1992 to ale neni možné. Počítají se pouze interupce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3364
8.12.20 20:40
@Suelinda píše:
Tohle nechápu, přijdete o miminko, máte takové štěstí, že se podaří znovu a jdete na potrat…
@Ojanka píše:
Jen nechápu, co bys dělala, kdyby se udrzelo předchozí těhotenství :nevim: byla bys přece ve stejne situaci, akorát bys začínala 4 mesic…

Myslím, že trochu naivně automaticky předpokládáte, že to předchozí bylo plánované. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29217
8.12.20 20:41
@Anonymní píše:
Zdravim holky, chci se zeptat 2 měsíce zpět se mi stalo ze ve 4tt jsem sama potratila a odešlo mi těhotenství.
Teď jsem znovu a těhotná myslíte ze budu moct na interupci bohužel jsem teď bez práce a přítel též a nezvládli by jsme to finančně

Přítelíček si může najít práci, práce je dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19019
8.12.20 20:50

Ve 4tt se nejedná o samovolný potrat, ale pouze o biochemické těhotenství. Ani lékaři to jako těhotenství nevedou. Pouze opožděná menzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42317
8.12.20 20:52

Myslíš, že si za X měsíců chlap nenajde práci? Spousta věcí na mimčo se dá sehnat levně. Potratila jsem 5× a dobrovolně bych do toho nešla. Nikdy nevíš co se po…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42317
8.12.20 20:53

@MrsNorris hmm asi máš pravdu, to mě nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat