Jak perete boty v pračce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majča
Kecalka 121 příspěvků 13.03.11 10:14
Jak perete boty v pračce?

Ahoj holky,
potřebuju poradit, jak perete boty v pračce. Úplně všechno, jestli prát samotné nebo v něčem, na kolik stupňů, kolik otáček, prášek nebo gel? Děkuji za všechny rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

soldi
Neúnavná pisatelka 17237 příspěvků 13.03.11 10:35

neperiem, lebo sa znicia. ale ked uz, tak na co najnizsich otackach, nizkej teplote a samostatne.

genca
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 13.03.11 10:41

ja peru teda jenom sportovni boty a ty peru uplne normalne na 30, otacky nechavam jak tam jsou a jeste jsem nikdy zadny neznicila, naopak pekne prokoukli :-)

Sarisek1
Echt Kelišová 9218 příspěvků 13.03.11 10:51

ja peru botky na 40 davam tam od Arielu ty zeleny ctverecky tekuty prasek vzdy je mam suprove prokoukly a cisty :palec:

jakkoli
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 13.03.11 10:59

Peru na 30, samotny, nizky otacky… zatim se mi neznicili pri prani, ale pry se tim zkracuje jejich zivotnost… kazdopadne vsechny, co sem tak prala, vzdycky vypadaj po vyprani jako novy :dance:

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 13.03.11 11:10

Trochu OT, právě jsem vyprala a na radiátoru vysušila synovi poděděné sportovní kotníčkové botky, které před tím vevnitř byly cítit zatuchle - takovéto zatuchlé mokro - a ono to ani po vyprání a vysušení nezmizelo, nemáte nápad, co s tím?

Prala jsem na 30stupňů, 30minut, v prášku.
Dík

Sarisek1
Echt Kelišová 9218 příspěvků 13.03.11 11:13

a vlozky si vyndala??? ja je peru aspon hodinu zatuchle botky a na 40

Sarisek1
Echt Kelišová 9218 příspěvků 13.03.11 11:13

a ten ariel gel ty ctverecky..

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 13.03.11 11:17

Sarisku nevyndala :oops:
OK, přeperu znova, co jsou to Ariel čtverečky? Něco speciálně pro praní bot?
A ty vložky pereš v botě a vyndáš až na sušení, nebo je rovnou pereš zvlášť, v pračce nebo ručně? Bojím se, že v pračce se zkroutěj.

neprihlasen Jaruna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.11 11:28

Ahoj,peru boty vetsinou jen sportovni normalne v pracce na 40,otacky nenastavuji extra zvlast,mam je na 800,nekdy na 1000,podle toho,co jsem pred tim prala.
Peru v gelu i v normal prasku.
Jen jednou v zivote jsem znicila mesic stare boty adidasky,protoze byly takove sametove a ten samet se sepral a boty popraskaly.Pro­davacka mi rekla,ze se nemaji prat zadne boty v pracce,ale ze ona je samozrejme take pere a kazdou botu zvlast zabali do rucniku nebo osusky.Nekdy to udelam,nekdy ne.

Míša8808
Extra třída :D 13338 příspěvků 13.03.11 11:57

Peru jen sportovní, značkové… mám vyzkoušeno, že vydrží. Peru na 30-40 st., otáček 800, dávám normálně prášek. Vždycky se vypraly perfektně, i když mě vždycky znervózňoval ten rachot, jak se to mlátilo v bubnu. :-D

lemaz
Závislačka 3040 příspěvků 13.03.11 11:58

Peru na 40, dám k nim nějaký ručník, aby to tak nemlátilo do bubnu. Prášek normální. Ještě jsem nikdy takhle žádný nezničila. A jak prokouknou!!!!!

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 13.03.11 12:15

Peru sportovní, na 40, v persilu. Zatím všechny vydržely. I dražší i levnější…Ale na to koukám už při koupi, aby se po prvním projítí kaluží nerozlepily…

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 13.03.11 12:24

Peru na 40 °C,normální dlouhý program.Třeba když peru psí ručníky a osušky tak to do toho zamudlam :wink: Peru všechny co myslím,že se dají prát :mrgreen: Jen jednou jsem si od červených semišovek obarvila zbylé prádlo :roll:

Majča
Kecalka 121 příspěvků 13.03.11 20:21

Všem moc děkuji, boty jsem vyprala a super. Akorát ten rámus, ale zavřela jsem dveře do koupelny a byl klid :-D .

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >