Jak překonat strach

108
19.5.18 09:14

jak překonat strach

Ahoj.
V Pondělí odjíždím na dlouhodobí pobyt do zahraničí - konkrétně na jeden rok a 3 měsíce. Celou dobu jsem to brala v pohodě, ale od včerejška mám šílený nervy. Hlavně teda ze stesku po rodičích. Je to poprvé, co se od nich stěhuju (je mi 20 let) a budu bez nich. Do ciziny nejedu sama, jedu tam s dlouholetým přítelem (5 let spolu), ale i ten už má nevry na drátku.. možná ještě větší, než já. :D Takže se snažím být před ním ta silná a snažím se ho podporovat, ale sama vlastně potřebuju nějakou podporu.
Nevíte, jak ten strach překonat? Jak ho alespoň zmírnit?
Má někdo takhle zkušenosti se stěhováním daleko mimo Čr (já jedu až do Kanady) a právě s překonáním těchlech počátečních nervu?
Jinak - jedu tam studovat a pracovat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
45713
19.5.18 09:24

@Ronnie285 nauč rodiče zacházet se Skypem, pak je to dobrý. A ten počáteční strach je normální. A stesk taky. Je mi přes 30 a vloni jsem se stěhovala s chlapem a dítětem do Asie. V letadle mi při odletu ukapla slza. Stejně tak i ve chvíli, kdy jsme jeli domů na dovolenou a letadlo v Praze dosedlo na ranvej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
19.5.18 09:33

Myslím, ze až se tam trosku zabydlis, tak ti to tak nepřijde a budeš si tu cizinců užívat a jak píše ronnie285, s tím skypem je to dobrý nápad :palec: ale samotnou radu jako takovou nemám, ale uvidíš, ze to zvládnete…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16790
19.5.18 10:18

Já žila víc než rok v Anglii a nikdy před tím jsem tam nebyla. Chápu tě a je to těžké, i když člověk jede třeba jen po Evropě.

Ale zase se osamostatníte, poznáš spoustu nových věcí a postupně se zabydlíš a zvyknete si. A hlavně budeš mít tolik zařizování a věcí na práci, že na stesk nebude tolik času. Mně vždycky pomáhalo jít něco dělat, sporotovat a tak. A pak jsem si řekla hele, uteče to, a pak se ti nebude chtít balit.

A jinak existuje Skype, FB aj. Tak se jen s rodičema domluv a nainstalujte si ho všichni dopředu, abyste si mohli volat a tak. Mně se ještě osvědčil blog na wordpressu, kam jsem dávala fotky a popisovala co a jak dělám. A ono to uteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3508
19.5.18 10:32

Zavidim ti, byt mladsi, tak jedu hned! Uzij si to! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.18 12:06

Jako mlada jsem mela zajem o jednu studijni staz a delala psi kusy, abych mohla jet, konkurence byla velka a misto jedno. Te radosti, kdyz vybrali me… Tyden pred odjezdem se mi prestalo chtit jet, najednou jsem mela pocit, ze mam doma skvely zivot, zrovna jsem zacala randit s nekym novym a mam to vsechno nechat a odjet! 8o
Kdyz to zkratim, v cizine stastna, nechtelo se mi domu, jeden z nejvetsich zivotnich zazitku a zkusenosti ze ktereho cerpam dodnes.

Nebat se a jet!!! Ty pocity jsou normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.18 12:08

A pak jsem jela jeste vickrat na ruzna mista, i na par let, a nikdy se nebala :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama