Jak se naučit ušetřit peníze?

Anonymní
30.11.20 02:23

Jak se naučit ušetřit peníze?

Zdravím, jsem na mateřské a na starosti finance ma manžel. Já u sebe peníze moc nemivam, ale když už nějaké mám pro sebe tak mam tendencí je hned utratit za věci třeba na sebe apod.,ale chtěla bych se naučit si začít šetřit, ale nemám ponětí jak to začít dělat. Začala jsem teď chodit na brigádu na privydelek takže budu mít pro sebe více financí. Chtěla bych si to šetřit sama pro sebe, aby o tom manžel nevěděl. Takže nějaká rada jak začít a hned všechno neutratit? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.11.20 02:28

Já dřív taky hodně utrácela, ale pak už mě to přestalo bavit. Život neni jen o materiálních věcech. Nehledě na to, že mít větší rezervu je klid na duši. Prostě neutrácej za číčoviny a vždycky si řekni, jestli to opravdu potřebuješ. Jiná rada není🤔

• Citovat
  • Nahlásit
399
30.11.20 02:29

To mi nepřijde fér když jste manželé si něco syslit pro sebe tajně :( jsi neslyšela u oltáře společně a nerozdílně?
A radu mám hlavně pro manžela ať ti peníze nedává, když je rozfofrujes za věci které rozhodně nepotřebujes. Aby to za rok nezkoncilo v diskuzi Jak prodat nepotřebne oblečení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 02:31

@JiříkMazlík 😃A to je taky trochu pravda😃

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 02:32
@JiříkMazlík píše:
To mi nepřijde fér když jste manželé si něco syslit pro sebe tajně :( jsi neslyšela u oltáře společně a nerozdílně?
A radu mám hlavně pro manžela ať ti peníze nedává, když je rozfofrujes za věci které rozhodně nepotřebujes. Aby to za rok nezkoncilo v diskuzi Jak prodat nepotřebne oblečení :lol:

Nemyslím to zle syslit si peníze pro sebe, ale manžel když ví, že jsou nasetrene penize tak je má taky tendeci utrácet nebo si více dovolovat. Šetřit bych to chtěla pro sebe z toho důvodu, abych pak je v létě vytáhla a řekla jedeme na dovolenou. Takový překvapení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 02:34

No tak o to víc máš motivaci, mysli na dovolenou a bude se ti šetřit hezky!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 02:35
@Anonymní píše:
Já dřív taky hodně utrácela, ale pak už mě to přestalo bavit. Život neni jen o materiálních věcech. Nehledě na to, že mít větší rezervu je klid na duši. Prostě neutrácej za číčoviny a vždycky si řekni, jestli to opravdu potřebuješ. Jiná rada není🤔

No někdy si to dokážu říct, že je to zbytečný to nepotřebuju, ale někdy to je k nevydrženi. Nyní vím, že potrebuju obnovit satnik, protože dva roky na mateřské dělají svoje a už potrebuju změnu :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
399
30.11.20 02:39
@Anonymní píše:
Nemyslím to zle syslit si peníze pro sebe, ale manžel když ví, že jsou nasetrene penize tak je má taky tendeci utrácet nebo si více dovolovat. Šetřit bych to chtěla pro sebe z toho důvodu, abych pak je v létě vytáhla a řekla jedeme na dovolenou. Takový překvapení.

No to je nadeleni. Můžu zítra v práci svařit prasátko a do něj se určitě nedostanete. Budou to celoživotní úspory :lol:
A co nějaký spořicí účet v bance aby
Ktomu nebyl hned přístup ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
30.11.20 02:41

Já si kupuju " kraviny" z peněz co mám z melouchu. Tak že sortiment nářadí přibývá pomalu ale jistě. Jsou to prostě peníze mimo rozpočet které nechybí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 02:42

To chápu, ale teď budeš mít prostě cíl a zkus to dokázat, protože v léťe se ti penízky navíc opravdu budou hodit. Já jsem už hodně šetřivá, ale fakt je ten, že mám dobrý základ. Manžel mi hodně kupuje, není lakomý a já už hadry tolik neřeším. Děti zahrada atd. Prostě už to není jako za svobodna😃Ráda se pěkně oblíknu to neříkám, ale mám v šatně věci, některý ještě s cedulkou a prostě momentálně mi udělá radost, třeba dražší krém. Po koroně wellnes nebo masaž.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 02:46

@JiříkMazlík Plasy? U Kaznějova? Tak to jsi kousek😃 😃

• Citovat
  • Nahlásit
399
30.11.20 02:48
@Anonymní píše:
@JiříkMazlík Plasy? U Kaznějova? Tak to jsi kousek😃 😃

Ano přesně tak ;) koukám z balkonu jak krásně svítí hřbitov 😁 škoda na dušičky to bylo lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 02:51

@JiříkMazlík já tě znám! Já jsem tady krátce a už minule jsem si říkala, že jsi mi povědomej! Někde jsem tě viděla 🤔No, až si vzpomenu..Řeknu ti:)

• Citovat
  • Nahlásit
399
30.11.20 02:53
@Anonymní píše:
@JiříkMazlík já tě znám! Já jsem tady krátce a už minule jsem si říkala, že jsi mi povědomej! Někde jsem tě viděla 🤔No, až si vzpomenu..Řeknu ti:)

No jen vzpomínej :wink: pracuješ přímo v Kaznějově v nepronu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 02:58

@JiříkMazlík Tak tam opravdu nepracuju😁 😁A ani bych nikdy nepracovala🙄 😃Ale syna jsem vozila do Kaznějova do školky. Ale opravdu tě znám, už jsem tě někde viděla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat