Knížka Jak se rodí vodníčci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hoa Mai
Kelišová 6073 příspěvků 20 inzerátů 03.11.14 13:19
Jak se rodí vodníčci

Prosím, máte někdo tuto knížku? Potřebovala bych poradit. Mám syna 11m, chodíme na plavání od 6m, hrozně se mu to líbí, většinu aktivit dělá s nadšením, miluje cákání, nevadí mu voda na obličeji, zvládá potápění. Jediné, s čím máme od začátku problém je, že se nechce položit na záda, nechce se na zádech uvolnit, snaží se přetočit. Někdy se mi povede ho po chvilkách udržet na zádech uvolněného, třeba když mu dám do rukou vodolepku, ale jemu prostě z nějakého důvodu tahle poloha vadí. Úchop mám správný, nenechá se položit ani od lektorky, i když jiné aktivity s ní dělá bez problémů. Knížku mám, ale teď jsem bohužel dlouhodobě mimo domov a nemůžu se do ní podívat. Nemá tam Kiedroňová k tomu něco napsané, co by mohlo pomoct? Jak mu dát najevo, že se nemá čeho bát?

Máte zkušenost s Grada: Jak se rodí vodníčci?
Reakce:
AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 03.11.14 13:29

@Hoa Mai o knize jsem neslysela, ale nas maly ani zadne jine dite na plavani to nemely rady :nevim: Trenerka rikala, ze je to normalni, ze jeste nevidela ditko z toho odvazane. Obcas vydrzel trochu dele, kdyz mel hlavinu uplne na mem rameni a ja se mu celou tvari tulila na oblicej.

kve-tinka
Závislačka 4757 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 13:32

Že dítě nemá rádo zádovou polohu je zcela normální, když to nechce dělat tak ho tam měj jen chvilku, nebo vůbec a na nějakou knížku se vyprdni. ;)

Uživatel je onlineAdelka951
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 03.11.14 13:34

Napíšu jen moji zkušenost. Se synem chodím na plavání od 6 měsíců a už předtím jsme plavali ve vaně. Na záda jsem ho položit nikdy ve vodě nedokázala. Později jsem to ani nezkoušela. Teď jsou mu už 2 roky a občas to už jde. Takže doporučuji nenutit. Není to důležité. Nejdůležitější je, aby se mu to ve vodě líbilo. Nemusí přece dělat všechno, co vaše lektorka chce.

Hoa Mai
Kelišová 6073 příspěvků 20 inzerátů 03.11.14 13:37

@AniNevim no z našeho kurzu asi 6 miminek máme problém akorát my, ostatní děti se na vodě krásně uvolní. Je pravda, že syn není na zádech příliš rád ani na suchu, co začal pást koníčky, tak na zádech vřeštěl a snažil se dostat na břicho, jednu dobu na břiše i spával, teď už zase spí i na zádech. Ale v té vodě je to katastrofa.
A jak máš staré děti? Jestli máš starší, zlepšilo se to časem? Myslím to tak, že když už s nimi byla řeč, tak si to nechaly vysvětlit a spolupracovaly?

Martina321
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 13:41

@Hoa Mai taky chodíme od 6 měsíců, malému je teď 9. Našemu plavání na zádech taky není nijak příjemný. A to teď zkoušíme na boku jakoby na uchu to je ještě horší. Ale naše lektorka vždycky řekne, ať zkusíme chvíli a otočit pokud se jim to nelíbí, rozhodně nenutít.
edit: nás je na kurzu deset a žádné dítě teda není nadšený.

Příspěvek upraven 03.11.14 v 13:46

Hoa Mai
Kelišová 6073 příspěvků 20 inzerátů 03.11.14 13:42

@kve-tinka @Adelka951 Jo, já ho právě nechci nutit, ani lektorka to nevyžaduje, prostě to zkusím a když nechce, nechám ho být. Ale vím, že se některé bloky dají odstranit různými fígly a že v těch vodníčcích spousta takových fíglů je.
Třeba potápět se syn taky napřed vůbec nechtěl, ale pak jsem přišla na to, že když se potopím s ním a vypouštím bubliny, tak se mu to líbí a teď je zase potápění jeho skoro nejoblíbenější aktivita, dokonce strká hlavu pod vodu sám.

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 03.11.14 14:17

@Hoa Mai otazka je, jestli ta ostatni mimina nechodila uz do vanicek apod. My jsme chodili s malym na plavani od 8 mesicu do cca 18. Pak uz jsme chodili sami na bazen. Na zadech to zacal zkouset az letos v lete, takze pred 3.narozeninami ;) Vysvetlovani nezabiralo, proste to chtel zkusit sam, kdyz to videl u tatinka.

Hoa Mai
Kelišová 6073 příspěvků 20 inzerátů 03.11.14 14:27

@AniNevim většina právě nechodila. Ale i kdyby, my jsme „vaničkovali“ doma od narození, právě podle těch vodníčků a ze začátku syn krásně na zádech ležel, stačilo ho jen držet pod hlavou nebo kolem ramínek a on ležel na vodě, broukal si, kopal nožičkama a byl spokojený. Ale pak kolem toho třetího měsíce, jak začal pást koníčky, z ničeho nic šmytec a na zádech nebude. A to ani třeba v kočárku, žádný polosed u něj nikdy nefungoval. Dokud si sám nesedl, tak jezdil v kočárku na bříšku, jinou polohu neakceptoval. Asi mám extrémního „břichaře“ :-D.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >