Jak uspáváte dvě děti?

444
10.5.21 19:56

Jak uspáváte dvě děti?

Dobrý den, prosím o radu. Moje druhorozená je celkem nespavec přes den. Nedokažu ji uspat jinde než v nosítku. Ale jsme půl dne venku, to ji nosím. Zas nechci ji nosit celý den, bolí mě klouby a chci si taky pohrát na zemi se starším, aby mi nepřekážel šátek. Bohužel jakmile nemá absolutní ticho, tak mi u prsa neusne nebo se hned vzbudí. Starší nedokáže počkat nikde v jiné místnosti sám (to by tam byl s tím obtížným uspáváním asi celý den) a bohužel často hlučí. Tak jak to děláte vy? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
444
10.5.21 20:00

Omlouvám se, název spíš měl být: „Jak uspáváte, KDYŽ máte dvě děti?“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3153
10.5.21 20:03

Já uspavala dohromady. Kojila jsem malé v posteli a starsi byl v postýlce v ložnici s náma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10739
10.5.21 20:12

Chodím si lehat s oběma. Mladší usíná později, než starší, ale od narození chodila s námi. Dostala dudlík (nekojila jsem) a tulili jsme se všichni tři. Dneska usnul úplně stejně oba, malou jsem pak jen přenesla do postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1125
10.5.21 20:45

Zkus bílý šum zvuk vysavače, fénu, krbu,…

Já jdu často dětem příkladem. Usnu jako první :D Chvilku pohádka a jsem tuhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
10.5.21 21:02

Hele zrovna jsem oba uspala a odpověď mám jednoduchou - blbě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
10.5.21 22:22

Jedno mrne dam do postylky a flasku, mezitim druhy si smrdla zuby v koupelne, od mrnete odejdu a jdu se starsim do pokoje rict pohadku… hotovo, vyreseno :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7500
10.5.21 22:41

Od narození druhého dítka to jde velice blbě skoordinovat, čím jsou starší, tím je to horší (nyní 4 a necelé 2 roky). Protože většinou musí uspávat maminka, tak jsem na roztrhání. Když jdu lehnout s jedním, buď druhé dolézá či jinak ruší, nebo naopak to ležící dítě chce za sourozencem. Když chci lehnout s oběma zaráz, navzájem se požďuchují a provokují, že z toho bývá výskot, chichotání a spánek žádný a můžu uklidňovat, slibovat, nadávat nebo vyhrožovat… :zed: Náš nejčastější scénář asi není ideální, ale zatím funguje. Mladší stále usníná u prsa, tak u něj často usne v obýváku a potom si jdu lehnout se starším. Pokud je starší unavený dřív, někdy se podaří, že mladší chvilku vydrží s tatínkem, ale to není jisté, protože jindy hlasitě vyžaduje maminku, utíká za námi a potom nastává začarovaný kruh, protože se navzájem zase popichují. Taky jsem zvědavá, jak to zvládají jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
11.5.21 09:07

@Martina84 @Aduš8 @Pajka2020 @racooon @llida @Petule030 Děkuji! Ja to asi napsala zase blbě :) Jak to děláte přes den? Mladší spí furt a starší už přes den nespí. Tak jsem to myslela. A mladší kvůli řádění staršího ne a ne zabrat nebo spát. V noci to jde, to je klid. První totiž usne starší a pak uspím mladší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
11.5.21 10:03

@Dobrej_tym pres den mladsi ve svem pokojiku v klidu spi / dam flasku pusinku a cau / a starsi radi v obyvaku:-) mladsi teda jeste s chuvickou a monitorem dechu i v roce:-) kazdopadne zkus postupne at spinka sam mladsi v postylce, tim nosenim si za chvilku oddelas zada:-) a starsi at zkousi byt taky sam, at se nezblaznis:-D ze zacatku to asi bude boj :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
11.5.21 13:27

@llida wow, tak tohle mi moje děti nikdy neudělaly :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1125
11.5.21 19:55

U nás naštěstí spí po obědě i starší. Všichni jdeme po obědě odpočívat (slovo spát se nesmí použít :D ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
11.5.21 20:16

Uspávám mladší, až když je opravdu unavená, starší pustím pohádku, takže je klid a mladší tím pádem usne celkem rychle, uspávám u prsa. Pokud jsme venku, uspávám v kočárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
11.5.21 20:24

@Vernika15 asi taky zkusim pohadku, ted to je narocne, nemuze mi koukat na pigadky 5× denne, ale pozdeji dobry napad (2× denne proc ne).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
11.5.21 20:26
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie