Jak zařídit garsonku? Inspirace

7918
30.5.17 13:47

Jak zařídit garsonku? Inspirace

Zdravím :mavam: můj taťka se bude stěhovat do garsonky. Šla jsem se podívat a fakt je to malé, ale už si vybral, tak je třeba jí zařídit, ale jak? Na internetu jsem zahlédla pár tipů, ale spíš pro mladé. Jak do jedné místnosti narvat, ložnici, obývák, a hlavně hodně úložného prostoru???
Je tu i pár omezení, přes které nejede vlak.
1. postel normální, žádná sklápěčka ani rozkládací gauč
2. Gauč nechce, pouze konferák a dvě křesla

pokoj je velký cca 3,50 + 5,50
Pokud máte třeba i nějaké fotky či odkazy na net budu ráda.
Zatím tedy v plánu je, udělat vestavěný nábytek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14263
30.5.17 13:53

Teta bydlela v garsonce leta, mela pres jednu stenu udelanou skrin na miru, tam se narvalo kramu co ja nedam do 2+1 :D tim mela vyreseny ulozny prostor, a pak mela rozkladaci gauc, s normalni posteli si to nedovedu predstavit, zvlast pokud chodi na navstevu znami, pribuzni atd, to si pak sednou kam? Ja bych nechtela aby mi cizi lidi treba sedeli v posteli a postel i gauc se do garsonky vmestna jen tezko. A dve kresla zaberou pomalu tolik mista co malej gaucik :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11913
30.5.17 14:00

Můj děda bydlel v garsonce. Postel měl u zdi a přes den na něj hodil přehoz a měl ho jako gauč. Skříň na míru kam dal všechno. Křeslo měl jedno.

My máme vyklápěcí postel, když se složí máme gauč. U malého bytu je nutnost „na míru“.
Ale postel + 2 křesla +stolek. To je na 20m2 moc. Obzvlášť jestli tam bude mít i kuchyňskou linku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
30.5.17 14:10

@Kriss Tina @Netopirek no já mu ty křesla vymlouvám, snad ho přesvědčím :think: ale jak píšete varianta je na jednu celou stěnu vestavěnou skříň (na tu delší), a někde v prostředku výřez nebo police na televizi, na té kratší stěně do pravého úhlu pokračovat se skříní vést jí jakoby vysoko (jen horní skříňky a dole by se umístila postel, s úložným prostorem. :think:
No ono to není úplně garsonka 1+1 ale malé, vchod do minichodbičky kde se nedá pověsit ani věšák natož botník, hned vchod do minikuchyně, kde je kratičká linka - dřez, sporák, pračka, pod oknem lednice a malý stůl + 2 židle. No masakr dispoziční řešení je blbý :cert: já tam prostě nevidím nic pozitivního a proto se mi nedaří něco vymyslet co by nadchlo (taťkovi je 62 let).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
30.5.17 14:11

Ja jsem vzdy napady lovila na netu na realitkach…proste jsem se divala na byty, co se prodavaji a pronajimaji a maji stejnou dispozici jako ten nas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11913
30.5.17 14:17

@Maty80 staromládenecký byt :mrgreen: to je to co ho nadchlo. :mrgreen:

Jestli je sám tak mu bude stačit skříň přes jednu stěnu. Čím min úložného prostoru, tím min krámu bude skladovat. A když bude mít skříň až ke stropu, tak tam bude mít místa dost. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
30.5.17 14:20

@Aniga :mavam: děkuju, dnes mě to taky napadlo, ráno jsem to už projela, byty pro normální smrtelníky zařízeny nic moc, a ty co zařízeny byli, ta se jenom tvářili jako garsonky :lol: ( např. jsem našla garsonku 54m) no já hlednám inspiraci pro 22 či 28m :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
30.5.17 14:23

@Netopirek :pankac: jj staromládenecký to je přesné. Víš on by chtěl na jedné straně moderní věci (foťák, počítač, telefon) ale na druhou stranu má rád nábytek co byl moderní za dinosaurů :lol: ze starého bydlení si chce vzít koberce, co jsem jako dítě měla v pokojíčku :zed: :zed: podotýkám, že jsem 80. ročník

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14263
30.5.17 14:24

Teta mela teda malou lednici a pracku (plnitelnou bokem) zabudovany pod linkou takze tim se dost mista usetrilo, ale zas nemela uz prostor na sporak, takze to resila akorat dvouplotynkovym el. varicem. Ono taky zalezi kolik ma veci, starsi lidi mivaj nastradano za cely zivot tuny zbytecnych kramu a pak prave nevi co s tim :D stul a zdile bych vyhodila uplne, u nas v rodine klasicky stul nema nikdo, tety ji u konferecnich stolku na kresle, nasi maj akorat barovy zidle v kuchyni, mi stul mame ale pouzivam ho akorat jako odkladiste veci, kdyz uz tak bych volila neco takoveho: https://jysk.cz/…dle-vejstrup?…
To je fajn vynalez, zabere malo mista, a zidle se daj sklopit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11913
30.5.17 14:26
@Maty80 píše:
@Netopirek :pankac: jj staromládenecký to je přesné. Víš on by chtěl na jedné straně moderní věci (foťák, počítač, telefon) ale na druhou stranu má rád nábytek co byl moderní za dinosaurů :lol: ze starého bydlení si chce vzít koberce, co jsem jako dítě měla v pokojíčku :zed: :zed: podotýkám, že jsem 80. ročník
:mrgreen: :mrgreen: klasika. Hele nechala bych ho zařídit podle sebe. On tam bude bydlet
Tchanovci mají doma taky mix moderního a starého :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
30.5.17 14:39

@Maty80 a co se třeba zajed podívat do Ikei? Mívají tam ukázkové malé byty. A nebo udělat patrovou postel nahoře a pod ní ty křesílka nebo tak něco. Tím by se ušetřilo dost místa. My bydleli v 24m2 a museli jsme tam nacpat skříň, rozkládací gauč, malou obývací stěnu, jídelní stůl a dvě židle, skříň pro miminko, postýlku, sporák, lednici a malou linku. No co budu povídat, sardinky v plechovce by měly více místa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14263
30.5.17 15:07

@nela812 patrova postel je fajn pro mlade lidi nebo do detskeho pokoje, ale uprimne si nedovedu predstavit duchodce co kazdy vecer splha po zebricku nebo schudkach do postele (zvlast starsi chlapi kolikrat chodi x krat za noc na wc, to by pak bylo spis o uraz). :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama