Kakani

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  03.06.03 00:43
Kakani

Ahojky,chtela bych si popovidat na tema jak casto by melo 6 mes.miminko kakat.Holcicka mi moc nekakala snad do 4 mesice,pote co jsem zacala prikrmovat tak se vse zlepsilo na 2 stolicky denne.Nyni opet jednou za 4-5dni.Bojim se aby to nemela spojene s neprijemnym pocitem a nebo bolesti.Kojim + kojenecke mleko a prikrmujeme jen zeleninou a ovocem.Davam ji take pit kojeneckou vodu.Pediatr mi ale rika,ze ne vice vody jak75ml denne.Nechce se mi davat projimave dzusy typu svestkovy z obavy dehydratace.Tak nevim.Diky.

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  10.06.03 17:13
Kakani

Ahoj,

můj 5-ti měsíční chlapeček dříve také moc nekakal. Ale od té doby co jsem ke kojeneckému mléku začala přikrmovat zeleninkou a ovocem má stolici pravidelně 1-2× denně. K pití dávám vodu a domácí ovocé šťávy(jablko,hruška a k oslazení trochu hroznového vína). Celkem za den tak 200 ml. Náš pediatr říkal, ze čím víc bude pít, tím lépe (ve vedrech třeba i 1l denně!). Zkuste třeba víc pít, třeba se to zlepší.

Hodně štěstí

Klára

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.06.03 23:25
Kakani

Ahoj, trošku tvého lékaře nechápu - pokud už plně nekojíš, je pro dítě důležité co nejvíc pít, hlavně v těch vedrech, která teď panují. Moje dcera pila v 6 měsících přibližně 900 ml mléka a dalších 200 ml čajů a ředěných ovocných šťáv. Důležitá je taky konzistence stoličky - jestli jsou to „tvrdé bobky“, může to být opravdu způsobeno nedostatkem tekutin.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.06.03 00:40
Kakani

Do dušené zeleniny můžeš od šestého měsíce přidávat malinkou lžičku za studena lisovaného (panenského) olivového oleje.

Zlepšuje to kakání i inteligenci. :)

V případě nouze lze i rozpustit špetku másla - tady záleží na tom, na jak přísné miminčí dietě jste, jestli plánuješ maso teď nebo až po roce. (Na to existuje mnoho názorů)

Jinak si taky myslím, že pít může kdykoli potřebuje a nikoliv, kdykoli si přeje pan doktor.

Romana

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 26.09.03 12:52
Kakani

zkopírováno z došlých příspěvků:

ahojte,

už 14 dní řeším problém,ten se jmenuje průjem.Po očkování má 5,5 měsíční malá problém s vyprazdňová­ním.Stolici má 4×až 5 x denně.Je mírně vodnatá a nazelenalá.Podle mé doktorky má průjem.Jenže bříško ji evidentně nebolí,podle toho jak rajtuje po zemi neustále v pozici na bříšku.V jedné knize píšou ,že zelená stolice u kojeného dítěte je špatná.V druhé knize píšou,že zelená se nemá brát tak tragicky.Nemusí to být průjem.Taky to může být od růstu zubů nebo ,že má mlíčka málo nebo že ho má hodně.A teď si to přeberte.Mám ji dávat rýžový odvar.Jenže dudlík od láhve odmíta,ze lžičky to po mně fluše zpátky.Včera jsem zkusila rýžovou kaši s banánem.Včera to baštila,dneska to opět po mně flusala.A po té kaši nekakala 24 hodin.Takže poraďte.Jak má vypadat stolice kojeného dítěte a co na průjem.

sunny

Anonymni  01.10.03 17:51
Kakani

Ahojky, pokud vim, co jsem slysela, cetla a co vidim na vlastni holcicce (4 mesice), plne kojene miminko ma stolicku nekdy zlutou a tuzsi nekdy ridsi a nekdy zelenou a nic z toho neni nijak spatne a je v poradku. Spatna stolicka ma byt ta, ktera je hlenovita a pachne. Ale ted ten problem, jak ma byt asi tak casto? Mala mi kakala denne, nekdy i nekolikrat, vetsinou v takovem ohromnem mnozstvi, ze to plinka nestacila pobrat. Taky hodne blinkala. Ale ted najednou se zasekla, blinka minimalne, ale hlavne mi uz 8 dni nekakala. Prdakuje normalne, brisko neni tvrde ani nafoukle, Lenda je spokojena, nic ji netrapi, takze … myslite, ze je to normalni a nic se nedeje ?

Diky za odpoved

Lenka a Lenka, mala a velka ;-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Reklama