Kam schovat peníze?

Anonymní
21.5.18 12:13

Kam schovat peníze

Dobrý den,
otázka kontroverzní, nicméně jasná. Po téměř dvaceti letech spolu přichází na řadu rozvod. Děti budu mít pravděpodobně v péči já, muž o ně nejeví takřka zájem, je naprostý workoholik. Mám nějaké peníze a ráda bych si je uložila někam, kde na ně muž nedosáhne a nedozví se o nich. Je nějaká jiná možnost než ta, že je schovám v hotovosti doma? Bojím se, že je najde a nechci, aby figurovaly v rozvodovém řízení. Budu se muset odstěhovat, nemovitost moje není a tak s nimi počítám na zařízení bytu a další nemalé výdaje, které mě čekají a tuším, že manžel velkorysý rozhodně nebude :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24997
21.5.18 12:18

Cokoliv bude na tvé jméno bude spadat do sjm. Nemáš někoho z rodiny, komu by jsi mohla věřit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25484
21.5.18 12:19

Hmm no to fakt netušim…ale když o nich neví tak je můžeš mít kdekoli ne, třeba zašitý v matraci :-D jinak to máš dobrý, já žádný nemám a rozvod po pomalu stejně dlouhé době je na spadnutí též…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
21.5.18 12:20

V bance se dají snadno dohledat, pronajmout si v bance trezorovou schránku je taky stejně dohledatelné. Když je investujete umění/pozemek tak to taky bude obou. Oficiální cestou to nejspíš nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25484
21.5.18 12:20

Jj schovat je k někomu z rodiny mi přijde jako dobrý řešení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6939
21.5.18 12:23
@Anonymní píše:
Dobrý den,
otázka kontroverzní, nicméně jasná. Po téměř dvaceti letech spolu přichází na řadu rozvod. Děti budu mít pravděpodobně v péči já, muž o ně nejeví takřka zájem, je naprostý workoholik. Mám nějaké peníze a ráda bych si je uložila někam, kde na ně muž nedosáhne a nedozví se o nich. Je nějaká jiná možnost než ta, že je schovám v hotovosti doma? Bojím se, že je najde a nechci, aby figurovaly v rozvodovém řízení. Budu se muset odstěhovat, nemovitost moje není a tak s nimi počítám na zařízení bytu a další nemalé výdaje, které mě čekají a tuším, že manžel velkorysý rozhodně nebude :(

Sourozenec nebo rodiče si pořídí bankovní schránku na své jméno, ty budeš mít přístupové právo. Pro případné dokazování před soudem je v případě zjištění protistrany možné oprávněně argumentovat, že jsi byla zmocněna přístupem ke schránce pro případ nenadálých událostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18511
21.5.18 12:30
@Premek_Orac píše:
Sourozenec nebo rodiče si pořídí bankovní schránku na své jméno, ty budeš mít přístupové právo. Pro případné dokazování před soudem je v případě zjištění protistrany možné oprávněně argumentovat, že jsi byla zmocněna přístupem ke schránce pro případ nenadálých událostí.

spravne by v bezpecnostni schrance v bance nemela byt zadna hotovost z duvodu prevence prani spinavych penez.

Kamaradka takhle na rodice kupovala byt i auto. Je jedinacek a jeji tenkrat jeste manzel byl zadluzeny az po usi a hrozilo, ze prijdou o spolecny barak. Ja bych si penize nechala ve strozoku nebo u nekoho duveryhodneho. Veskere ucty, pojisteni, sporeni, ktere za dobu trvani manzelstvi se zalozi, spadaji do SJM a budou soucasti majetkoveho vyporadani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 12:38

V tomto případě leda opravdu vymyslet pekelně bezpečný úkryt hotovosti doma (nevím o jak velkou sumu se jedná) nebo je dát důvěryhodné osobě, nejlépe někdo z rodiny. Já mám takové bezpečné místo v práci. Můžu si tam pro ně kdykoli, mám to uzamčené a nikdo o tom neví, ani o tom, že mám něco někde uzamčené. Rodině důvěřuju, ale chci se vyhnout otázkám, znáte ty matky :mrgreen:
Omlouvám anonym - soukromé údaje

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 12:55

@pikola no věřím maximálně tak mamce, ale ona vůbec nic netuší a nevím, jak bych jí to vysvětlila, už mne to napadlo. Bojím se taky trochu požáru apod, otec je tak trochu alkoholik a zapomíná apod :(
@Premek_Orac tohle není špatný nápad, díky moc!
@Hanka1 díky. Právě vím, že je vše společné, pořád vymýšlím, kde je doma zašít, kde by ho ani nenapadlo hledat :think:

@Anonymní píše:
V tomto případě leda opravdu vymyslet pekelně bezpečný úkryt hotovosti doma (nevím o jak velkou sumu se jedná) nebo je dát důvěryhodné osobě, nejlépe někdo z rodiny. Já mám takové bezpečné místo v práci. Můžu si tam pro ně kdykoli, mám to uzamčené a nikdo o tom neví, ani o tom, že mám něco někde uzamčené. Rodině důvěřuju, ale chci se vyhnout otázkám, znáte ty matky :mrgreen:
Omlouvám anonym - soukromé údaje

jj, známe. A máš to fajn.

Já do práce nechodím, nejmladšímu dítku ještě není ani rok. Doufám, že rozvod vydrží do té doby, než si najdu práci (firma, kde jsem pracovala, skončila během předchozí RD) a byt. Zatím tu snad není žádná další osoba, která by ho nutila k rychlému jednání. Snad :think: Tím pádem o tom ještě nikdo neví, ani kamarádky odsud, ani nikdo z „reality“. Peru se s tím pocitem zatím sama a doufám, že než to nastane, budu s tím natolik smířená, že se k tomu postavím prakticky.
@brumdinka je mi to moc líto, ty pocity jsou strašné :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 12:57

Kamaradka mela ucet na maminku vybrane penize chodila v hotovosti na nej vkladat po mensich castkach aby nemusela u toho vkladu prokazovat totoznost. Hlavne se vyhnout bankovnim prevodum.

• Citovat
  • Nahlásit
2906
21.5.18 13:01

No a ty penize mas z doby pred manzelstvim? tam by jsi nic schovavat nemusela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
21.5.18 13:04

Vzpomněla jsem si na jednu známou, taky tohle řešila a peníze dala do formy na velikonočního berana, kterou vytahovala jen jednou za rok a manžel při rozvodu o nějakou formu opravdu nestál :lol: Měla ji fakt velikou, ale záleží, kolik máš objemově peněz ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25484
21.5.18 13:09

Zakladatelko dík, ale nemusí, já jsem s tím srovnaná :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10440
21.5.18 13:11
@osvc píše:
Vzpomněla jsem si na jednu známou, taky tohle řešila a peníze dala do formy na velikonočního berana, kterou vytahovala jen jednou za rok a manžel při rozvodu o nějakou formu opravdu nestál :lol: Měla ji fakt velikou, ale záleží, kolik máš objemově peněz ;)

Jo jo, známá takhle měla zalepenou krabičku slipových vložek ve skříni a v ní slušný obnos, dokonce prý ty vložky rozstříhla na půlku a ty prachy měla vespod v ruličce a na tom karton a tam naskládané ty půlky vložek, takže i kdyby se to rozlepilo, tak to vidět hned není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7757
21.5.18 13:17

Technická otázka. Ono se jde tomu dělení vyhnout, když bude mít na výpise účtu, že dejme tomu měsíc před rozvodem vybrala veškeré peníze? Pokud to jde, já jsem v tomhle paranoidní a asi bych si ty peníze vybrala a radši dala do matrace, než dávat k příbuznému. Měla jsem v okolí případ, kdy chlap při podobných machinací uložil peníze k druhému sourozenci. Nerozlučná dvojice, přesto to skončilo rodinnou hádkou a polovinu peněz z druhého už nikdy nedostal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama