Kde koupit kvalitní botičky pro miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuz2723
Nováček 5 příspěvků 23.08.19 09:28
Kde koupit kvalitní botičky pro miminko?

Ahoj ženy, chtěla jsem se zeptat kde nakupujete pro své ratolesti botičky? Myslím i úplně začátečnické. Venku už je k večeru vcelku chladno. Koupila jsem mu z nextu, ale určo bych chtěla mít ještě jedny v záloze. Za chvíli se mi začne plazit a vstávat kolem nábytku a chci aby měl na nohách něco v čem bude jistý. Děkuji za odpověď :)

Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 23.08.19 09:39

@Zuz2723 dokud nezačne sám chodit, tak nejlepší je ho nechat naboso (v ponozkach), na ven jsem dávala kožené capáčky, dokud dcera sama nezačala chodit (samostatně, nejen obcházet nábytek).
Normální boty nejsou pro nechodici dítě vhodné. Zkus si vzít svoje normální pevné boty a chvíli v nich lézt po čtyřech a rychle pochopíš, proč je lepší naboso ;)

morinka7
Echt Kelišová 7577 příspěvků 23.08.19 09:42

Dcerku jsem nechávala doma naboso. Na ven jsem pak koupila botičky Jonap (jediný jí seděly pěkně). Dokuď sama nechodila tak boty ven neměla :)
Nejsem zastánce nošení „obyčejných“ bot pro děti. Takže já bych se podívala do Barefoot prodejen ;)

unuděná
Echt Kelišová 8807 příspěvků 4 inzeráty 23.08.19 09:43

Ano, jak píše @Jitul.kaaa9 -pevné botičky až když dítě tráví většinu času chůzí. Plazící dítě v botičkách vytáčí o to víc nohy do stran a naděláš víc škody, než užitku. Taky jsme jeli kožené capáčky ještě i chvíli v době chození (takové to první - pár kroků a pár metrů leze). Pak jsme nakupovali boty v certifikované dětské obuvi.

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 23.08.19 09:45

Určitě pro samostatně nechodící dítě nekupujte žádné pevné botičky. Buď jsem jim dávala kožené capáčky a potom na zimu do kočáru fleecové (vybrala jsem si na fler.cz).

unuděná
Echt Kelišová 8807 příspěvků 4 inzeráty 23.08.19 09:54

A jinak pak si můžeš vybrat ze dvou směrů-barefoot, čili botičky, které co nejvíce napodobují chůzi naboso, čímž si dítě aktivně posiluje svaly, šlachy a klenbu, nebo klasický styl pevné boty, nejlépe nad kotník u těch začínajících chodců. Z mé zkušenosti pro větší a těžší děti jsou lepší pevné botky, aby se naopak váhou nehroutila stavba nohy. Také pohybujete-li se hlavně po pevných povrchách, je asi lepší pevná bota. Já se dodnes (děti 7 a 4,5) snažím nechat co nejvíce úplně naboso a pokud to nejde, pak pevnou klasickou botu (jsme z Prahy, na chůzi „naboso“ po betonových chodníkách neshledávám nic přínosného 8) ). Toť můj názor :mavam:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 23.08.19 09:55

Taky dlouho capáčky, doma na zimu měla teplé ponožky-protiskluzky (Sterntaler či jak se to píše), první boty měla asi v 16 měsících kdy už chodila jistě a samostatně asi půl roku, měla Bobux (barefoot, respektive spíše kompromis). V těch je doteď, střídám s Ricosta Pepino (taky BF až kompromis) a Anatomic Flexible i Barefoot. Obecně chceš něco, co dětské nožce dovolí pracovat bez omezení - dost místa pro prsty vepředu i zboku, ohebná podrážka. Nemusí to nutně mít štempl že je to barefoot, ale v klasické obuvi stejně málokdy pochodíš, snad jen HM čas od času omylem vyplodí něco snesitelného, Decathlon občas taky.

unuděná
Echt Kelišová 8807 příspěvků 4 inzeráty 23.08.19 10:01

@Lily Evans To je fakt. Já vždy koukám, aby dítě mělo správný nadměrek, hodně prostoru pro prstíky, pevnou patou a měkkou, ohebnou podrážku. A celkově aby botka byla lehká. Málokdy se nějaká taková bota dá koupit v normální obuvi…

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 23.08.19 10:04

@unuděná jj, já moc nejsem zastáncem fanatického barefootu, ale tak když v normální obuvi aby člověk slušnou botu pohledal…

Helca83
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 23.08.19 10:30

@Zuz2723 Jak psaly uz holky vyse, plus jestli to nemas daleko, vzdy nam dobre poradi ve Vesele tkanicce v Praze-Kbelich. Maji i web a da se objednat na urcity cas, prodavacky se detem fakt venuji, vzdy tam stravime hodne casu a nemam dojem ze by se snazily prodat neco nevhodneho… pry k nim jezdi i zakaznici z jinych mest.

Káťa19
Extra třída :D 14342 příspěvků 2 inzeráty 23.08.19 10:38

Nejake capacky, jak píšou holky,
treba takove prewalker https://www.barefootkids.cz/…oty-pro-deti?…

Váš příspěvek
Reklama