Kde prodat takové věci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kibi
Stálice 51 příspěvků 17.04.19 15:03
Kde prodat takové věci?

Mám doma hodně věcí, které už nepoužívám nebo je nepotřebuji a jsou v dobrém stavu. Tak si říkám, kde se takových věcí zbavujete?

Mám tu hodně učebnic ze školy, stálo to hromadu peněz (co knížka, tak 400, pracovní sešity za 300…), jsou v dobrém stavu. Našla jsem nějakou stránku, kde se prodávají učebnice ze školy, ale nikdo se mi tam neozval. Dávala jsem to i na facebookovou skupinu - koupím / prodám v našem městě, ale taky nic. Napadl mě antikvariát, ale tam si na to asi dají svůj zisk a asi si nebudu moct určit cenu. To samé knížky, jsou úplně nové, dneska stojí kniha v knihkupectví čtyři stovky, tak co s tím… ještě jsem nezkoušela třeba bazar na Seznamu, tam by se možná někdo mohl ozvat.

Potom oblečení, kabelky, doplňky atd… něco jsem dávala na Vinted, ale tam se nikdo neozývá, přijde mi to tam nějaké zabité. Když to ponesu do bazaru, tak si na to asi zase dají svůj zisk a chci si to prodat raději sama.

Mám tu i různé CD, plakáty a další věci, co bych potřebovala prodat… tak nemáte nějaké tipy, kde se těch věcí zbavit a trochu na tom vydělat? :) Stálo to dost peněz a chci, aby se mi alespoň část vrátila.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
belladonna
Závislačka 2994 příspěvků 17.04.19 15:21

Marketplace na Facebooku, či nějaká stránka na Fb, kde se inzeruje poblíž tvého bydliště. A Aukro. Třeba se ti něco podaří prodat.

Halamka
Závislačka 4014 příspěvků 17.04.19 15:23

Pokud na tom chceš něco vydělat, tak nevím. Ale třeba učebnice kdybys nabídla za stovku plus poštovné, možná by se někdo ozval. Kupovat učebnici třeba o sto levněji, být limitovaná městem na osobním předání a nebo poštovným, kdy sleva bude pár korun, tak si také raději koupím novou.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 17.04.19 15:26

Oblečení a kabelky jsou naprosto passé. I z druhé ruky jich je taková hromada, že ti za ně nikdo pořádně nezaplatí. Pokud chceš, aby se ještě využily, dej je třeba na ten Vinted nebo do nějaké FB skupinky za symbolickou cenu, případně do charitativního kontejneru, ale zapomeň, že bys na tom nějak vydělala. Jsme oblečením a podobnými věcmi přesyceni.

S učebnicemi to bude taky těžké, protože se od té doby, co jsi je potřebovala, mohla změnit jejich potřeba, zejména některé obory rychle zastarávají, nebo se prostě přešlo na jiné učebnice. S knížkami, které jsou pořád k dostání, je to nadějnější, ale pořád si myslím, že budeš muset jít s cenu tak na 50 % - musíš počítat s tím, že kupující bude platit většinou ještě poštovné a pokud by ho to mělo vyjít jen třeba o malinko levněji, koupí si raději novou.

Plakáty nafoť, třeba jako celou sadu, raději než po jednom, jestli jsou zajímavější, mohl by se ti ozvat nějaký sběratel.

S CD to taky moc nevidím, pokud nemáš nějaké kuriózní edice. Jinak už je to taky prakticky mrtvé médium. Zato vinylové desky, to by byla jiná.

Ale obecně prostě musíš počítat s tím, že to nemůžeš prodávat za cenu skoro jako nové - i když to je ve stavu jako nové. Bohužel.

Jinak s sbazarem mám dobré zkušenosti.

A nedávej cenu dohodou, uveď konkrétní částku.

Bábrdl
Generální žvanilka 23644 příspěvků 17.04.19 15:35
@kibi píše:
Mám doma hodně věcí, které už nepoužívám nebo je nepotřebuji a jsou v dobrém stavu. Tak si říkám, kde se takových věcí zbavujete?

Mám tu hodně učebnic ze školy, stálo to hromadu peněz (co knížka, tak 400, pracovní sešity za 300…), jsou v dobrém stavu. Našla jsem nějakou stránku, kde se prodávají učebnice ze školy, ale nikdo se mi tam neozval. Dávala jsem to i na facebookovou skupinu - koupím / prodám v našem městě, ale taky nic. Napadl mě antikvariát, ale tam si na to asi dají svůj zisk a asi si nebudu moct určit cenu. To samé knížky, jsou úplně nové, dneska stojí kniha v knihkupectví čtyři stovky, tak co s tím… ještě jsem nezkoušela třeba bazar na Seznamu, tam by se možná někdo mohl ozvat.

Potom oblečení, kabelky, doplňky atd… něco jsem dávala na Vinted, ale tam se nikdo neozývá, přijde mi to tam nějaké zabité. Když to ponesu do bazaru, tak si na to asi zase dají svůj zisk a chci si to prodat raději sama.

Mám tu i různé CD, plakáty a další věci, co bych potřebovala prodat… tak nemáte nějaké tipy, kde se těch věcí zbavit a trochu na tom vydělat? :) Stálo to dost peněz a chci, aby se mi alespoň část vrátila.

Musíš najít školu, která ty učebnice vyžaduje a inzerovat třeba na jejím FB.
Kabelky leda značkové a za málo, pokud jsi to zkoušela a nic, asi o ně prostě není zájem.
CD, plakáty? To jako vážně :mrgreen:

Na tvou otázku. Knížky nosím do knihobudky a oblečení do charitativního kontejneru :nevim: Výjimečně na bazar naší městské části.

Bábrdl
Generální žvanilka 23644 příspěvků 17.04.19 15:36

@klamonožka Souhlas. Cena dohodou je pro většinu zájemců signál vůbec nereagovat

kibi
Stálice 51 příspěvků 17.04.19 15:38

@Bábrdl Je to obrovský plakát a CD rockové kapely, mezi mladýma to strašně frčí :D Byla o to děsná rvačka. Mám i jejich triko, to bych hodila k tomu.

Bábrdl
Generální žvanilka 23644 příspěvků 17.04.19 15:40
@kibi píše:
@Bábrdl Je to obrovský plakát a CD rockové kapely, mezi mladýma to strašně frčí :D Byla o to děsná rvačka. Mám i jejich triko, to bych hodila k tomu.

tak jestli to strašně frčí, tak proč to nemůžeš prodat? :think:

Janli
Echt Kelišová 8475 příspěvků 17.04.19 15:42

Zapomeň na to, že by jsi na věcech něco vydělala. V dnešní době fakt ne. Dospělácký oblečení a kabelky jdou prodat za symbolickou cenu. CD a plakáty, pokud nejsou sběratelský, tak vůbec. Knihy taky za pár korun. Ono to většinou nestojí za to ani fotit a dávat na bazary. Zkus Letgo a Sbazar.

kibi
Stálice 51 příspěvků 17.04.19 15:43

@Bábrdl Protože konkrétně tohle jsem ještě nikam nedávala :D Teprve přemýšlím, kam to hodit.

Bábrdl
Generální žvanilka 23644 příspěvků 17.04.19 15:48
@kibi píše:
@Bábrdl Protože konkrétně tohle jsem ještě nikam nedávala :D Teprve přemýšlím, kam to hodit.

Aha. Když myslíš, že o to bude rvačka, tak kamkoliv, ne? Kde lze osobní odběr.

Kriss Tina
Extra třída :D 10161 příspěvků 17.04.19 15:49

A jak jsou ty knihy staré? Jestli se ve školách ještě vůbec používají :think: jinak já když sem chtěla prodat knihy (jako učebnice) tak bylo nejlepší domluvit se na začátku roku s bývalými učiteli a oni je nabídli v září nové varce žáků ve škole, většina z nich byla ráda že má knížky se slevou (u nás to dělala většina lidí, co ukoncili školu, tak v září sme šli a předali knížky prvákum za symbolické ceny). Nicméně učebnice ti v dubnu asi nikdo nekoupí, to zkus začátkem toho zari. Hadrů je všude milion, když to nejsou fakt pěkné, nové a značkové kusy tak to ani nemá smysl, protože to nikdo nechce. CD a plakáty (pokud to není nějaký fakt nesehnatelny kousek, sběratelské apod) tak je podle mě v dnešní době neprodejné, hudbu si každý může stáhnout zadarmo a že by si někdo někde vystavoval plakáty oblíbených skupin se mi zdá jako pase. :think:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 17.04.19 15:49

Mistni skupiny na FB, blesi trhy nebo sberatelske burzy. Letgo pry uz skoncilo. Knizky davam do verejne knihovnicky v ulici, obleceni prodam obcas neco po detech, ale cena opravdu symbolicka.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 87 inzerátů 17.04.19 15:50

@kibi zkus bazos nebo aukro, pokud je to něco sběratelsky cenného…

welovefashion
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 87 inzerátů 17.04.19 15:53

Jo a v Praze býval antikvariát speciální na učebnice, nějaké vykupovali rovnou, jiné brali do komisniho prodeje… Jestli ještě existuje netuším…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama