Kdo mi pomůže? Najdu někoho na pokec?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
27.12.21 01:25

Kdo mi pomůže

Zdravím, jsem tu nová a ještě pořádně nevím, jak to tady funguje. Vždy jsem se přes odkaz dostala na nějakou diskuzi na tomhle webu a viděla, jak jste si tu všechny navzájem oporou.. též bych asi potřebovala někoho, o koho se můžu opřít, jelikož rodina ani vztah nefunguje tak, jak by si většina z nás přála - v harmonii. U edomuju si, že není vždy vše růžové a stejně tak že každý problém má řešení. Bohužel já posledních pár měsíců východisko nevidím. Vemu to hopem, protože na všechno mi jedno vlákno nestačí. Jsem mladá máma z Prahy. V pubertě, i když jsem byla dost „jina“, měla jsem spoustu známých a přátel, fungující a šťastnou rodinu, zázemí a nějaká ta pubertální láska se taky našla. Bohužel postupem času šlo vše do kytek. Otec se v mých 17 sbalil a odešel žít s novou ženou, se kterou jsme si úplně nepadli do oka a časem jsme se s otcem přestali úplně vídat. Ve chvíli, kdy jsem mu volala, že čekám malou, a jestli ji chce vídat, tak zněl hrozně nadšeně a stín že si zavoláme příští týden až si já obeham doktory atd, tak si dáme vědět, kdy by jsme se mohli vidět.. už se neozval a upřímně tohle byla poslední snaha z mé strany se s ním jakkoliv spojit (a že jich za těch pár let nebylo málo ).
Následně jsem se dozvěděla, že reakce jeho vlastního otce, když s mámou čekali mě, byla v uvozovkách nemlich to samé.
Těsně než mi padlo 18, tak jsem se zbalila taky, s tím že už jsem dospělá a nechci ani matce a a ní bratrovi přítěžovat a budu se o sebe radši starat sama. Až nedávno jsem zjistila, že mi to matka zazliva a bohužel i bratra se to dost dotklo. Vždy jsme mezi sebou měli super vztah (bratr je o 5 let mladší ), byla jsem mu spovednici, terčem i nejlepším kámošem. Bohužel (uznávám že hlavně asi mojí vinnou ), náš vztah začal odumírat a teď jsme ve fázi, kdy se vždy rádi vidíme, ale pokud se neozvu já, jako bychom ani jeden neexistovali. Má toho chudák taky hodně za sebou. No a co se mamky týče, celkem rychle se z rozvodu oklepala a našla si nového přítele (M ), i když do teď na otce jen nadává, jak ji podrazil, jaký je to zm*D a dělá z něj špatného otce (neříkám že to byl bůh, ale dětství jsme měli opravdu hezké a spokojene).
S přítelem (M) vydržela 7 let, než ho začla podvádět s jeho kamarádem. Bohužel do toho zatáhla i mě a mého přítele - museli jsme ji kryt, půjčovat ji klíče od našeho bydlení aby měli kde spolu trávit čas atd.. par dni před tím než (M) opustila, už mi bouchli saze a nechtěla jsem na něj hrát tohle divadlo, přeci jen mi 7 let dělal „tátu“, takže jsem to nevydržela a řekla mu jak se věci mají (bylo to týden před mým porodem ). On ji už nepustil do společného bytu a já ji 2 dny před porodem balila její věci do pytlů a krabic a nosila je ke dveřím. Nakonec jsem ještě dostala „vynadano“ že to nejsou všechny její věci.. no a s tím kamarádem (J) se kterým ho podváděla, je do teď. Nebudu vás zatěžovat podrobnostmi, ale šlo hlavně o drogy a alkohol (u J), když došlo k situacím, kdy mi máma volala ubrecena, nemohla skoro dýchat a tvrdila jak se s ním rozejde a že už ho v životě nechce vidět. Poslední exces, se stal cca před měsícem, kdy ji v novém bytě vymlatil okno na chodbě a málem zlomil nohu. Strávila jsem s ní a s malou celý den v nemocnici proto aby mi za týden řekla že se k sobě vrátili.. inu dobrá, jejich věc, ale to by se to nesmělo týkat i mého života a dcery. Babička je v práci světová, ale za námi se zastaví jednou za 2 měsíce na půl hodiny a ještě půl toho času stráví dohadování a nadáváním si s (J)… Takže to by byla rodina, se kterou se tak nějak průběžně snažím vyrovnat (a jak jsem řekla, jen v hrubém základu).

No a teď je na řadě přítel… jsme spolu 4,5 roku. Máme spolu 15mesicni dceru a dalšího prcka na cestě.
Když jsme se poznali, byla jsem dost free člověk co nic moc neřešil. Dělala jsem už druhým rokem v hiphopovem baru, kde jsme se všichni znali (štamgasti, barmani i lidi co občas přišli jen tak)..Měla jsem kolem sebe přátelé, známe i neznámé, prostě kopu lidí, pořádali jsme všemožné akce mimo i mimo bar.. prostě jsme byli „rodina“. Jednoho dne za mnou přišel Přítel (D) a prostě mě sbalil. Už od prvního dne jsme žili spolu. On byl v Praze 3 měsíce, takže pořádně nikoho neznal a totálně se na mě upnul. Od prvního měsíce na mě žárlil jak blázen a já nevím jestli už v té době, jsem neměla říct dost. Ve zkratce, všichni chlapi okolo mě chtěli jen op****t a holky mě zneužívali.. přišla jsem o všechny přátelé. Odstěhovali jsme se spolu na 3/4 roku do Plzně, protože jsme oba „free“ lidé a zrovna v tu chvíli jsme neměli kde bydlet a ani pořádnou práci. Nakonec jsme se vrátili do Prahy a nějak si vztahy mezi sebou „urovnali“. Zjistili jsme že čekáme malou, a rázem bylo vše růžové. Ovšem nakonec jsme skončili v garsonce po mém dědečkovi, který umřel chvíli před tím než se malá narodila, máme platit 3000 měsíčně svj a i když přítel chodí oficiálně do práce, máme dluh 18tis. Jedna věc je, že neumíme šetřit, ani jeden z nás nechlasta. Jsme oba kuřáci. Ale věc druhá je, že já z příspěvku co mi chodí namaloi, ji nakoupím na měsíc dopredu (mléko, příkrmy, pliny…), Zaplatím elektriku, koupím si nějakou radost nebo co je zrovna potřeba (boty které normálně nosím až do roztrhání, malé novou flašku ATP.) A z toho co viděla (D), protože dostává výplatu týdne, tak žijeme.
Posledních pár měsíců je toho na mě nějak moc abych to uzavřela. Jak říkám, na to co se mi teď vše honí hlavou, je toto vlákno malé. Máme vážnou krizi, která už trvá víc jak měsíc. Nevěříme si, neustále se hádáme, (D) dělá jeden kix za druhým a diví se že já jsem věčně v nerv(končí v práci v 8, domu přijede ve 2 ráno a v hospodě nesedí, tak kde teda je a co tam dělá?…), Já jsem neustále rozhozená (jasně, hlavně z hormonů, se jsou věci co se mezi námi dějí celých 5 let a mě už to vážně poslední dobou dohání k šílenství…)

Takže závěrem vás všechny prosím, nepotřebuju číst že to bude dobrý, já vím že to bude dobrý ale nejdřív se to musí vyřešit aby to mohlo být dobrý.

Najde se tu nějaká fajn mamina, bez předsudků, která nemá tolik ho*En na hrbu, a byla by ochotná se se mnou sejít a poklabosit? Já už to totiž vážně sama nezvládám a vážně nemám nikoho o koho bych se mohla opřít. (Viz výše)

Prosím, potřebuju pomoct…

Děkuji všem za přečtení, případné reakce… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1175
27.12.21 01:30

Totální story úplně o hovne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
27.12.21 01:35

No primárně chlap by se měl zamyslet bad svojí prací… 18 tis v Praze není ani za brigádu… Takto těžko uživí rodinu, jinak příchod dítěte je vždycky velká zkouška taky jsme se doma dost hádali ale srovnalo se to… A naučit se šetřit, jinak spadnes do dluhové pasti a jsi v prd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
27.12.21 01:37

@Layana 18 tis. Je dluh na bydlení, on vydělá měsíčně 30-45 tis. a stejně žijeme „od výplaty k výplatě “..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.21 01:37

Jak jsi psala na začátku - je to vzájemná pomoc. Ty hledáš člověka, kterému by jsi k jeho starostem ještě přihodila ty svoje.
S takhle velkým batohem starosti je to na odbornou pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
27.12.21 01:40

@Dlouhá punčoška a to je právě jedno z posledních řešení, co mě napadá. Jsem zoufalá, tenhle týden mám v plánu stavit se v Bohnicích…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.21 01:42
@Smookie píše:
@Dlouhá punčoška a to je právě jedno z posledních řešení, co mě napadá. Jsem zoufalá, tenhle týden mám v plánu stavit se v Bohnicích…

To je jediné smysluplné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20320
27.12.21 01:57

Najděte si organizaci, co pomáhá se sanacemi rodiny a začněte se učit být dospělí a zodpovědní.

Střep jsou moc fajn

http://www.strep.cz/cs/

lecos taky

https://leccos.cz/…anace-rodin/

dobří jsou i v letním domě

https://letnidum.cz/…ity/rodinam/

Pro začátek potřebujete řešit dluhy a zvýšit příjmy a naučit se hospodařit a naučit se řešit konflikty jinak než hádkami.

Takže ne -nehledej mamimnu na pokec, to ti vážně nepomůže, hledej lidi, co ti vám pomůžou řešit to co jste si společně rukou nerozdílnou poničli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5858
27.12.21 02:09
@Smookie píše:
@Layana 18 tis. Je dluh na bydlení, on vydělá měsíčně 30-45 tis. a stejně žijeme "od výplaty k výplatě "..

Jéžiš marjá-ten dluh není proboha nic velkého a jeho výdělek nic malého!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
27.12.21 07:31

Tak si bude nutne prestat byt tak free clovek co ma vsechno na haku a zacit byt dospela. Matka ma svuj zivot tak ho neres za ni, proste jezdi malo a na chvili. Smir se s tim a nepredelavej. Bratr stejne tak-trd placas v problemech ze nechapu proc dobrovolne si k nim přihazuješ dalsi. Nejdriv vyres sebe-dluh, usporu penez, trochu pokecat s tim nejlepsim chlapem pod sluncem kde ze jako je 6 hodin po prac.dobe atd. Organizaci je az dost pro takove lidi. Fakt jako nechces tohle vyprsknout na cizi holku z emimina aby mela na hrbu tvoje h*vna???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6951
27.12.21 08:35

@Layana 18tis neni plat, ale tolik dluzi svj.Svj maji platit 3 tis, jsou tak free, ze pul roku neplati.
Prijem pritele se nevi, plat dostava tydne ( asi dělá nekde v hospodě na cerno?)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8096
27.12.21 09:21

@Smookie Dobře, nebudu ti psát, že to bude dobré. Třeba bude, třeba nebude.
Ale měla by sis začít vážit sama sebe a zkusit těm situacím, které se dějí, spíše předcházet, než jim jít vstříc.
Cítím z tebe, že máš na srdci hodně věcí, které jsi ale lidem kolem sebe z nějakého důvodu neřekla. Získal jsem zkušenost, že je dobré lidem říkat co a proč jak děláme, co a jak cítíme, protože pak nás lépe pochopí.
Moc se mi líbí, jak píšeš o všech rodičích. O hezkém dětství. Možná zkus vzpomenout, čím bylo hezké a zda se k tomu nedá nějakou dospělou formou vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173
27.12.21 09:25

Sorry, nedocetla jsem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8229
27.12.21 09:26

Dobré to nebude. Az se narodi druhe miminko, bude toho na tebe mnohem víc a penez mnohem méně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6951
27.12.21 09:38
@Ou píše:
Najděte si organizaci, co pomáhá se sanacemi rodiny a začněte se učit být dospělí a zodpovědní.

Střep jsou moc fajn

http://www.strep.cz/cs/

lecos taky

https://leccos.cz/…anace-rodin/

dobří jsou i v letním domě

https://letnidum.cz/…ity/rodinam/

Pro začátek potřebujete řešit dluhy a zvýšit příjmy a naučit se hospodařit a naučit se řešit konflikty jinak než hádkami.

Takže ne -nehledej mamimnu na pokec, to ti vážně nepomůže, hledej lidi, co ti vám pomůžou řešit to co jste si společně rukou nerozdílnou poničli.

Obavam se, ze chlap z ktereho ani nevyrazi kde je kazdou noc tezko bude chodit na společné terapie :? Prvotní je zaplatit dluh, nebo je da svj zachvili k soudu. Jestli ale ten chlap na vsechno dlabe, tak jako predtim, případně ma zenskou, bude mu to asi fuk, ptotoze dluh u svj jde za majitelkou bytu - zakladatelkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat