Klimatizace a pes

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenulik
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 28.06.19 20:40
Klimatizace a pes

Ahojky, mám dotaz, jestli je " nebezpečná" klimatizace pro malé pejsky. Věc se má tak, že trávím vždy určitý čas na maličké chatě, kde je plechová střecha a izolace nic moc. V zimě je tam zima, to jsem vyřešila olejovym radiátorem, vytopi to během chvilky, o to nejde, to je v pohodě. Ale ve vedrech je tam nedýchatelno, uvnitř i 31 st. Tak jsem pořídila klimatizaci, ale teď mne všichni straší, že jsem udělala blbost, jelikož ty přechody z příjemných cca 20 stupňů ven ( vyvenčit holky musím, aspoň na chvilku je pustit na zahradu nebo na kratší prochajdu, že z toho můžou mít zdravotní problémy. Jedna moje fenka má po kastraci slabší nadváhu, a vedra snáší hůře, než ta druhá štěndo.

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12576 příspěvků 28.06.19 20:45

No ono to nedělá dobře ani lidem. Rozdíl teploty venkovní a klimatizované by měl být maximálně 10 °C. Optimální rozdíl je myslím 5°C. Takže já bych se přikláněla k tomu, že to pro pejsky dobré nebude.. Asi bych to na tvém místě konzultovala s veterinářem.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 28.06.19 20:50

Tak nechlaď na dvacet stupňů, to je hrozně málo. Já mám v autě dvacet tři a ve vedrech mrznu. Vychlaď na dvacet pět, šest. Bude to zdravější jak pro pejsky, tak pro tebe. A ve vedrech choď do lesa a k řece, to bude lepší, než v chatě.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 16987 příspěvků 28.06.19 20:50
@lenulik píše:
Ahojky, mám dotaz, jestli je " nebezpečná" klimatizace pro malé pejsky. Věc se má tak, že trávím vždy určitý čas na maličké chatě, kde je plechová střecha a izolace nic moc. V zimě je tam zima, to jsem vyřešila olejovym radiátorem, vytopi to během chvilky, o to nejde, to je v pohodě. Ale ve vedrech je tam nedýchatelno, uvnitř i 31 st. Tak jsem pořídila klimatizaci, ale teď mne všichni straší, že jsem udělala blbost, jelikož ty přechody z příjemných cca 20 stupňů ven ( vyvenčit holky musím, aspoň na chvilku je pustit na zahradu nebo na kratší prochajdu, že z toho můžou mít zdravotní problémy. Jedna moje fenka má po kastraci slabší nadváhu, a vedra snáší hůře, než ta druhá štěndo.

Otevřela bych dveře a na milou klimatizaci se vyprdla. Pes to přežije. Ve vedru bude ve stínu venku, proč musí být zavřene v chatě? 8o
V bytě máme 29, kolikrát i 30, a žijeme i bez klimy.

marg
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 28.06.19 21:06

A proč by měl být zavřený v chatě? Můj pes tráví vedra venku ve stínu.
20 stupňů je nesmysl, nastav tak 25.
Obecně bych se ale o psa nebála.

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 607 příspěvků 28.06.19 21:13

Chladný vzduch se hlavně drží dole, takže u podlahy bude třeba ještě nižší teplota.
Pokud chceš psy zchladit, kup chladící podložku nebo hoď na zem namočený ručník.
On ani pro člověka ten přechod není super, vždyť je to jak pěstí.

Markéta80
Hvězda diskuse 45156 příspěvků 28.06.19 21:28

Naše jsou v pohodě. bez klimatizace by v bytě bylo na chcípnutí. nedá se nic dělat ;) Ani pro ně ty hnusný vedra nic moc :? Klimatizaci máme v jednom pokoji a obě chodí do pokoje s klimatizací :lol:

Cenarius
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 28.06.19 22:13

Ale chladit na 20, kdyz je venku 35 a jeste mezi tim chodit sem a tam je o zdravi, jak vase, tak vasich psu.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 16987 příspěvků 28.06.19 22:16
@Cenarius píše:
Ale chladit na 20, kdyz je venku 35 a jeste mezi tim chodit sem a tam je o zdravi, jak vase, tak vasich psu.

Naši psi si lehli na holou zem, na hlínu. Chápu, že gaučák musí mít dečku, ale klimatizaci bych kvůli psovi nepořizovala. Zažila jsem haskyho, co ležel na prudkém slunci a vyhříval se :wink:

NinaU.
Kecalka 150 příspěvků 28.06.19 22:18

Psa vozime v autě s klimou běžně a nic mu z toho není. Spíš bych v chatě chladila tak na 25 nebo 26 stupňů, to je příjemná teplota a nebude to takový šok. Pokud nastavís rozumnou teplotu vůči té venkovní (cca 5 stupňů je v pohodě), nic se psům nestane.

Uživatel je onlineDustInTheWind
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 28.06.19 22:21

Myslím, že uděláš líp, když je pustíš ven, aby si sami lehli někam do stínu, nejspíš si vyberou někde pod keřem na hlínu.

Hlavně nezapomeň, aby měli pořád přístup k vodě na pití, nejlépe často měnit čerstvou.

lenulik
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 28.06.19 22:28
@marg píše:
A proč by měl být zavřený v chatě? Můj pes tráví vedra venku ve stínu.
20 stupňů je nesmysl, nastav tak 25.
Obecně bych se ale o psa nebála.

Jenže právě ty extrémní vedra jsou i ve stínu, ( na slunci 60)

lenulik
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 28.06.19 22:31
@Markéta80 píše:
Naše jsou v pohodě. bez klimatizace by v bytě bylo na chcípnutí. nedá se nic dělat ;) Ani pro ně ty hnusný vedra nic moc :? Klimatizaci máme v jednom pokoji a obě chodí do pokoje s klimatizací :lol:
lenulik
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 28.06.19 22:34
@Čičorečka píše:
Tak nechlaď na dvacet stupňů, to je hrozně málo. Já mám v autě dvacet tři a ve vedrech mrznu. Vychlaď na dvacet pět, šest. Bude to zdravější jak pro pejsky, tak pro tebe. A ve vedrech choď do lesa a k řece, to bude lepší, než v chatě.
Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 16987 příspěvků 28.06.19 22:36
@lenulik píše:
Jenže právě ty extrémní vedra jsou i ve stínu, ( na slunci 60)

Náš vořech se vylítal v lese, vychlemtal hrnec vody a prásknul sebou pod ořech na hlínu. Dělá to každé léto už 6 let a zdravím překypuje :nevim: Teď tam pravděpodobně pochrupuje.

Váš příspěvek
Reklama