Kočka moči mimo svůj záchod

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.4.22 23:41

Kočka moči mimo svůj záchod

Ahoj,
Budu ráda za radu, nějak si už nevím rady, jak to řešit.. Už je to zhruba měsíc, co nám kočka začala cíleně vykonávat svou potřebu mimo svůj záchod a já nevím, jak to řešit.. před několika lety už to párkrát udělala, ale to byla reakce na nějakou změnu, a časem to ustalo.. Nyní uz to trvá dlouho a k lepšímu se to nemění..
Změna u nás žádná není, toaletu jí denně čistím, má ji na stejném místě, kde ji nic neruší, chodim se s ní mazlit, beru ji ven, dávám její oblíbené jídlo, snažím se být na ni milá, i když mi to nyní svým přístupem dost stěžuje a netuším, co udělat jinak, aby byla spokojená..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.4.22 23:43

Jen ještě doplním, že kočka už je poměrně stará, má 16 let, poslední dobou je hodně kostnata a vyhublá, ale jídla sní dost. Je sice dost vybíravá, ale vím, co jí chutná, tak jí dávám jen její oblíbené věci, jídlo má několikrát denně, a často jí doplňuji vodu, poslední dobou pije více než dříve.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.22 23:51

Co řeším nejvíc je ta situace s úklidem, kdy moči snad všude kromě své toalety.. Kdybych byla bezdětná, tak to tolik neřeším a vždy vše uklidím, ale s malymi dětmi uklízím pořád, pořád to není úplně vidět a nestíhám vše, co bych potřebovala a energie dochází… kdyz vykoná svou potřebu Na dlažbu, tak to problém není, to mám vytrene za chvilku, ale je to látková sedací souprava, peřiny, matrace, plyšáci od dětí…a každý den to několikrát drhnout, převlékat a prát povlečení, je prostě náročné.. V bytě nemáme pokoj navíc, který by měla kočka sama pro sebe a nemohu ji mít pořád pod kontrolou, protože musím kojit, starat se o děti, vařit apod.. Budu ráda za jakýkoliv tip, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
68
7.4.22 23:58

Co když začíná blbnout protože se jí blíží konec? Já jsem to právě zažila u fenky, ta Ti normálně zalejzala za gauč, za linku, a pak celou noc kňučela, vrčela, pár týdnů než umřela. Myje se kočička? Jak se jinak chová? My teď přišli o kocourka, měl rakovinu ledvin, taky kostnatej, dost pil, ale nejedl vůbec, a dokonce se s námi i pral. Museli jsme mu jídlo přímo rvát… není apatická?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.22 00:04
@Sluníčko97 píše:
Co když začíná blbnout protože se jí blíží konec? Já jsem to právě zažila u fenky, ta Ti normálně zalejzala za gauč, za linku, a pak celou noc kňučela, vrčela, pár týdnů než umřela. Myje se kočička? Jak se jinak chová? My teď přišli o kocourka, měl rakovinu ledvin, taky kostnatej, dost pil, ale nejedl vůbec, a dokonce se s námi i pral. Museli jsme mu jídlo přímo rvát… není apatická?

Jednu dobu, asi tak 3 týdny zpátky, jíst nechtěla, to třeba 3 dny nejedla nic, že jsem vymyslela, co by mohla chtít na jídlo.. ale pak zase jíst začala a teď jí hodně a často, apatická není, normálně vnímá, přijde na zavolání, přede..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.22 00:08

Ona za těch 16 let nebyla nikdy nemocná, ani neměla žádný problém, k lékaři jsem s ní chodila jen na preventivní prohlídky a očkování, jinak nic, nikdo jí nehadal její vek. ale poslední měsíc se hodně zhoršila, ubyla jí svalová hmota a prostě tak rychle najednou zestárla.. nevím, zda s ní jet k lékaři, když to tam nemá ráda a byl by to pro ni stres, nebo ji už nechat dožít doma..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.22 00:11

Rodičům loni umřel pejsek, poslední týdny už taky vykonával potřebu i mimo zahradu, ale bylo to na podlaze, to se uklidí snadno, u nás je to bohužel na špatně čistitelných površích, hodně věcí jsem už vyhodila, protože to prostě pořád smrdelo a nešlo to z toho dostat..

• Citovat
  • Nahlásit
68
8.4.22 00:12
@Anonymní píše:
Ona za těch 16 let nebyla nikdy nemocná, ani neměla žádný problém, k lékaři jsem s ní chodila jen na preventivní prohlídky a očkování, jinak nic, nikdo jí nehadal její vek. ale poslední měsíc se hodně zhoršila, ubyla jí svalová hmota a prostě tak rychle najednou zestárla.. nevím, zda s ní jet k lékaři, když to tam nemá ráda a byl by to pro ni stres, nebo ji už nechat dožít doma..

Já bych jela k lékaři ať víš na čem je. Nikdo neříká že musíš pak povinně na uspávačku, když uz teda se kočičce bude blížit konec, můžeš ji nechat dožít doma. My jsme pro kocourka dostali prášky proti bolestem, ale říkám, on byl dost nemocný. Bylo mu kolem 8 let. Přeji hodně štéstí a kočiče pevné síly. Někdy jsme my lidi na osud krátký. Ona může mít veškerou péči, ale čas nezastavíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20653
8.4.22 00:30

Kocka 3 dny neji, mesic je hodne spatna, a porad jeste nejste u veta…? 8o.
Minimalne udelat krve…
Ja vim, ze je stara, ale porad jeste na odpis byt nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
8.4.22 00:32

Veterinář. Nechte ji pořádně vyšetřit, od zánětu močáku po ledviny. Stará kočka, co se chová nestandadně a pár dní nežere a vás nenapadne veterinář?

Mimochodem žádná změna… a v domácnosti kojené dítě… takže celkem nedávno nějaká změna byla, jestli to není novorozenec, tak dítě se začíná víc pohybovat, jinak pohybovat, to všechno pro kočku může být změna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.22 00:33
@Lucie_Sx píše:
Kocka 3 dny neji, mesic je hodne spatna, a porad jeste nejste u veta…? 8o.
Minimalne udelat krve…
Ja vim, ze je stara, ale porad jeste na odpis byt nemusi.

Nechtěli jsme pro ni další stres.. ona nejedla a pak zase začala, teď jí více než jedla dříve.. jinak špatná.. prostě je taková kostnatejsi, ale nevypadá, že by jí něco bolelo nebo trápilo.. zítra s ní každopádně zajedu..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.22 00:36
@moof píše:
Veterinář. Nechte ji pořádně vyšetřit, od zánětu močáku po ledviny. Stará kočka, co se chová nestandadně a pár dní nežere a vás nenapadne veterinář?Mimochodem žádná změna… a v domácnosti kojené dítě… takže celkem nedávno nějaká změna byla, jestli to není novorozenec, tak dítě se začíná víc pohybovat, jinak pohybovat, to všechno pro kočku může být změna.

Dítě má už rok a půl, leze od 6 měsíců a chodí od 11, poslední měsíc se nic nezměnilo.. veterinář mě napadl, ale ona pak byla zase normální, začala jíst, pak i dva dny chodila na svůj záchod, tak to vypadalo, že zase bude vše v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
20653
8.4.22 00:41

Kocka co tri dny neji je pruser, to neni pes :nevim:. Rozvrat metabolismu muze byt fakt rychly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
8.4.22 01:25

Je už prostě stará, měli jsme to samé. Kočky jsou hodně dominantní zvířata a ona si tím sama sobě něco dokazuje a značkuje, kde se dá. Nechte ji prostě v klidu dožít. Má už svůj věk a i starší lidé mají své vrtochy.
Pokud si beru a mám zvíře, tak bohužel musím počítat i s tímto.

Ale raději bych jela na veterinu, ať se na ni někdo podívá, zda nemá nějaký zdravotní problém + bych ji klidně i ručně dokrmovala, na trhu je hromada věcí na tyto účely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
8.4.22 02:21

Urcite vet. Tri dny hladovky mohou kocce ublizit, kocka NESMI hladovet, neni to jak pes.. Je potreba nabrat krev, na ledvinne parametry apod, moceni mimo wc vetsinou znaci zdravotni problem a pak az psychicky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat