kojení

163
10.4.06 11:09

kojení

Ahoj ráda bych se podělila se svou zkušeností a tak trochu poprosila o radu těch, co mají stejnou. Mám devítitýdenního chlapečka. Kojení probíhalo v pohodě už od porodnice, ale asi ve třech týdnech se mi v levém prsu začalo tvořit méně mléka, takže jsem jedno kojení kojila z pravého, tak 20 minut než se nasytil, a druhé kojení z levého, to mu vydrželo tak 5-10 minut a pak se začal rozčilovat a vztekat, že tam asi nic není , tak jsem ho musela přiložit k pravému, kde se „dojedl“. Takhle to probíhá dosud s tím, že krom noci (budíme se od osmé večer až kolem 3-4.hodiny ráno), mi u levého vydrží pít čím dál méně, a je i na vidět, že tam je toho mléčka čím dál méně. V pravém zatím dost. V laktační poradně mi řekli, že je to možné, že mám prostě kojit tak, jak to jde, když nepůjde z levého, tak třeba stále jen z pravého. Jinak je Filípek spokojený, nepláče, pije přes den tak co 3 hodiny. Máte někdo podobné zkušenosti nebo nějakou radu???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

986
10.4.06 11:12

Prsa jsem střídala, ale když pila Klárka z levého, musela se potom dorazit z pravého. Pokud pila z pravého stačilo jí to.
Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
10.4.06 11:51

Ahoj Povidalek,kojim uz skoro 11mes. a tiez sa mi zda ako by som mala v lavom prse menej mliecka.Tobias mal dokonca aj take obdobie,ze lavy prsnik uplne odmietal.Zacal sa jedovat a musela som kojit z praveho.Neskor ho to preslo ale stale som mu najprv ponukala leve prso aby ho rozkojil a dopapal sa z druheho.Inak kojim väcsinou len z jedneho prsnika a na dalsie kojenie z druheho.Len malokedy sa stane,ze na jedno kojenie si cucne z oboch.Na tvojom mieste by som kojila tak ako to vyhovuje mimcu a snazila sa co najcastejsie podat to prso ktore odmieta.Este som zabudla povedat,ze ked pil len z jedneho to druhe psro sa dost nalialo a potom bolelo.Je aj u teba tento problem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
10.4.06 12:37

Moni mě se prso, tedy jen to pravé, naleje „doplna“ jen v noci. To levé se mi téměř neplní vůbec, když to porovnám s tím pravým. Fildu vždycky přikládám první k levému, když je levé na řadě, ale opravdu jen tak dvě minutky tahá, a asi moc nevytahá, to poznám ze způsobu polykání, takže stejně skončíme u pravého, kde se pořádně nadlábne. Mlíčka se mi tvoří tak akorát, Filípek mi ho vysosne až do dna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
10.4.06 12:48

Povidalek zo zaciatku som mala mliecka az az.Asi v 2mesiaci sa Tobias moc rozpapal a myslela som,ze budem mat mlieka malo.Vsetko vypil a prsia sa mi tiez naliali az cez noc.Neskor sa to upravilo a mliecka mal dost,nemusela som dokrmovat ako som sa obavala,ze budem musiet zacat.Vydrz kojit,neboj postupne bude mliecka viac.Cim castejsie kojis tym sa vic tvori.Pekny den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
10.4.06 12:51

Moni já zatím dokrmování neřeším, mlíčka mám tak akorát, tedy v pravém, a snad alespoň to zůstane. Častěji než co tři hodinky však nekojím (přes den), protože Filípek mi častěji ani pít nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
10.4.06 13:03

Me se taky mala kolem druheho mesice rozcilovala, kdyz mela pit z leveho prsa. Stacilo ji dat „na fotbalistu“-t.j. nohama ode mne a naklonit se pres ni, mela asi pocit, ze pije z praveho prsa a uklidnila se. Nic moc pohodlneho to nebylo, ale po par dnech ji to preslo.
Pepsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
10.4.06 14:10

Ahoj, já jsem Kubu odkojila prakticky jen z pravého prsu. Na levém mám hodně vpáčenou bradavku, takže při sání to dost bolelo a občas krvácelo, tak jsem to vzdala a tak od 3. týdne kojila jen z pravého každé 2 hodiny. Do 6. měsíce byl plně kojený, teď když má 10m tak kojíme ráno a v noci, prostě to jde i s jedním :)
Shanee

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
10.4.06 14:53

Byli jsme a vlastně stále jsme na tom dost podobně. Cca od 5 měsíců začal Radimek upřednostňovat pravý prs před levým. Postupně se jeho zájem o levý prs stále snižoval a vydržel mi u něj sotva minutu. Viditelně jsem měla levý prs menší, protože se mi v něm přestávalo tvořit mléko. Nevěnovala jsem tomu moc pozornosti, malému ten pravý prs docela stačil, zlom nastal, když měl malý asi 9 měsíců - dostala jsem do levého prsu zánět. Moje Dr. mi vysvětlila, že není možné dlouhobobě kojit jen z jednoho prsu, protože v tom druhém se mléko tvoří také, ale minimálně a ta „kaluž“ může způsobovat záněty. Doporučení znělo: Vždy kojit z obou prsou, začínat tím méně oblíbeným, pokud ho dítě úplně odmítá, ašpoň odstříkávat. Nakonec se nám podařilo zánět přestát, snažím se levý prs nabízet hlavně v noci, kdy Radimek není tak „vybíravý“.
To je má zkušenost, takže na kojení z jednoho prsu pozor. Ale některé mé známé takto kojí a bez problémů, takže možná k nim budeš patřit i ty :lol:

Radka + Radimek 1 rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
10.4.06 14:58

Pridavam se do „klubu jednoprsatek“ - meli jsme na zac.problemy s kojenim,popraskane bradavky do krve apod. 14 dni v 2.mesici jsme i prikrmovali,ale pak jsem se rozkojila tak ze pribira az moc, nejdriv malo,ted moc,holt nejsme tabulkovy ted v 5M mel 8,81kg (porodni vaha 3,80kg). Ptala se tez laktacni poradkyne a ona ze ukojim i z jednoho,taky ma radsi PRAVY u leveho se vzteka, zkusila jsem odstrikat,tak v levem byla fakt asi 40ml a v pravem skoro 200ml,toz ho chapu… jen kdyz chodim plavat,tak je to „trosku“ videt ;( coz me trosku mrzi, nemela nikdy prsa a ted kdyz mam poradny, tak je to trosku nevyvazeny…
tip- v noci kdyz je rozespaly tak mu lupnu levy a pak se dokrmi pravym, nebo uspavam ze taha z levyho,nechce dudlika…
neni spatna ta fotbalova poloha-zkusim…
toz koju zdar. Dalif

ps. su rada ze nejsu sama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
13.4.06 10:16

kojení

Ahojky,
tak já mám podobnou zkušenost. Od porodnice kojení naprosto v pořádku, ale po pár týdnech se mi zdálo, že se mi v pravém prsu dělá mléka míň, malá u něj taky byla výrazně kratší dobu, měla zkrátka raději to levé. Věděla jsem, že je normální, že mimi má jedno prso raději, ale nechtěla jsem v tom druhém přijít o mlíko úplně. Vyřešila jsem to tím, že jsem kojení vždy začínala u pravého (kde se mlíka dělalo méně) a malá se dojedla u levého. Trvalo to pár dní a úplně se to srovnalo. Teď kojím střídavě, mlíka se dělá v obou prsou stejně a jsme obě spokojené:)
Usměvavé mimísky všem
Suzetka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama