Kombinované studium - nutriční terapie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alice95
Povídálka 12 příspěvků 12.12.16 19:51
Kombinované studium nutriční tera

Ahoj, nedávno jsem složila maturitu a chtěla bych studovat dále.. už pár let prahnu po studiu nutriční terapie.. ale! Mezitím jsem stihla otěhotnět a porodit miminko, to ma ted 10 měsíců.. a mě by zajímalo, jestli je tu někdo, kdo by věděl, jak probíhá kombinovaná forma oboru nutriční terapeut na 1.LFUK? Denní nepřipadá v úvahu, už tak mám nervy, ze budu muset jezdit pryč od děťátka.. dá se to zvládat? Maturu mám s významenanim z oboru zdravotnicke lyceum, základ tedy mám a cely ctvrtak včetně maturity jsem dělala takřka sama, mám tedy i zkušenost.. jen by mě zajímalo, jak je to tedy se studiem tohoto oboru, jak často je jezdi, co praxe atd. Doufám, že se najde nekdo, kdo mi poradí

Reakce:

Ewe_liina
Kecalka 230 příspěvků 12.12.16 20:41

@Alice95 Ahoj, letos jsem kombinované končila, druhák byla těhotná, na začátku třeťáku porodila a bez jakéhokoliv odkladu odstátnicovala i s osmiměsíční baby, takže všechno jde, když se chce. I když netvrdím, že to byla vždy procházka růžovým sadem :) Jinak není to klasické dálkové studium, tuším, že jsou 3 týdenní bloky za rok (zpravidla září, leden, únor), kdy máš ve škole přednášky od pondělí do pátku. Někdy se dá chybět, ale většinou vyžadují prezenci, jinak je nějaká seminárka nebo jinak pošahanej úkol :) Kromě těchto bloků je někdy škola i o víkendu, to je tuším hlavně v prváku a druháku - bývá to ale jen sobota. No a pak zkoušky ve všední dny… Když jsem ještě pracovala, sežrala mi škola vesměs všechnu dovolenou. Navíc máš každý rok povinné praxe - určitý počet hodin například v nemocnici, v lázních, restauraci… To se sice dá trochu ošulit, když se na daném místě domluvíš a oni ti praxi potvrdí, třeba i za poloviční účast, ale ne vždy se povede. Suma sumárum, pokud máš podporu rodiny, která ti vypomůže ve dnech, kde budeš muset být ve škole, tak to určitě zvládneš. Kdyžtak se ještě ptej, pokud tě něco napadne ;)

Cerie85
Nováček 3 příspěvky 18.01.17 20:15

Zdravim, :mavam: chtěla bych se zeptat na jaky skole jsi studovalala ten obor, tento obor me dost zajima a chtela bych se o to take pokusit studovat dalkove. :potlesk:

Ewe_liina
Kecalka 230 příspěvků 19.01.17 08:40

@Cerie85 na Karlovce pod 1.lekarskou fakultou ;)

Cerie85
Nováček 3 příspěvky 22.01.17 18:08

Děkuji za odpověď :D, mohla bych mít ještě pár dotazů? 8o
Z čeho se učit na přijímačky, nebo bude lepší zajet do Prahy a poptat se tam? Přihlášku ještě nemám podanou tak ani nevím co budou chtít, někde jsem se dočetla že chtějí i lékařské potvrzení, že můžu tento obor studovat. :roll:

Ewe_liina
Kecalka 230 příspěvků 23.01.17 10:40

@Cerie85 Daji se koupit vzorové otázky k přijímačkam na bc. obory, je tam asi 2000 otázek biologie, chemie, fyzika a z těch to potom je - prodávalo se to vždy na dni otevřených dveří, ale určitě to seženes i někde na internetu. Lékařské potvrzení se děla, ale az po přijetí na školu, obvodak ti da akorát razítko, nic složitého ;)

Cerie85
Nováček 3 příspěvky 23.01.17 10:54

Dekuji :D Ještě se chci zeptat, když budu jeden rok opakovat, tak se ty předměty platí? našla jsem tam ceník, jeden předmět okolo 15 tisíc. 8o

Ewe_liina
Kecalka 230 příspěvků 24.01.17 14:10

@Cerie85 to nevím, podle me to takhle nefunguje. Já musela část studia platit, protože jsem díky předchozímu nedokoncenemu studiu přesáhla dobu studia a bylo to cca 20tis na semestr, jednotlivé předměty se určitě neplatí. A pokud jsi zatím žádnou VŠ nestudovala, tak platit určí nebudeš ;)

Alice95
Povídálka 12 příspěvků 08.03.17 06:50

Děkuji za info :-) a co se týče praxí, dají se dělat normálně v okolí bydliště ne? Tak příští rok bych do toho asi šla…Akorát přemýšlím i o VOŠ tohoto typu, ta by byla značně jednodušší, ale zase když už tři roky školy, tak VŠ by vyšla lépe… No uvidíme jak to bude :-)

Alice95
Povídálka 12 příspěvků 25.09.17 20:15

Pomooooc, prosím o odpověď někoho, kdo studoval tento obor na LFUK! :-D
Moc bych to chtěla studovat příští rok, kombinovaně, mám ale strach z anatomie. Ne z učiva, základy už mam, ale pokud jsem to dobře pochopila, dělají se i praktická cvičení a bojim se co si pod tím představit. Tento obor chci jednak proto, že k tomu mám vztah, ale i proto že je to v odvětví zdravotnictví a zároveň nemusím být v kontaktu s krví.. pokud bych byla nucena pitvat části lidského těla, nevím jak bych se s tím popasovala, i přesto že mám zdravku :-)
Doufám že se někdo ozve, prosím :-)
Bylo by mi líto nejít do toho jen kvůli pitvám a VOŠ kde tohle není mi přijde zbytečná, když intelektem mám na VŠ a chci to zkusit

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 25.09.17 20:33

Bohuzel ti neodpovim presne. Nutricni terapeut nejsem. Nicmene jsem fyzioterapeut na LF2Uk.

Prakticka cviceni na anatomii spocivaji v tom, ze se chodi ma anatomicky ustav. Zde se prohlizeji kosti. Potom se prohlizeji svaly na " mrtvolach". Nejsou to ale uplne cerstve mrtvoly ktere se pitvaji, jsou uz preparovane a namocene v lihu. Velmi podobne jako na vystave THE BODIES. Je to trochu nechutna zalezitost, ale nic co by peumerny clovek nevzladl.

Zadne rezani skalpelem, krev a tak neni.

Nicmene my meli kosti a svaly hodne podrobne. To nutricni terapeut neni, je mozne ze pujdete jen do anatomickeho ustavu kde jsou kosti a modely organu.

Vic odpovedet nedokazu. Nicmene pokud ti nikdo neodpovi, tak moje kamaradka zrovna zacala studovat, tak ti za par mesicu muzu zcela konkretne odpovedet:)

Alice95
Povídálka 12 příspěvků 25.09.17 20:59

Super, děkuji za ohlas :-)
Taky si myslím právě, že by nedávalo moc smysl na NT řezat do lidského těla, když náplní je pak úplně něco jiného :-)
Pokud to jsou preparáty, a ne vylozene třeba kusy živého masa, tak s tím problém nemám, výstavu Body jsem přežila bez nějakých problémů (ty části těl i lidi vypadaly hodně uměle) pokud je to praktické cvičení čiste za účelem prohlédnutí částí těla v 3D modelu a ne jen na obrázku, tak se to dá přežít :-D
Já se děsila právě že h živých kusů masa, to mi stačí i jen ty obrázky :-D

Ewe_liina
Kecalka 230 příspěvků 27.09.17 12:36

Buď v klidu, parkrat se jde na pitevnu, kouknes na par mrtvol co uz ani nevypadají jako lidi, dostaneš do ruky par orgánu, ale je to spis informativní, aby si člověk představil jak vypadá lidské tělo uvnitř. Pokud vím, tak když to někomu nedělalo dobre, stal opodál a ani se nemusí zapojovat ???? Z těch milionu nudnejch záležitosti a nicnerikajicich přednášek tohle bylo aspoň smysluplné a zajimave. Hodně stesti

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >