Krbová kamna do bytu

51
22.11.20 09:00

Krbová kamna do bytu

Ahoj všichni.
Je tu někdo, kdo má v bytě krbová kamna? Chtěla jsem původně se zadním plněním, ale je to nemožné, takže uvažujeme o klasických s plněním předním, nějaké, které vytopí obývák s kuchyní, nic víc nepotřebujeme. Bydlíme v posledním patře, mohli bychom vést komín přímo na střechu. Ale chtěla jsem se zeptat, jestli to takhle někdo má? Bylo potřeba vyřídit nějaké stavební povolení? Případně nějaká další povolení? Plusy mínusy? Tipy triky?
Děkuii :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51012
22.11.20 09:06

Povoli to vubec spol. vlastniku? Si to zjisti primo, kde bydlis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
22.11.20 09:08

Ahoj, jak dlouho tam bydlíte? My koupili byt s krbem, chteli opravovat, ale zjistili, ze komin je nepoužitelný. Novy komin by musel moc přečnívat střechu, takže by slouzil jako hromosvod pro široké okoli. Nakonec jsme zjistili, ze tu mame teplo, ani moc netopime, takže kamna/krb bychom ani nepouzili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7315
22.11.20 09:15

Poslední patro, to je kolikátý? Má barák výtah? Ono tahat se s těžkým dřevem po schodech do takového čtvrtého patra…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60991
22.11.20 09:30

Musíš mít nejen povolení, ale i komín a revize a rozhodně bych nepočítala s tím, že to majitel povolí.. Je to zásah do střechy.. Jinak jsou krbovky fajn, mě baví, že je teplo hned..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17559
22.11.20 09:40

Máš vůbec tušení, jak vysoký musí být komín, aby měl tah? Pokud máte nad sebou plochou střechu a ne sedlovou, tak je to naprosto nereálný. Ten komín by se musel stavět od paty domu, tzn přes všechny patra, podlaha v bytě by ho neunesla ani omylem. Výstavba menšího komína je otázka pár desítek tisíc, u takovýho komínu si tam ještě nulu přijedej. Pořád se to zdá jako super nápad. A tohle jsou jen kondtrukční věci. Co teprve byrokratický proces. Už vidím, jak ti to ostatní nájemníci, hasiči a životní prostředí ochotně schválí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
22.11.20 09:55

Já si spíš nedokážu představit, jak se taháte se dřevem do X tého patra. A toho bordelu :zed: To je nějaká nová bytovka, lidi v domě topí každý svými kamny nebo máte někde ve sklepě centrální kotel na tuhá paliva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5611
22.11.20 10:07

Zbytek baraku je vytapen jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 10:47

Ahoj, krbova kamna v bytě máme. Ale je to starý barák, kde komíny byly, nechali se jen zkontrolovat, opravit a krbovky tu mají všichni vlastníci. U Vás si nejsem jistá, ale vzhledem k tomu, že se jedná o změnu způsobu vytápění, řekla bych, že bude potřeba stavební povolení, určitě souhlas ostatních vlastníků. A jak už někdo psal, komín se staví od paty domu. Nevim jestli je konstrukčně možné udělat to jen z Vašeho patra nad střechu.
My v kamech topime jen aby jsme si udělali „útulno“ tak tři večery do týdne. I tak je to za zimu pořádná fůra dřeva. To je potřeba někde koupit/složit/uskladnit/donést. Což může být u bytoveho domu trochu problém. Idelane mít možnost ještě někde nasekat třísky na podpal. Pokud byste to všechno kupovali hotové je to pak i dost drahá záležitost. Z kamen a z manipulací se dřevem je taky trochu binec, ale to zalezi na každém co mu vadí. Máme vysavač na popel a za mě je míra bince únosná:-)
Každý rok taky musíte pozvat a zaplatit komika - revize 1× za rok je povinna.
Pevně bych asi napsala na stavební úřad, jestli je to vůbec možné…A konstrukčne proveditelné. A pak důkladně zvážila, jak to bude se dřevem, jak často chcete topit a spol. Sedět sice večer u kamen s vinkem, nebo knihou je skvělý…Ale nevim jestli by mi to stálo za starosti s povolenim, budováním a spol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3013
22.11.20 15:02

Mám v bytu kamna, ale jedná se o bytovku z 50. let, kde se topilo kamny v každé místnosti. Komín jsme pouze zpruchodnili, protože do něho někdo při rekonstrukci hodil cihlu a vybourali jsme do komína novou díru z obýváku. Předtím jsme oběhli sousedy kvůli podpisu souhlasu. Každý rok nám provádí kontrolu kominík při kontrole spalinových cest. Se dřevem běhám do 3. patra, ale topím jen párkrát do roka spíš pro pohodu a atmosféru. Jinak máme běžné radiátory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat