Kvasinky - účinné rady?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.12.21 17:57

Kvasinky - účinné rady?

Ahoj holky,
Před rokem jsem byla asi nejméně 20× léčená na streptokoka antibiotikama. Úplně mi to rozhodilo vaginální mikroflóru a od té doby trpím kvasinkami
Pořád :nevim:
Už sem vyzkoušela všechno. Výplachy, tabletky z lékarny, laktobacil - vždycky vše odezní tak na dva týdny a pak se to zase vrátí. Partner se léčí a sex nemáme často.
Objednala jsem si ještě grepové jádra, gynekolog mi doporučil výplachy jedlou sodou, chlorellu a jablečný ocet na odkyselení organismu - protože moje dieta není zrovna nejlepší, ale snažím se sladkého vyhýbat. Máte ještě nějaké tipy?
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7757
29.12.21 17:59

Vynechat cukry a vše související, např. alkohol. A přeléčit všechny své a partnerovo milence a milenky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
29.12.21 19:14

Pomohlo mi také vynechat více cukry a alkohol opravdu příležitostně. Měla jsem problémy asi 6 let a teď, když jsem změnila jídelníček, je to o 90% lepší, nemůžu říct, že úplně v pohodě, ale už na gyndě jsem třeba 1-2 ročně, ne každej měsíc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
29.12.21 19:38

Pokud nepomůže vse výše zmíněné - omezit cukry, alkohol, bavlněné spodní prádlo (vyvarene, vyzehlene), tak se zkus optat gynekologa na zmrazení dusíkem.
Hodně jsem trpěla na záněty, mela jsem je skoro nonstop at jsem dělala cokoliv, jediná pauza při menstruaci. Od doby zmrazení u me uběhlo dva mesice a zánět ani jeden. Je to vysvobození :dance: a muzu se cpát cukrovim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2498
29.12.21 19:58

Omezit cukry a alkohol v jídle, nepoužívat mýdlo na intimní hygienu, zkusit třeba jiný druh kondomů, pokud používáte. Výrazně mi pomohlo nošení bavlněného prádla, nepoužívání parfemovaných slipových vložek nebo parfemovaného toaletního papíru. Na utírání doporučuji mít „na spodek“ extra ručník, který se častěji mění. Držím palce, tohle umí život hodně znepříjemnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
29.12.21 20:27

Mně když se vrátily kvasinky, dr mi po dalším přeléčení kdy jsem nebyla ještě úplně ok, doporučil Hydrofemin plus. Pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8331
29.12.21 20:37

@Lily-en Můžeš prosím přiblížit, jak probíhá zmrazení dusíkem, jak jsi na to reagovala, jestli se ti třeba nevyměnila sliznice? Jak to vlastně má fungovat? Slyším o tom prvně a jak znám vypalování bradavic, tak z představy genitálií si říkám auau. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
30.12.21 01:51
@Petule030 píše:
@Lily-en Můžeš prosím přiblížit, jak probíhá zmrazení dusíkem, jak jsi na to reagovala, jestli se ti třeba nevyměnila sliznice? Jak to vlastně má fungovat? Slyším o tom prvně a jak znám vypalování bradavic, tak z představy genitálií si říkám auau. 8o

Nebolí to vůbec, ani to nechladí :mrgreen: bala jsem se, ze bude (protože v téhle zimě další zima navíc) a nic :mrgreen: V době hojení sexuální pust a špinění, to trvá cca šest neděl. Ze zacatku silnější špinění, jako při menstruaci a postupně slábne. Upřímně moc toho o tom nevim :lol: rekla jsem svému gynekologovi, ze mi je jedno co se mnou udělá, hlavně kdyz to pomuze :lol: prý ten výkon probíhá na čípku, už jsme před asi dvěma lety zkoušeli laser a vydrželo to jen chvíli. Tak snad tohle, vkládám do toho velké naděje :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8331
30.12.21 09:05

@Lily-en Zákrok se dělá při vědomí v ambulanci gynekologa? Při tak dlouhém špinění jsi v sobě něco měla, nebo to bylo takovou dobu po tom zákroku? Promiňte za odbočení od tématu a za zvědavost, na tuhle metodu hledím. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19292
30.12.21 09:12

Protikvasinkova dieta, po každé sprše čistý ručník, spodní prádlo jen z bavlny a kdy to půjde chodit na ostro. I kalhoty nosit z přírodního materiálu a volné. Žádné leginy, punčochy, skiny kalhoty a umělotina.
Na intimní hygienu používat jen vodu, žádné mýdlo.
Při sexu zkusit kondomy bez latexu a pokaždé použít lubrikant. I miniaturní oděrka je problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
30.12.21 10:27
@Petule030 píše:
@Lily-en Zákrok se dělá při vědomí v ambulanci gynekologa? Při tak dlouhém špinění jsi v sobě něco měla, nebo to bylo takovou dobu po tom zákroku? Promiňte za odbočení od tématu a za zvědavost, na tuhle metodu hledím. :mrgreen:

Ano, bylo to při vědomi v ordinaci.
Vůbec me nenapadlo zamyslet se nad tím jestli dlouhé špinění znamená, ze jsem v sobě mela nějaké neplechy :think: zeptám se na kontrole :lol: a určite mi to nevadí. Napsala jsem o tomto způsobu zastavení zánětu hlavně proto, že jsem o tom sama nevěděla, nikde o tom nikdo nic nepsal. Porad všude dokola ty samé tipy. Tak at to pomuze i dalším, kdo je nešťastný tak jako jsem byla já. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
18.2.22 20:15

Ahoj holky, trápí vás záněty? Trpíte na svědění a pálení? Máte pocit, že už vás léčba stála majlant a stejně nic nezabírá? Bolí vás to při sexu? Vystřídaly jste několik gynekologů a výsledek žádný? 5 let jsem se trápila se záněty- kvasinky, bakteriální infekce, kombinace a vyzkoušela doslova kde co.. sepsala jsem svoje podněty k vyřešení situace ( i když už to fakt vypadalo, ze je neřešitelná ) a taky konečně po 5 letech zažívám období klidu, bezbolestného sexu a pohody tam dole. Pokud byste měly zájem i vy situaci řešit, napište mi na můj email maminadruhou@seznam.cz, ráda pomůžu i vám. Hezký den, Petu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat