Lehká forma seboroické dermatitidy

Anonymní
26.10.20 14:46

Lehká forma seboroické dermatitidy

Zdravím, mám dotaz. Na odběrech krve jsem byla naposledy v ruce 2018-železo, štítná žláza, hormony…vše v pořádku, dříve jsem byla u kožní s pocitem pnutí pokožky a výpadkem vlasů, odběry dopadly fantasticky, nic mi nescházelo, kožní mi předepsala Vichy dercos, ampule na výpadek vlasů, po dvouch měsících, mastné lupy a svědivost, bojuji s tím doteď, přes trichologa a beze změny-lehká forma seborey-výpadek vlasů, svědivost, lupů jsem se částečně zbavila, ale furt sem tam jsou. Dotaz směřuje tedy: Když jsem naposledy na odběrech krve v roce 2018 a chtěla bych znát příčinu seborea, co mi to vyvolává, protože vše tkví uvnitř těla a šamponky a vodičky tomu nepomůžou, bohužel. Kam se vydat a jakou cestou? Mám si zajít k obvodní a tam žádat o odběry krve, nebo zajít spíš ke kožní a nechat si vypsat žádánku na endokrinologii a nebo alergoologii? Upřímně nevim kam jít první a čím začít :) Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14595
26.10.20 16:30

Za sebroreu u dospělýych může nejčastěji kvasinka a cesta jak obnovit rovnováhu mikrobioty na tvé hlavě naopak je vnější. Respektive okud budeš jíst dostatek vlákniny, vitamínů a minerálů a budeš se pořádně hýbat a spát, tak pokožka samořzejmě bude zdravější.

Ale priárně - chceš něčím antimykotickým důyslendě vyhubit přemnoženou kvasinku - nizoral funguje dobře, jen ho musíš používat jako léčivo, ne jako šampon. tedy potřebuješ použít větší množství, opravdu důkladně promasírovat tak, aby se to dostalo k pokožce hlavy, zabalit do folie a ručníku, necaht 20-30 minut působit a důkladně smýt.

To opakovat alespoń co dva dny dva týdny. na závěr každého mytí použít kyselý oplach - kyselé prostřední brání kvasinkám v rychlém pomnožení a nevadí žádoucím bakteriím (těm nevadí ani ten antimykotický šampon).

Zároveń necheš používat pečující kosmetiku látkami co dráždí pleť - kondicionery a masky vůbec nepatří ke kořínkům, nej do délek a až skončíš s antimykotickou léčbou, začni používat nějaký hypoalergenní šamon bez sls.

urychlit obnovu vyvážené mikrobioty na tvé hlavě můžeš tím, že budeš jendou dvakrát týdně používat před mytím hlavy kefírovou masku a po dokončení antimykotické houby zkus osídlit svou hlavu chytrou houbou, která zabrání případnému množení oné kvasinky. https://www.chytra-houba.eu/…ide,104.html

zároveń nenechávaj vlasy mokré příiš dlouho, vysušuj je fénem. Abys k tomu moc nepoškozovala ty vlasy, tak chceš vysušovat na vlažný vzduch, od kořínků ke konečkům a chceš fén se slušným ionizérem.

tl;dr

• pečlivá antimykotická kůra, která trvá i po vymizení příznaků
  • vždy po umytí okyselit ředěným octem/kys citronovou
  • nedrážtit pokožku hlavy

(pokud máš seboritická ložiska i na obličeji, tak platí to samé - zejména kyselení a nedráždění - kyselní zajistí jednak séra s vitamíne C, tonikum s nízkým ph, čištění, které nezahrnuje mýdlo a enzymatická exfoliace)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama