Letní brigáda - dcera

29.6.15 21:45

Letní brigáda

Ahoj, chtěla bych se vás zeoptat. Moje 15ti lettá dcera si donmluvila brigádu v prodejně Billa. bude udajně pracovat v lahůdkách. Ovšem když si byla poprvé domluvit podrobnosti, tak se s vedoucí domluvili poze na začátku (13.7), ovšem na době se nedomlkuvily. Dcera si na to vzpoměla pozdě. Myslíte, že si v byle myslí, že tam chce pracovat do konce prázdnin? Mysleli jsme, tak na 3 týdny… A bude zvládat práci v lahůdkách? Děkuji všem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

160
29.6.15 21:50

Místo ptaní tady by si tam dcera měla zavolat a domluvit se. A práce v lahůdkách je pohoda tak že to určitě zvládne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
29.6.15 21:51

@melitery Chtěli po ní zdravotní průkaz? Já si jen vzpomínám na jednu svou brigádu v obchodu s oblečením, měla jsem domluvené 3 týdny od určitého data jako zástup za dovolenou, den před nástupem jsem se šla zeptat na podrobnosti - v kolik mám přijít apod. a bylo mi řečeno, že to vyřešili jinak. Neobtěžovali se ani zavolat (telefon domů měli), to léto jsem už nic jiného narychlo nesehnala:-( Tak si říkám, jestli to s tvou dcerou myslí vážně, do lahůdek určitě potřebuje zdravotní průkaz, jestli projednávali nějaké podrobnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16816
29.6.15 21:51

Rekla bych, ze je fuk, co si myslime my a co si mysli vedouci zjistite logicky nejjednoduseji tak, ze tam treba zavolate… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
29.6.15 21:56

Má nějakou pracovní smlouvu (předpokládám Dohodu)? Nemá to tam napsáno? Určitě je lepší to domluvit teď, než pak na poslední chvíli skončit. Brigádníci nám to dělali běžně :pocitac:, se slovy „ale my jsme počítali jen s xy počtem dní“. Akorát to zapomínali říct předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
29.6.15 22:10

Tvojí dceru neznám, tak nevím jestli to zvládne. Mě osobně práce v lahůdkách bavila - kontakt s lidma, ale nebyla jsem v bille. Mě by nebavilo zase doplňování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 12:03

@zuzkasim jojo,zdravotní průkaz máme domluvený ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 12:05

@Evka73 zatím ne, je možné, že to bude na černo. zarazilo nás, že se ani paní nezeptala. protože očekávat od 15ti leté dcery, že bude celé prázdniny v práci,… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 13:33

Nemyslím, že si Billa dovolí zaměstnat někoho načerno. Nejsem si jistá, ale do určitého věku bylo nějaké omezení, kolik hodin denně může mladistvý pracovat. Možná už to ale neplatí. Podle mě bude zaměstnaná na dohodu a tu s ní můžou sepsat i v den nástupu. Práci v lahůdkách by měla zvládnout, váhy jsou dneska digitální, množství za chvíli bude mít v ruce a v oku, peníze přebírat nebude, jen jí asi budou bolet ty první dny nohy. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
30.6.15 14:45

@melitery na černo to určitě nebude. Proč by se paní ptala? Dcera po ní chce práci tak se má ona snažit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 15:08
@melitery píše:
@Evka73 zatím ne, je možné, že to bude na černo. zarazilo nás, že se ani paní nezeptala. protože očekávat od 15ti leté dcery, že bude celé prázdniny v práci,… :nevim:

Tak si zjisti, co je za práci na černo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 15:08
@Ošklivka píše:
Nejsem si jistá, ale do určitého věku bylo nějaké omezení, kolik hodin denně může mladistvý pracovat.

Je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
30.6.15 16:10

@melitery - proč by ne? Moje dcera chodí také na brigádu na skoro celé prázdniny (mimo společné dovolené), ale je pravda, že jen na 3 hodiny denně, od 5 do 8 ráno + mi pomáhá přes den s letáky, to tak 3× týdně. Dělala to už i dřív, od 15 to může být napsané na ní.

A i já pamatuji spoustu mladých, kteří dělali v Mekáči celé prázdniny. Takže nevidím důvod proč by nemohla i tvoje dcera. Se zaměstnavatelem bych to probrala, ať ví s čím počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 17:11

@Evka73
Přesně tak, myslím si, že se to liší člověk od člověka. Jedna slečna po něčem touží a tak by nejraději dělala pořád a do kdy může. Další stačí pár korun na přilepšenou.

@melitery
A proč by se paní měla ptát - dnes se očekává flexibilita, takže budeš dělat, co ti řekneme a vše na domluvě. Takže občas se zachází s brigádníky trochu hnusně „(od) zítra nechoď, není práce“, „zavolej si ke konci týdne vedoucímu na plánování směn“ (odpověď, že směny byly rozebrány, že voláš pozdě, či ještě nejsou vypsány apod.)
Na druhou stranu, spousta brigádníků je nezodpovědná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama