Mám z toho strach

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.10.21 11:46

Mám z toho strach

Dobrý den.. Vůbec nevím jak začít, ale začnu tak že jsem před rokem ukončila studium kvůli zdravotním problémům,.. Teď chci do práce, jenže mám strach z pohovoru nikdy sem nepracovala, vůbec nevím jak to tam bude probíhat, mám strach že se ztrapnim, v hlavě si vytvářím různé situace… Tak strašně už chci pracovat, vydělávat, ale bojím se pohovoru, jsem hrozně stydliva, jsem málo mluvná.. Když tam půjdu, nevím kam jít za kým mám jít, co říct… Prostě mám strach.
Nějaká rada děkuji :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26940
11.10.21 11:57

Vstup do psychoterapie. Tohle není běžné, aby človk nevěděl, za kým jít (obyvkle Ti to sdělí při pozvání na pohovor), kam jít (firmy mívají něco sídlo firmy a recepci + opět se můžeš doptat toho personalisty, co tě na pohovor zve).

Protože o člověka tvého ražení, který působí nesamostatně (introverze není problém) se nikdo asi moc prát nebude. A po pár nepovedených pohovorech se začněš cyklit v ještě větších úzjostech a depresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3036
11.10.21 12:31

Ahoj, pred pohovorem si vse zjisti. Adresu, za kym mas jit a kde ho najdes.. Kdyz nebudes na miste vedet, tak se proste zeptas, kde najdes toho a toho. Ja te chapu. Ja jsem v mnoha ohledech taky pekne drevo, ale clovek s tim musi bojovat, protoze pohovorem to zacne a pak se taky v tom zamestnani umet orientovat, zeptat se, dohodnout se. To je potreba skoro vsude. Fakt jde hodne veci nacvicit a vekem se clovek taky lepsi. Drzim palce :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2837
11.10.21 13:59

Část sebedůvěry ti přidá i pořádná příprava - přečti si vše o firmě, kam jdeš na pohovor (počet zaměstnanců, kdo je ve vedení, čím vším se firma zabývá…), zejména pak o pozici na kterou se hlásíš (náplň práce, pokud je potřeba nějaká odbornost, osvěžit si předpisy, zákony a tak podobně). Zkus si vygooglit běžné otázky na pohovoru a připrav si na ně nahlas odpovědi (kámošce, psovi nebo třeba před zrcadlem ;) ) - proč chcete pracovat u nás, co si představujete, že bude vaší náplní práce, vaše silné a slabé stránky…). Druhá část sebedůvěry je tvůj vlastní pocit ze sebe (namaluj se, vem si oblečení v kterém se cítíš dobře, dej si dobrou snídani, vyraž včas, ať se nemusíš nervovat, že jsi uvízla v zácpě, vem si talisman… Prostě cokoli, co tě hodí do pohody…)… A dopředu mysli pozitivně… Neříkej si ‚co když to nedám‘, říkej si ‚to dám!‘… Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.21 23:15

Jak já ti rozumím :(, taky jdu zítra na pohovory, ptát se jestli mě někam nevezmou. Taky jsem těžký introvert a mám strach telefonovat a mluvit s cizíma lidma. No musíme se překonat, už jenom kvůli tomu, že nechci poslouchat rodiče, že jsem už týden nezaměstnaná, protože jsem nemohla ze zdravotních důvodu v minulé práci zůstat. Držím ti palce :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.21 23:17

Jo a doporučila bych ti dát si na uvolnění jedno pivko :D

• Citovat
  • Nahlásit
6413
12.10.21 00:50
@Anonymní píše:
Jo a doporučila bych ti dát si na uvolnění jedno pivko :D

Kdy přesně by si to pivko měla dát? Hloupější radu jsi opravdu dát nemohla. V okamžiku, kdy cítím z uchazeče alkohol, tak nemá nejmenší šanci. A já to poznám.

Máš skvělé rodiče, že do tebe hučí a tvou neochotu netolerují. Dala bych ti měsíc na hledání práce a zároveň podnájmu, když to nechceš poslouchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 01:21

@Trojlístek Já nejsem neochotná pracovat, psala jsem zdravotní důvody. :P Práci si aktivně hledám a zítra jdu na pohovory, nevím s čím máte problém. Rodiče by mě nevyhodili, sama jsem chtěla odejít už před rokem, ale řekli ať zůstanu, že by si neměli s kým popovídat, když jim manželství skřípe :)
Nechci poslouchat = myšleno, nechci slyšet jak se ohledně mě trápí… Nemyslela jsem to jako, že nechci poslouchat to ať si hledám práci :zed:

Jinak to pivko jsem myslela jako vtip, ale zapomněla jsem na to, že na Emiminu se hned všechno bere vážně. Vy asi nemáte smysl pro humor…

Jestli máte problém, jděte se vyspat :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
112
12.10.21 06:53
@Anonymní píše:
Dobrý den.. Vůbec nevím jak začít, ale začnu tak že jsem před rokem ukončila studium kvůli zdravotním problémům,.. Teď chci do práce, jenže mám strach z pohovoru nikdy sem nepracovala, vůbec nevím jak to tam bude probíhat, mám strach že se ztrapnim, v hlavě si vytvářím různé situace… Tak strašně už chci pracovat, vydělávat, ale bojím se pohovoru, jsem hrozně stydliva, jsem málo mluvná.. Když tam půjdu, nevím kam jít za kým mám jít, co říct… Prostě mám strach.
Nějaká rada děkuji :oops:

A ty uz jsi na nejaky pohovor pozvana? Pokud ano, tak preci vis kam a za kym mas jit. Zeptas se na recepci nebo nejakeho jineho zamestnance, pripadne tomu cloveku zavolas, ze jsi na miste, at si pro tebe dojde. Pak ti sami predstavi firmu a pozici a budou ti klast otazky. Pravdepodobne to na poprvy nevyjde (hledani prace neni zase tak jednoduche), ale aspon ziskas zkusenosti a trochu se otrkas. Budes to v zivote potrebovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6413
12.10.21 07:23
@Anonymní píše:
@Trojlístek Já nejsem neochotná pracovat, psala jsem zdravotní důvody. :P Práci si aktivně hledám a zítra jdu na pohovory, nevím s čím máte problém. Rodiče by mě nevyhodili, sama jsem chtěla odejít už před rokem, ale řekli ať zůstanu, že by si neměli s kým popovídat, když jim manželství skřípe :)
Nechci poslouchat = myšleno, nechci slyšet jak se ohledně mě trápí… Nemyslela jsem to jako, že nechci poslouchat to ať si hledám práci :zed:

Jinak to pivko jsem myslela jako vtip, ale zapomněla jsem na to, že na Emiminu se hned všechno bere vážně. Vy asi nemáte smysl pro humor…

Jestli máte problém, jděte se vyspat :roll:

Já se vlastně vůbec nedivím, že někteří lidé jsou na trhu práce těžko uplatnitelní. Hledání práce je poměrně důležitá záležitost, která ovlivňuje kvalitu života. Ovšem pro některé je problém to pochopit a proto stále hledají… to je i tvůj případ. Zdravotní problémy ti účty nezaplatí a zdravotní problémy má kde kdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 11:53

@Trojlístek
Zdravotní problémy, jsou když se nemůžeš v práci napít 5,5 hodiny :roll: a máš chronický záněty ledvin. Je to horší bolest, než bolest zubů. Myslím, že rozumný člověk se nenechá dobrovolně ničit. Můj otec mi sám řekl ať to ukončím. No a vidíte, práci jsem si dneska našla :D. Napít se můžu kdykoliv a ještě k tomu budu mít vyšší plat a kratší směny.

• Citovat
  • Nahlásit
9064
12.10.21 12:50

Zakladatelko, co by ti mohlo pomoct - jdi nejdřív na pár pohovorů na místa, o která ani moc (nebo vůbec) nemáš zájem. Tam si pohovory natrénuješ. Potom už si budeš mnohem jistější tam, kde budeš mít o práci opravdu zájem.

Nemusí být špatné jít na pohovor do personální agentury. Jednak tam na tebe nejspíš vyzkouší všechny ty obvyklé otázky typu: „Jaké jsou vaše silné a slabé stránky“, „Kde se vidíte za 5, 10 let“ a podobně.
A pokud budeš mít štěstí, bude tam někdo, kdo ti dá zpětnou vazbu, tedy řekne ti, čemu se při pohovoru ve firmě máš vyhnout, co zdůraznit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat