Máme doma kocoura

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  13.03.03 20:49
mame doma kocoura

Ahoj, byla bych moc vdecna kdyby mi nekdo poradil. S pritelem jsme se rozhodli poridit si miminko. Ale mam docela strach, mame doma kocoura (vetsi kote) a pritel ho nechce dat vykastrovat.Taky jsme se kvuli tomu pohadali. Nevim, co si mam myslet. Nekdo rika, ze je to bez problemu, ale vetsina tvrdi, ze kocky (a navic nevykastrovane) jsou problem. Chtela bych vedet jaka hrozi rizika a co mam vlastne delat. Chci zdrave dite, ale pritele nepresvedcim.

Diky moc za Vase rady

Jarka

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  13.03.03 22:07
mame doma kocoura

Ahoj Jarko, nejsem přes tohle odborník, tak doufám, že nebudu plácat nesmysly.

Vím, že od koček se může na těhotné přenášet Toxoplasmosa, která je pro nenarozené miminko nebezpečná.Určitě ti to vysvětlí Tvůj gynekolog. Myslím, že to nesouvisí s kastrací kočky, ale nevím to jistě. Rozhodně by ale váš kocour musel tu nemoc mít, což posoudí nejlíp veterinář - nechala bych kocoura prohlédnout a ptala bych se, jak to vlastně všechno je. Za klid to určitě stojí.

Jinak já kočku doma nemám, ale moji rodiče dvě, děti mám taky dvě, kontaktu s našima kočičkama sem se nijak zvlášť nebránila a nezanechalo to na mých dětech žádné následky.A to jsou kočky zcela obyčejné, volně běhající venku a mám pocit, že u veterináře nikdy nebyly. Takže se snad opravdu nemusíš ničeho obávat.

Měj se Stáňa

Anonymni  13.03.03 22:41
mame doma kocoura

Ahoj,tady Adina/kočičí milovnice/.Co se týče tvého dotazu,nevím,co přesně máš na mysli-jestli chorob anebo fyzického působení kočičáka na mimi.Velká diskuze probíhala myslím na RODINĚ,kde byly i názory veterinářů a všichni se shodli v tom,že od normální očkované,opečované domácí kočky chytit toxoplasmozu nemůžeš,protože to bys ji musela bez tepelné úpravy sníst/fuj/.Většina lidí se nakazí nedostatečně tepelně upraveným králičím masem.Samozřejmě by se těhotná měla vyhýbat čištění kočičího záchodku,ale to by si jistě vzal na starost tvůj přítel.

Jiná věc je samotné soužití kočky a mimíka.To ale závisí čistě na osobnosti té kočky a její příp. agresivity.Je pravda,že nevykastrovaný kocourek by mohl být o něco nebezpečnější než vykastrovaný,ale opravdu je to kus od kusu.

My máme vykastrovanýho kočičáka a já sama jsem ve 22 týdnu a jsem zvědavá,jak se k sobě budou mít.Nedávno jsem tu měla kamarádku s miminkem a taky jsem se bála,jestli ho kocour nebude atakovat,ale tvářil se velice opovržlivě a rychle zalezl a po zbytek dne se radši neukázal.

Omlouvám se za obšírnost a mějte se krásně Adina

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 14.03.03 11:07
mame doma kocoura

Ahoj Jarko,

jsem v 18tt a mam doma kocoura a kocku - nalezence. Bydlime v panelaku a kocky ven nechodi, tak jsme je nechali vykastrovat, aby se doma netrapili. Jsou taky peclive prohlidute veterinarem!

Protoze k tehotenstvi pristupuji veeeelmi zodpovedne :-), samozrejme jsem se sveho gynekologa ptala, jestli mi nehrozi toxoplazmoza a jestli nemam kocky dat po dobu tehotenstvi nekomu hlidat - to bych tedy velmi nerada… Jake bylo moje prekvapeni, kdyz mi doktor rekl, ze jsem toxoplazmozu jiz prodelala, zjistil to z krevniho obrazu, ktery se dela na zacatku tehotenstvi, a ze kocicky si tedy mohu ponechat :-) Takze pokud chces mit jistotu, je dobre poradit se s tvym doktorem.

Ted se me vsichni znami a kamaradi ptaji, co budu delat s kockama, az se to male narodi. Jsem rozhodnuta si je nechat. Udelala jsem par pokusu, jak se nase kocky chovaji v pritomnosti deti mych kamaradek, vetsinou nekam zdrhli (ty kocky :-). Co budu opravdu peclive hlidat je, aby kocka nebyla se spicim ditetem v jednom pokoji. Nevim jak vas kocour, ale nase kocky se ke spanku nejradeji ukladaji k nam do postele :-)

Osobne si myslim, ze zbavovat se zviratka v dobe tehotenstvi a pote, co se narodi miminko neni nezbytne (pokud to ovsem situace dovoluje). Pro dite je, podle meho nazoru, kontakt se zviratkem prospesny.

Preji Ti hodne stesti,

Olinka

BB
Povídálka 21 příspěvků 14.03.03 12:32
mame doma kocoura

Ahoj Jarko,

my máme doma v paneláku dva kocoury - vykastrované a pravidelně očkované, ve městě nechodí vůbec ven, jenom se vylítají o víkendu na chalupě. Moje gynekoložka mě uklidnila, že když jsou pravidelně očkované, tak se nemusím ničeho bát. Důležité je, abych neuklízela po nich záchodek, protože ve výkalech je ta bakterie toxoplazmozy. A když to nemůže udělat někdo za mě, tak si mám vzít gumové rukavice, a potom je umýt ve vodě se Savem. Mám si pořád vzorně mýt ruce a prý bude všechno v pořádku. Tak si myslím, že dostatečnou hygienou se všechno v klidu a bez problémů zvládne. Tak se neboj.

Blanka

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: BB dne 14.03. 2003 16:32 ]

Anonymni  14.03.03 21:47
mame doma kocoura

Ahoj, jsem v 21 týdnu a mám doma ne kocoura, ale tři kočky a z toho dvě chovné :) Všechny je zbožňuju a nedala bych je ani za zlaté tele. Jelikož také velmi zodpovědně přistupuju k těhotenství :-] tak jsem si toxoplazmózu nechala zjistit přednostně, než se to dělává - samozřejmě ji mám v pořádku. Taky by mě překvapilo, kdyby ne, jakožto zvířecí milovník muchlám vše chlupaté i pernaté, co mi přijde pod ruku. Druhá věc je, že váš kocour není vykastrovaný - dokud je kotě, tak problém není, ale jakmile bude starší, začne dle své přirozenosti značkovat byt… a to HODNĚ smrdí! Být vámi tak vůbec neváhám, kastrace je minimální zákrok a i kocourek bude klidnější - jinak by se trápil, že chce kočku a mohl by i utéct a něco se mu stát

Anonymni  18.03.03 12:46
mame doma kocoura

Ahoj Jarko,

jsem take tehotna kocici milovnice a protoze kocicky byly u nas driv nez jsme se rozhodli pro mimco, precetla jsem pomerne hodne clanku na tema kocky a tehotenstvi. Samozrejme, ze existuji ruzne nazory a to u laiku i odborniku. Ale podle vetsiny odbornych clanku je souziti s ockovanou a predevsim optimalne krmenou kockou bez rizika. A pokud je to kocka bytova, tak je riziko v podstate nula. Tim krmenim myslim granule, coz me asi hodne lidi narkne z trapeni zvirete, ale kocky chovam uz nejaky ten rok a rozhodne se nespokojene netvari :-). Proc granule? Protoze velke riziko nakazy, jak to myslim bylo zmineni je syrove maso. A pak dalsi velky prenasec jsou zivi ptaci. Nicmene pro tvuj klid mas moznost pozadat sveho praktickeho lekare, aby ti udelal testy jeste pred otehotnenim. Jestli jsi uz toxoplasmosu mela, pak je to temer jiste, ze uz se nenakazis. A pokud jsi ji jeste neprodelala, nechej otestovat kocourka na veterine. Kazdopadne i pres vsechna tato opatreni, je v tehotenstvi rozhodne lepsi a i pohodlnejsi nechat peci o kocici toalety na partnerovi. Dalsi obavy byvaji z alergii. Co se toho tyka, nektere vyzkumy ukazuji, ze pokud je dite vystaveno alergenum z kocici srsti a slin jeste v deloze, vyvyji se u nej rezistence vuci temto alergenum a je tudiz snizeno riziko alergie na vyse zminene. Jinak jeste drobna poznamka ke kastraci. Jsem rozhodne zastance kastrace pokud neni kocourek chovny. Usetri to pripadne problemy vsem zucastnenym. Ale na druhou stranu, ja mam doma chovnou kocku i chovneho, tudiz nekastrovaneho kocoura a musim rict, ze nikdy nic neoznackoval a co do cistotnosti, kam se na nej kocky hrabou. Jedine co je vic citit nez obvykle, je jeho moc. No tak to jsem sepsala primo pojednani. Preju snadne otehotneni, hezke tehotenstvi a zdrave miminko. Simona

Anonymni  21.03.03 12:16
mame doma kocoura

Ahojky,

ja mám za sebou 25 tt, naše domácí má dva kocoury, moji rodiče taky jednoho a přiznávám, že jsem byla tročku nervozní. Toxoplazmoza se šíří údajně hlavně z hovínek a navíc vzduchem, když prasknou v tom hovínku nějaké spóry, takže na normální vesnici by ses ani nemohla projít venku. S kastrací to myslím nesouvisí. Je taky pravda, že jsi mohla toxoplazmózu už někdy dřív prodělat a ani si toho nevšimnout, protože příznakem může být jen lehce zvýšená teplota. Pokud ji ale máš za sebou, tak máš vbybudované protilátky a mimču nic nehrozí. Aspoň jsem to tak četla. Můžeš si nechat udělat testy. Taky jsem je zvažovala, ale nakonec jsem o ně nežádala. Vzhledem k tomu, že se muchluju s každou kočkou, kterou potkám, tak jsem si řekla, že už jsem ji nejspíš měla a jestli ne, tak jsem asi odolná :-) Jen jsem se od začátku přestala muchlovat se zvířátkama. Snad mi to vynahradí mímo.

Měj se krásně

Katka

Anonymni  29.04.03 23:35
mame doma kocoura

Ahojte všichni!

My máme doma 2 kocoury. Oba jsou kastrovaní, můj manžel s tím taky moc nesouhlasil, ale nakonec jsme to provedli, protože ten starší začal značkovat, když jsme si přinesli domů toho mladšího, prostě si označoval svoje teritorium. Až dospěl do 1 roku i mladší kocourek, také jsme ho nechali vykastrovat. Teď už máme v tomto klid. Oba jsou absolutně v pohodě a nic se tím u nich nezměnilo. Jen neznačkují. ;-) V těhotenství jsem měla také trochu obavy, zda nemůžu ohrozit mimčo, ale testy byly v pořádku. S tou toxoplasmozou je to tak, alespoň co mám já informace, že by kočky neměly jist syrové nebo málo provařené maso a neměly by přijít do styku s výkaly již nakažené kočky. Takže pokud Vaše číča jí granulky a nechodí ven, mělo by to být o. k.

Náš mrňousek má teď už skoro 7 týdnů a také jsme se báli, jak ho ti naši chlupatí mazlíčci přijmou. Ale proběhlo to hladce. Jen si ho očuchali, vzali ho na vědomí a teď ho už ignorují. A to dokonce oba kocourci ustáli, že s námi nesmí spávat v ložnici. Jen se ráno přihlásí přes dveře o jídlo, ale jinak je klid. A to musím ještě poznamenat, že ten starší kocourek je žárlivej, ale v tomhle prostě problémy nejsou. Jen je důležité neodstavit tu kočku na vedlejší kolej. Tajemství úspěchu je asi to, že ty naše kocourky prostě nezanedbáváme a oni na oplátku dávají pokoj prckovi.

Přeji bezstarostné těhotenství a klidné soužití koček s miminkama. Ahoj.

TSMoruga
Závislačka 3159 příspěvků 20.09.12 18:18
Trošku z jiného soudku

Majitelky/majitelé kočiček, potřebuji dát našemu Mainskému mývalímu kocourkovi desetiměsíčnímu tabletku na odčervení. Jenže on mi už od malička odmítá naprosto všechno jídlo, krom granulí. Nejí ani konzervy, paštiky, ohrnuje nad tím nos. Granule sní jakékoliv, ale nic jiného. V čem mu mám dát tu tabletku? :zed: Nemám srdce mu to „nasoukat“ do krku na sucho, jak to někteří chovatelé dělají :oops:
Chtěla jsem jeho i moje dvě další chlupaté kouličky odčervit, než se nám narodí prcek a pokud možno všechny tři čičule najednou, ale on si nedá říct :nevim:

Binnuska
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 20.09.12 18:25

Maculinko, já musela našemu kocourovi (v 8.měsíci těhotenství, takže náladičku na nějaké štrádypády jsem neměla) cpát tabletky 3 týdny po operačním zákroku - u nás teda zabrala nakonec paštika nebo sýr, ALE - na začátku se vehementně bránil čemukoliv, takže jsem tabletku rozpustila v trošce vody a napustila mu to do tlamičky injekční stříkačkou. Po třech dnech ho to přestalo bavit a ještě velmi rád pojídal „podezřelé“ kuličky z paštiky.

Sisinka04
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 20.09.12 18:31

Taky nejsem schopná do kocourka dostat jakékoli léky…tak na odčervení používám pastu…tu mu nastříkám hluboko do tlamy a jemu prostě nezbývá než to spolknout…sice něco málo vyprská, ale většinu do něj dostanu…Takže doporučuju pastu na odčervení…

vrbulka
Povídálka 22 příspěvků 20.09.12 19:33

Taky existují na odčervení kapky, které se kapou za krk.

tterka
Kelišová 5329 příspěvků 20.09.12 19:33

Mně veterinář doporučoval „obalit“ tabletku v másle. Lépe to klouže a kocour se mi mlsně olizoval ještě za hodinu. Funguje to skvěle, jen mi teďka zmetek občas tajně vyskočí na stůl a olizuje máslo z pečiva, když třeba chystám studenou večeři :zed: :cert: (naštěstí jsem poslední dobou rychlejší než on, takže ví, že na stůl nesmí. Ale občas se snaží pokusit osud :cert: )

vrbulka
Povídálka 22 příspěvků 20.09.12 19:34

Profender

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Ve stáří nebude jen hůř. Osm pozitiv, která nás s věkem čekají

Bude už jen hůř, hekáme s přibývajícím věkem. I když žijeme pořád stejně,... číst dále >

Reklama