Máte robotickou sekačku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
28.6.22 10:36

Máte robotickou sekačku?

Ahoj,

zvažujeme koupi robotické sekačky, tak jdu posbírat zkušenosti od těch, kteří už ji mají. :)

1. jakou sekačku máte?
2. máte někdo sekačku u které není nutné pokládat obvodový kabel? Funguje jen podle gps?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21456
28.6.22 10:38

@KokiLokii no a je takova sekacka? GPS ma presnost cca 5 metru, ty potrebujes rozliseni na centimetry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
28.6.22 11:19
@KokiLokii píše:
Ahoj,

zvažujeme koupi robotické sekačky, tak jdu posbírat zkušenosti od těch, kteří už ji mají. :)

1. jakou sekačku máte?
2. máte někdo sekačku u které není nutné pokládat obvodový kabel? Funguje jen podle gps?

Ano, máme.
ad 1. Husqvarnu
ad 2. GPS slouží podle mě pouze k dohledání při krádeži. Sekačka nefunguje stejně jako např robotický vysavač, ten ti kamerou mapuje strop, ale sekačka podle mě ten naváděcí drát mít musí. Taky s ohledem na krádež, aby jaksi poznala že je mimo a spustila alarm.
Naše seká cca 12 hod denně, respektive takto má nastaven plán, a seká podle kapacity baterie. Nevím ale v jaké cenové relaci se chceš pohybovat a jak velký trávník bude sekat. Samo je taky důležité, jak členitou máš zahradu.
S ohledem na kapacitu baterie je vždy lepší mít sekačku mírně naddimenzovanou s ohledem na sekané m2.
Výběru jsem se věnovala docela poctivě a s konečným rozhodnutím jsem maximálně spoko. Firma v rámci služeb zajistila i pokládku toho vodícího i naváděcího (dva různé pojmy, pro dva různé dráty) drátu. Ale bavíme se o investici v řádech desítek tisíc.
Kdyby něco, ptej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
28.6.22 14:01

@Cuddy já jsme čekala, že třeba bude stačit ohraničit místa, kam vyloženě nechceš, aby jezdila a zbytek zvládne podle detekce plotu / překážky - asi jako si robotický vysavač zmapuje prostor baráku. Klidně bych si za to i připlatila.

@Jeruve díky za vysvětlení, fakt jsem si myslela, že to jede jako vysavač, evidentně ne a ten kabel je nutný u všech.

Máme jednoduchou obdélníkovou zahradu, ne moc členitou, takže žádná složitost.
Velkost kolem 500m

Koukala jsem právě na Husqarnu a pak na ty levnější od Bosh kolem 20k.

Seká 12hodin? Jak velký to je pozemek?

Pak už mě jen napadá - nemáte náhodou zkušenost i s psími bobky jak to sekačka zvládá? :D My je po psovi samozřejmě každý den sbíráme, ale je možný, že nějaký přehlídneme, tak jak se s tím popasuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
28.6.22 14:33

@KokiLokii
taky máme něco kolem 500m2 a Husqvarnu 405×X na cca 1500m2
Bobky neřeším. Mám 2 psy a mám za to, že chodí na kačírek, nebo do mulčovačky. Na trávě jsem snad neviděla nikdy nic.
jj má plán sekání od 09-21 tak, aby končila než se spustí závlaha. V podstatě tu sekačku jak zapojíš, tak na ni nesaháš a ona si jezdí jak chce. Žádný koš, žádný sběr trávy, žádný kompost. Oproti vysavači je trochu chaotická. Dnešní Xiaomi vysavač už jezdí poměrně koordinovaně a systematicky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21456
28.6.22 18:04

@KokiLokii ona jezdí chaoticky, proto musí jezdit tak nějak pořád. Jezdí od drátu k drátu jako slepý krtek. Nedokáže jet úplně rovne, jelikož zahrada není úplně rovná a i ta tráva klade vždy trochu jiný odpor. Takže to, co člověk posekat za hodinu, ona seká celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
30.6.22 09:34

Fakt jsme si myslela, že už jsou dneska ty sekačky chytřejší :D

@Jeruve jojo přesně Xiaomi máme a tak nějak jsme si to představovala na tom trávníku. No nevadí. A s tím předimenzováním - to vám řekli u dodavatele? To máte na skoro 3× větší trávník. V čem je to pak lepší? Že to má rychleji posekané? Nebo že vydrží déle baterka a nemusí se tak často mezi sekáním nabíjet?

my jsme totiž koukali původně na tuhle https://www.husqvarna.com/…tomower-305/ a ta je na 600m, tak jste mě teď znervózněla, jestli teda nekoupit ještě o tu třídu výš. Jen samozřejmě nechci vyhazovat 10 000,– zbytečně.

A pak ještě poslední otázka @Cuddy @Jeruve s tím ohraničujícím kabelem - zarostl vám trávu a nevnímáte ho? Nestává se vám, že o něho zakopáváte a tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21456
30.6.22 11:21

@KokiLokii my máme ten kabel zahrabaný cca 5 cm pod zem. To naddimenzovani je kvůli dobíjení baterky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
30.6.22 11:30

A jak je to s tou posekanou travou? Cetla jsem, ze jak zustava na travniku, tak ma clovek porad spinave nohy od te posekane travy. Narozdil od normalni sekacky, kde to se to sesbira do kose.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
30.6.22 11:31

@KokiLokii
Sakra, hlava mi už neslouží, takže jsi mě přinutila otevřít ofiko stránky Husqvarny Máme tedy 405X a je na 600m2 nikoliv 1500 to jsem se sekla. A 405X oproti 305 má právě tu GPS a ovládání přes Wifi.
305 má myslím ovládání přes bluetooth.

Naváděcí kabel zaroste a není vidět nic. Akorát je potřeba počítat s „dostřihem“ v místech, kam sekačka nedojede. Má třeba nastavený přesah přes vodící drát 30cm, ale jsou místa, kde by mohla zajet dále. Jenže nemůže, protože 30cm nastavená hranice po celém obvodu, takže jsou místa, kde občas dostříháváme ručně. Aku nůžkama práce na 5 min.
Je potřeba taky promyslet, kde bude dokovací stanice. 405× má trafo s 10m kabelem, 305 pouze 5m. Je to vzdálenost, kde bys měla mít elektrickou přípojku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
30.6.22 11:32
@Tarena píše:
A jak je to s tou posekanou travou? Cetla jsem, ze jak zustava na travniku, tak ma clovek porad spinave nohy od te posekane travy. Narozdil od normalni sekacky, kde to se to sesbira do kose.
:nevim: to bohužel nevím, bosá nechodím. :think:
ale ano tráva tam zůstává a vidět fakt nejde.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
30.6.22 11:33

@KokiLokii a ještě jedna věc… stupnice rozpětí sečení 2-10 na sekačce neznamenají cm. To mě trochu překvapilo. Husqvarna seká na 2-6cm. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21456
30.6.22 12:16
@Tarena píše:
A jak je to s tou posekanou travou? Cetla jsem, ze jak zustava na travniku, tak ma clovek porad spinave nohy od te posekane travy. Narozdil od normalni sekacky, kde to se to sesbira do kose.

Chodíme body pořád a nohy od trávy nemáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat