Matrace - tvrdost a typ pro dvouleté dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenentka
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 11.12.16 18:22
Matrace - tvrdost a typ pro dvouleté dítě?

Pěkný den všem,
doerak nám už vyrůstá z dětské postýlky, a tak se poohlížíme po nové posteli a matraci. Jenže je toho na výběr fakt hrozně moc, že nevím jak si to přebrat. Proto prosím o názory.

Z několika důvodů jsme se rozhodli koupit už „dospělou“ velikost 90×200cm.

Ale pořád váháme, jaký typ? někde čtu že „nej“ je kokosová, buď částěčně, nebo i celokokosová… někde zas, že kokos jen pro menší děti a pro dvouleté už něco měkčího… někde že paměťová pěna ano, někde že ne… někde že obyč. molitan, někde že ne…?
Co si z toho vybrat, když každý výrobce tvrdí, že ta jeho je zaručeně to jediný možný správný?

Takže vlastně si potřebuju ujasnit - kupovat tvrdou nebo ne? Z jakého ideálně materiálu?

Budu vděčná za všechny názory, děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Helileli
Závislačka 2970 příspěvků 11.12.16 18:27

Moje děti mají molitan kokos z Jysku. Na lezení mi přijde příjemná, kokos uvnitř zajišťuje pevnost, díky molitanu není příliš tvrdá. A hlavně má příjemný froté pratelny potah, který se nesrazí a snadno se nám dává zpět, což považuji u malého ditete za velmi důležitý aspekt…
Myslím, že i malého lehkého dítěte je to víceméně fuk, řešit složení matrace bych začala tak kolem 40kg :nevim:

lilia81
Neúnavná pisatelka 15291 příspěvků 11.12.16 19:17

Tak já si nemyslím, že by co nejtvrdší matrace byla nejlepší, což ty molitan kokos nebo jen kokos jsou, paměťová pěna bez zon je podle mě ok nebo jen molitan.. my koupili 120×200, abych se když tak vyspaal já a v pohodě se četly pohádky a máme jen molitanovou, zonova není na malé tělíčko v pořádku…

smudlinky
Závislačka 2555 příspěvků 347 inzerátů 11.12.16 19:37

Máme kokos molitan z jysku už tuším 5 rok a není špatná, ale znovu bych do ní nešla- je těžká, přijde mi, že se dost proležela, na to, že na ní spává dítě co má cca 23kg, občas dospělý do 100kg.

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 11.12.16 19:49

Děti mají pěnové Malfors z Ikea a jsme spokojení. Je to střední tvrdost, kolikrát na ní usnu taky a leží se mi dobře. Důležitá věc pro mě byla snímatelný prací potah. Dle mě je to u takového malého dítěte úplně jedno. Děti jsou v tomto věku lehké, často cestují po celé posteli… původně jsme měli brát zdravotní Tropico se zónami, protože nám je měli vézt dohromady s postelemi, ale sešlo z toho kvůli nějaké problematické dodávce a abych pravdu řekla, vůbec jsme o tom nějak extra víc nepřemýšleli. Vím jen, že jsem nechtěla tenkrát moc měkkou.

Janli
Kelišová 6038 příspěvků 9 inzerátů 12.12.16 00:45

Pro malé dítě spíše měkčí matraci. Paměťovou pěnu určitě nebrat. Pro malé děti se vůbec nedoporučuje, u rychle rostoucích dětí může způsobovat problémy.

Avrun
Extra třída :D 12403 příspěvků 09.05.18 23:19

Prosím, máte někdo aktuální tip na konkrétní matraci? Líbili se mi docela od výrobce Grossmann, ale tam skoro všechny dětské matrace mají zóny, což nechápu. Ráda bych spíš vyšší a tužší (ne úplně tuhou) se snímatelným a pratelným potahem :think:

Russet
Extra třída :D 11702 příspěvků 09.05.18 23:25
@Avrun píše:
Prosím, máte někdo aktuální tip na konkrétní matraci? Líbili se mi docela od výrobce Grossmann, ale tam skoro všechny dětské matrace mají zóny, což nechápu. Ráda bych spíš vyšší a tužší (ne úplně tuhou) se snímatelným a pratelným potahem :think:

Mám z Ikea a na ní pratelnou ochranu matrace. Není obyč molitanová a přijde mi tužší. Zóny nemá.

Avrun
Extra třída :D 12403 příspěvků 09.05.18 23:38

@Russet potřebuju rozměr 160×80cm. Na ikeu jsem koukala jen zběžně a tam mají, myslím, rozměry úplně jiné :think:

Marthi
Kecalka 193 příspěvků 10.05.18 04:47

@Avrun My máme matraci od firmy Ostaš, česká výroba, a uplná spokojenost. Teď budu objednávat i synovi. Udělají jakýkoliv rozměr. Toto není reklama, ale spokojený zákazník :palec:

kacz
Kelišová 6059 příspěvků 10.05.18 05:06

Máme IKEA dětskou pružinovou a je v pohodě

Hoa Mai
Kelišová 5721 příspěvků 19 inzerátů 10.05.18 08:16

@Avrun My máme pro děti tyto https://www.loznice.cz/…/mambo/14374 a jsme s nimi moc spokojení, spí se na nich dobře i nám dospělým. My i děti preferujeme tvrdší matrace, u babiček a na chatě máme z IKEA a dětem se na nich moc dobře nespí, chodí pak spát k nám na futon. V tomto obchodě mají víc typů nezónových dětských matrací, byli jsme si je osobně vyzkoušet a přišlo mi, že mají celkem širokou škálu tvrdostí od měkkých až po tvrdé. Rozměr si můžeš nechat udělat na míru a mají více druhů snímatelných potahů, my máme ten, co se dá prát na 90.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 10.05.18 08:24

Mame ze spankoveho studia. Tam doporucili 16-ti cm studenou penu. Je to matrace vhodna od mimin do puberty. Teprve az potom se muzou dat zonove. Sninatelny praci potah je dnes uz samozrejmost, ne??

Avrun
Extra třída :D 12403 příspěvků 10.05.18 09:08

@Hoa Mai A jsou ty sendvičové tedy vhodné na každodenní spaní? Narazila jsem, myslím, na jednom e-shopu na info, že jsou vhodné na spaní příležitostné, ale to mohla být jen ta jedna konkrétní :think:

@hapolda zonovku právě nechci, ale různě mi je cpou :roll: Pratelný potah úplně tak standard není. jako většinou je sundavací a pratelný na 60st., ale některé jen na 40 a některé vůbec. Zrovna Grossmann má nezónovou, ale právě nejde prát potah :roll:

Avrun
Extra třída :D 12403 příspěvků 10.05.18 09:09

@Marthi Kouknu i na Ostaš, to neznám

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >