Mimi zaklání hlavičku

884
21.2.06 17:27

Mimi zaklání hlavičku

Ahoj holky,
mám skoro 4-měsíčního chlapečka,který je narozený o 5 týdnů dříve,tudíž jeho vývoj odpovídá gestačnímu stáří.To mě vůbec netrápí,jen to,že stále zaklání hlavičku a ještě ji pořádně neudrží.Chodíme na neurologii na sledování,vše je ok.jen ta hlavička jde za bříšku do záklonu.Na doporučení naší dr.cvičíme 3×-4× denně na míči,ale je to již 3 týdny a žádné veliké zlepšení nevidím.Kubíčka dávám hodně na bříško,aby pěkně cvičil zvedání hlavičky a posiloval si tím krční svaly,ale výsledek zatím nic moc.Nemáte některá tip na nějaké cvíčo,které by nám pomohlo krční svaly posílit? Díky

pa,pa Yasmin+Kubíček skoro 4 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1930
21.2.06 17:35

Vojta taky zakláněl hlavičku. Když jsem ho držela ve svislé poloze, musela jsem mu ji přidržovat (i v době, kdy už ji udržel sám) aby mi nepřepadl :( .
I když je narozen v termínu, na bříšku byl pozadu (skluz jsme nabrali pobytem v nemocnici) a měl predilekci doprava. Proto všechno jsme začali cvičit Vojtovu metodu a za měsíc už jsou vidět výsledky. Zrovna dneska říkala rehabka, že o predilekci se už ani mluvit nedá : :lol:

Ale na neurologii nechodíme, tak nevím, jestli náš problém je podobný vašemu, ale když tak se na tu Vojtovku zkus zeptat…

Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
21.2.06 17:54

My měli taky predilekci hlavičky do prava,ale to už je naštěstí minulost a hlavičku krásně otáčíme na všechny strany.Ta neuroložka mi právě říkala,že to na Vojtovku není.Tak nevím,jestli se jí mám dožadovat? Na ko jdeme za 2 týdny,tak jestli se nám to nějak výrazně nezlepší poptám se na Vojtovku.

pa,pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
416
21.2.06 18:18

Ahoj Yasmin,

Matoušek hlavičku taky hodně zakláněl a měl i svou oblíbenou stranu, ale tohle všechno jsme Vojtovkou poměrně rychle odstranili. Asi musí dr. posoudit, jestli je to pro vás vhodný, ale já na ni nedám dopustit. Je to sice otrava, cvičit 4×denně, ale stojí to za to! Tak se pozeptej a uvidíš.

Pa Lennys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
21.2.06 19:15

Ahoj,

syn se taky zakláněl a klubíčkování vyloženě nesnášel. Po vyšetření na neurologii jsme cvičili rehab. cviky právě na posílení krčních svalů, aby se bez problémů přetáčel. Nevím bohužel, jak se metoda jmenuje, ale vojtovka to není a synovi to rozhodně nebylo nepříjemné. Těžko se to popisuje, jeden cvik byl, že ležel na zádech, vzala jsem ho za pokrčené koleno, to jsem mu tlačila křížem (pravé koleno na levou stranu) až se přetočil. V určité fázi se chvíli vydrželo, aby právě ty krční svaly zabíraly. Během několika týdnů jsme s cvičením mohli přestat.

Lasička a Matýsek 14 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
21.2.06 19:15

Kdyz ono prave tim poklsdanim na brisko netrenujes spravne drzeni hlavy. Spis posilujes to zaklaneni. Ale to neznamena, ze bys ho tam obcas nemela dat. Zeptala bych se na neurologii. Odbornik pozna, jestli to je jeste v mire.
Obvodaci tomu bohuzel tak nerozumi.
Cviceni na mici to rozhodne nespravi. To bych brala spis jak hru.
Ale Vojtovka spravuje rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
21.2.06 19:23

Alčo,
tak to jsem z toho jelen 8O Právě neuroložka říkala,ať hodně dáváme na bříško a cvičení na míči taky hodně chválila.Každopádně se na tý KO zeptám na lepší cviky.

pa,pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
21.2.06 19:49

Tak to jsem z toho taky jelen. Ja cvicim s detma Vojtovu metodu. No na mici taky, ale prave spis jako hru a na uklidneni jak deti, tak rodicu a u starsich jako rozvoj obratnosti.
Nemusis se bat, ze tim mimcu ublizis. Ale zase kdyz to videla neurolozka a rekla, ze ty cviky staci, tak zas asi takovy problem nemate. To by vas nejspis hned na cviceni poslala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama