Miminka do dlaně

Skupinka založená pro maminky nedonošených miminek, kde se mohou podělit o své radosti i starosti, popovídat, poradit. Prostě vše, co se nedonošených dětiček týká. :-)

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Omezené přispívání (pouze členové mohou do skupiny přispívat)

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miraklo
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 13.4.17 16:17
Miminka do dlaně

Ahoj, ráda bych představila naši dcerku Lilianku narozenou v 26+1tt s váhou 780g. Nyní už máme přes 4kg a rosteme jako z vody. Beruška byla přes 10 týdnů na podpoře dýchání, měla 2 transfuze kvůli nízkému hemoglobinu a 3× zástavu dechu. Jinak je to moc šikovná holčička, krásně paseme a vše doháníme :-)

Reakce:
Miraklo
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 30.11.17 09:47

Tak nase mala oslavila rok. Hrozne ten cas leti. Tezko uverit, ze se pred rokem vesla do dlane. Bylo to hodne tezke obdobi a jsem rada, ze to mala tak krasne zvladla. Vcera jsem byli na kontrole u neurologa a stejne jako v rizikove poradne byl prekvapeny, jak je mala sikovna. Nedavno zacala lezt, rika nekolik sluvek (mama, tata, baba, jeje, ajaj, ham), pomalu uz se zacina pritahovat i do stoje a sedat si. Stalo za to bojovat, je to nas poklad. :srdce:

lajnis
Stálice 83 příspěvků 2.2.18 20:24
Viktorka

Ahoj, jak začít? Dne 23.1.2018 se doktoři rozhodli, že mé teh. ukončí, protože se naší malé lásce přestalo u me dařit. Takže v 10.30 přišla na svět holčička jménem Viktorie a s váhou 850g v 29+2.Bylo to hodně nečekané. Malá bojovnice se hned snažila dýchat sama jen s malou pomoci Capu. Prozatim neprodělala žádnou infekci, takze nedostala anti.Po třech dnech ji pomalu zacali zkoušet odpojovat Cap. Zvladla to a v sobotu už byla bez Capu. V neděli uz byla i bez hadicky se vzduchem a začala mit vzduch jen v inkubatoru. Zacala i tolerovat me mlíko tak ji pomalu zvyšují dávky. Po deseti dnech na jipu se stěhovala na intermedial. Dělá čest svému jménu. :kytka: Po tak krásné zprávě přišla špatna, že je zákaz návštěv z důvodu chrip. epidemie. :( Tak jsem se těšili, že ji zas po týdnu uvidime a bohužel. Tak si uděláme jen výlet a předame mleko.

Me pocity z toho všeho co se stalo jsou smíšené. Pořád nemůžu vstřebat, ze je tu tak brzi. Bojim se každého telefonu kdyz tam volam a nebo když se na tel. objevi jejich číslo.

Misuliinecka
Nováček 5 příspěvků 2.2.18 21:42
Amálka

Ahoj všem tak naše Amálka se narodila ve 26tt a máme teď 9 měsíců jde vidět velký pokrok ale nebylo to vůbec jednoduché a bohužel ani teď. Trochu to zkratim jelikož je toho hodně čím si má dcera prošla. Když se Můj drobek narodila vážila 800g a měřila 33cm bohužel Můj zdravotní stav mi dovolil vidět amalku až po třech dnech kdy jsem brečela že je tak krásna. Ale na staly komplikace chytila jednu infekcí tu vyléčily pak další a ta byla nejhorší jelikož to byla kvasinková měla patero antibiotik a vůbec to nezabralo pak už mi jen volali že se jim nedaří zavést centrální vstup a to že může zemřít z minuty na minutu pak následovala další infekce a zjištění že malá má cysty v hlavě tak to nás už dorovnalo úplně. No po tak hrozném období už bylo lépe ale pak se zase vyskytl problém zánět střeva jelikož přešla na umělou stravu bohužel po 2 měsících jsem stratila mléko pak zase bylo dobře no a pak jak se blížil den termínů kdy se měla narodit tak nastal problém s očima musela na operaci kde bohužel přišla o periferní vidění i to jsme prežili no a konečně po 4 měsících jsem šla za amalkou do nemocnice a pomalu se blížil den propuštění nastala komplikace v hlavičce neodtíkal mozkomišní mok takže další operace tentokrát v3stomie. Po 10 dnech po operaci jsme šli domů. Všechno bylo fajn a za měsíc po propuštění jsme šli na kontrolu hlavičky a jak se dalo čekat zase byl problém a malá musela okamžitě na sál a dělali shunt. Musím říct že i po tom všem hrozném je Amálka strašně šikovná neříkám bohužel nějake omezení má že ulevuje levou nožičku a málo používá levou ruku ale cvičíme rehabilitace a myslím že to se všechno spraví. Teď momentálně to píšu z nemocnice jelikož byl problém se shuntem ale zatím stačilo ho přeregulovat a Amálka je zase šikovná. I když si prošla tady tim vším je to moc statečná holka a všichni se diví že po tom čím si prošla vypadá dobře. Jsme rádi že ji máme. :srdce:

Miraklo
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 2.2.18 22:48
@lajnis píše:
Ahoj, jak začít? Dne 23.1.2018 se doktoři rozhodli, že mé teh. ukončí, protože se naší malé lásce přestalo u me dařit. Takže v 10.30 přišla na svět holčička jménem Viktorie a s váhou 850g v 29+2.Bylo to hodně nečekané. Malá bojovnice se hned snažila dýchat sama jen s malou pomoci Capu. Prozatim neprodělala žádnou infekci, takze nedostala anti.Po třech dnech ji pomalu zacali zkoušet odpojovat Cap. Zvladla to a v sobotu už byla bez Capu. V neděli uz byla i bez hadicky se vzduchem a začala mit vzduch jen v inkubatoru. Zacala i tolerovat me mlíko tak ji pomalu zvyšují dávky. Po deseti dnech na jipu se stěhovala na intermedial. Dělá čest svému jménu. :kytka: Po tak krásné zprávě přišla špatna, že je zákaz návštěv z důvodu chrip. epidemie. :( Tak jsem se těšili, že ji zas po týdnu uvidime a bohužel. Tak si uděláme jen výlet a předame mleko.Me pocity z toho všeho co se stalo jsou smíšené. Pořád nemůžu vstřebat, ze je tu tak brzi. Bojim se každého telefonu kdyz tam volam a nebo když se na tel. objevi jejich číslo.

A v jake nemocnici malou mate? My jsme meli malou v Hradci a mohla jsem tam s ni byt hospitalizovana, takze jsem tam s ni byla defakto od zacatku. Behem chripkove epidemie tam nesmel pritel. Jinak maminky co nosily mleko k detickam mohly. Chripkova epidemie muze trvat i nekolik tydnu. U nas to tak bylo, zacala na zacatku ledna a zkoncila v polovine unora. Nedala bych se, dite ma pravo aby tam s nim rodic byl, myslim ze to bylo psane i v papirech co nam v nemocnici davali. Pokud je Viktorka prvni dite, urcite bych se tam nechala hospitalizovat. Budete pak moct klokankovat, nosit kazde 3h mlecko. Ja jsem odstrikavala primo u inkubatoru a sestra ho pak rovnou male supla do strikacky a sondou do briska.

Miraklo
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 2.2.18 22:51

@Misuliinecka Amalka je nadherna holcicka a obrovska bojovnice. Nam se nastesti vetsi komplikace vyhnuly, nejhorsi byly zastavy dechu. Prejeme Amalce at uz je jen lip a lip a hlavne oooobrovskou kupu zdravicka :srdce: je to sikovna holcicka

Miraklo
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 2.2.18 22:56

@lajnis Velka gratulace k holcicce, Viktorka je moc sikovna. Nam malou od cpapu odpojili az po deseti tydnech na intermediar jsme sly take az po deseti tydnech. Je to sikulka, take jsem se bala kazdeho telefonatu. Za malou jsem chodila kazde tri hodiny a pokazde sem se bala. Ten strach o dite zustane uz naporad :hug: je moc sikovna urcite pujdete brzy domu :srdce: prejem hromadu zdravicka at mala hezky dal prospiva :hug:

Miraklo
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 2.2.18 23:00

Lilinka posila pozdrav vsem malym bojovnickum. Stoji za to bojovat :srdce:

lajnis
Stálice 83 příspěvků 3.2.18 04:03

Mala je v Usti a tam bohužel pokoj s maminkami uz nemají. Je to druhé ditko. Zkusím se domluvit se sestrickou jestli by nam ji aspon nevyfotili.

Misuliinecka
Nováček 5 příspěvků 3.2.18 14:04

Chtěla bych moc poděkovat věřím že Amálka i přesto čím si prošla bude naprosto v pořádku :)

Miraklo
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 8.4.18 11:46

Tak jakpak se holky daří Vašim drobečkům?

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině
Přidat nové téma

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny