Miminko v autě v šátku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2232
9.1.22 13:08

Miminko v autě v šátku

Potkala jsem lidi, kteří mají pár měsíců staré miminko a ačkoli vlastní autosedačku, má ho jeho matka při jízdě autem na sobě v šátku (neřídí). Není to ani o tom, že by dítě v autosedačce nevydrželo, oni to ani nezkusili a to s ním už jeli i hodně dlouhé trasy včetně jízdy po dálnici. Nejspíš se domnívají, že to je bezpečné.

Bavila jsem se o tom s partnerem, že jsem z toho v šoku, a on říká, že třeba to tak dělá víc lidí, jen o tom nevíme. Tak se ptám tady - děláte to ještě někdo jiný? Nebo znáte někoho takového? Klidně anonymně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2335
9.1.22 13:10

Nedělám a nikoho neznám. Mne to teda přijde nezodpovědné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
9.1.22 13:17

Ja hystericky posazuju deti do autosedacky, ackoliv ja jsem z generace, kde ve favoritu vzadu nebyly ani pasy :mrgreen:
Ale klidne se priznam, ze kdyz se nam novos zablil ve vajicku, za jizdy jsem ho vytahla, aby se neudusil a nerval. Manzel hned jak mohl zastavil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56502
9.1.22 13:17

Nedělám a neznám. Ale jako co na to říct… jako jsou nezodpovědní mezi nešátkařkama a přijde jim v pohodě „na ten kousek“ vézt dítě v náručí, tak šátkařky nejsou nikterak duševně privilegovaná skupina, takže se tam dozajista tací cvoci najdou také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
9.1.22 13:18

To neznam.

ale znam dost lidí kteří vozí děti nepřipoutané „je to jen po městě, nebo vzadu v hluboké korbě "je to jen kousek“, a mimino kojí v náruči na dálnici „jedeme pomalu“. nechápu to. takže tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28756
9.1.22 13:21

To by mě ani nenapadlo. Jak jako jezdí? Nepřipoutaná? Nebo má pas přes to dítě, aby ho v případě prudkého zastavení rozmackala vlastní váhou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5472
9.1.22 13:31

Já v šátku hodně nosila. Ale takovou nezodpovědnou blbost by jsem nikdy neudělala. Samozřejmě že miminko patří do vajíčka otočeného protisměru jízdy nejlépe na zadní sedadlo. Když se jedou dlouhé trasy nejlépe zastavit po dvou hodinách miminko vytáhnout protáhnout se sním, využít toho i k přebalení a najezení. Ale pár bláznů kteří to dělají se vždy najde 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20609
9.1.22 13:33
@Kriss Tina píše:
To by mě ani nenapadlo. Jak jako jezdí? Nepřipoutaná? Nebo má pas přes to dítě, aby ho v případě prudkého zastavení rozmackala vlastní váhou? :think:

S dcerou jsem jela sanitkou a bylo nutné (lepší) ohledně zdr. stavu jí mít v náručí na tom křesle. Dr nás začal poutat a já automaticky myslela, že tím pásem nás připoutá obě. Tak jsem si jí přitiskla k sobě. On jí odtáhl ode mě a připoutal pouze mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5472
9.1.22 13:33
@Alyss1 píše:
To neznam.ale znam dost lidí kteří vozí děti nepřipoutané „je to jen po městě, nebo vzadu v hluboké korbě "je to jen kousek“, a mimino kojí v náruči na dálnici „jedeme pomalu“. nechápu to. takže tak.
:zed: :zed: tohle není normální, pustila by jsem jim tu reklamu od Besipu kde miminko umře
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 13:37

A no jo, sousedka ještě nedávno vozila dítě tak, že vzadu stálo mezi předními sedadly a čučelo ven. Svět nespasíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3665
9.1.22 13:38

Viděla jsem už ledasco, často vidím děti na klíně v dodávce, jednou to bylo dokonce hopkající dítě v dodávce a bylo to ve Vídni na dálnici, celkem jsem nechápala, ale je to věc daných rodičů. O miminku v šátku jsem už taky slyšela, osobně zatím neviděla a ani si to neumím představit. Hlavně nechápu, jak se může matka připoutat - buď má pás přes mimčo a při nárazu mimčo pás rozdrtí, nebo je nepřipoutaná a při nárazu bude v trapu matka i miminko. Chápu kontaktní rodičovství, ale tohle je už extrém. 25 let zpátky by to bylo asi v pohodě, ale nyní je Xkrát větší provoz, auta jezdí mnohem rychleji. Je to ale na rodičích.

Jinak moje dcerka byla šátková, ale v autě byla vždy v sedačce, dokonce do 4 let jezdila v protisměru, jak jsem řešila její bezpečnost v autě (stačila jedna bouračka se synem a hned se vám změní názor na bezpečnost dětí v autě). Naštěstí ona i syn byli v autě v klidu, znám rodiny, kdy nemohli jet ani na blbej nákup, protože dítko jim řvalo jak pavián, jen jej naložili do auta. Ale řešení nevidím v tom jet s dítkem v šátku, zvlášť pokud tu možnost se sedačkou ani nevyzkoušeli. Za mě je to krajně nezodpovědné, sedačky prostě v dnešní době mají smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3665
9.1.22 13:41
@JanaDaR píše:
A no jo, sousedka ještě nedávno vozila dítě tak, že vzadu stálo mezi předními sedadly a čučelo ven. Svět nespasíme.

No, moje dcerka taky jednou stála v autě, ale to bylo tím, že v té době byla zvyklá na protisměr a 5 bodový pás a musela být odvezena tchánovým autem a on měl jen pokračovací sedačku s 3 bodovým pásem a dcerka je živel. No takže se mu z toho vysoukala a skoro vlezla až za ním za volant. On byl z toho vyjukaný, ale neměl kde zastavit a dcerku usadit, jeli jen asi kilometr městem domů, ale i tak to byl pro něj zážitek a díky tomuto jsme pak dcerku v 5 bodovém drželi co to šlo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 13:43

@michee mně to je fuk i v případě sousedky, která tak dítě vozila možná dva roky denně. Sama si ho porodila, nechť si ho i sama zabije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
9.1.22 13:43

Buď je ona připoutaná a dítě " drží" šátek a při nehodě se dítě rozplácne o palubku a okno.
Nebo má pás přes dítě a při nehodě ho slisuje jak kvetinku v herbáři.
Pominul to že PČR ji za to může dát pokutu ale to nemá na dítě vliv.

A na téma bezpečnostní pásy a uložení věcí v autě to by byl dlouhý referát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3665
9.1.22 13:48

@JanaDaR tak jasný, je to jejich dítě, jejich zodpovědnost. Pokud chtěj chodit místo do školky na hřbitov, je to jejich volba. Já všechno tohle odůvodňuju slovním spojením „přirozený výběr“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat