Mohu si dát po embryotransferu kafe?

Jajvy
28.6.15 08:15

Mohu si dat kafe?

Ahoj. Minulou nedeli jsem byla na embryotransferu a dnes mam pozitivni test.Od te nefele jsem nepila kafe. Myslite, ze si mohu dnes jedno dat nebo radsi ne? nemuze to ublizit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5521
28.6.15 08:16

Jujda, proč by sis nemohla dát kávu?!?! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
28.6.15 08:19
@Jajvy píše:
Ahoj. Minulou nedeli jsem byla na embryotransferu a dnes mam pozitivni test.Od te nefele jsem nepila kafe. Myslite, ze si mohu dnes jedno dat nebo radsi ne? nemuze to ublizit?

pokud z toho mas uz dopredu strach, tak si ho snad ani nedavej.ale jnak ano, muzes

• Citovat
  • Upravit
35023
28.6.15 08:21

Můžeš si dát co chceš, jsi jenom těhotná ;) Já ho pila normálně obě celé těhotenství, piji jedno či dvě denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
28.6.15 08:21

@Jajvy

pokud nemáš extra vysoký tlak, tak můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18636
28.6.15 08:22

@Jajvy Kafe Ti v podstatě ublížit nemůže. Ale já bych si ho v případě vymodleného těhotenství nedala, protože by mi to přeci jen nedalo (v prvním těhotenství jsem si dala kafe asi 3×, u druhého už jsem to tolik neřešila a kafovala relativně podle chuti 8) ).
Jinak gratuluji a ať je všechno v pořádku a za 9 měsíců máš u sebe mimčo! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13042
28.6.15 08:22

Dle vyjádření lékařů jsou až 2 šálky denně v pořádku. kvůli zažívání se nedoporučuje turecká káva. a také bych se vyhnula kávě bez kofeinu, protože je to plné chemie. takže pokud máš na kávu chuť, tak si ji klidně dej ;-) prosperitu těhotenství tím neovlivníš. já pila v druhém těhotenství jednu denně pravidelně (mám nízký tlak a bez kafe nefunguju)…
ale @Ya-ya má pravdu v tom, že pokud se toho bojíš, tak ne - psychika dělá divy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
28.6.15 08:24

Jen si dej :-) Dvěma nebo třema kávama denně nic nezkazíš, buď vklidu.. Mě třeba káva pomáhá na nízký tlak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
28.6.15 08:55

Pokud mas na něj chuť, klidně si děj, mě obě těhotenství v prvním trimestru kafe nechutnalo, jakmile se to přehouplo do druhého, už mi zase chutnalo :nevim:, možná psychika, možná hormony. Tak se neboj, jeden šálek kafe miminku v bříšku neublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
28.6.15 09:38

Já to zkoumala na netu. Kofein není jen v kafe, je i v čaji a třeba čokoládě a dalších potravinách, hlavně různé colové nápoje. Pokud denní příjem nepřesáhne 150mg, mělo by to být v pohodě. Třeba 100 ml kofoly obsahuje asi 15mg kofeinu. Obsah kofeinu v kafe je velmi různý, záleží, jak silné si ho uděláš…
Tady máš článek o kofeinu a dole je tabulka, kolik které potraviny kofeinu obsahují:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kofein
Shrnula bych to - pokud na něj máš chuť a uděláš si slabé a nebudeš si ho dávat každý den, tak to určitě problém není:) Já si občas dám kofolu, protože mi pomáhá, když mi není dobře. Ale protože na mne okolí dost tlačilo a vyčítalo mi to, tak sem prozkoumala raději net, abych měla argumenty :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
939
28.6.15 10:00

Já jsem pila kafe jako normálně. Pak mi na čas nechutnalo a ke konci zase jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1659
28.6.15 12:48

Já jsem ho pila celé druhé těhotenství. Když jsem si ho nedala, tak mě pak bolela hlava. A piju i teď, když kojím, na dcerku to žádný vliv naštěstí nemá, spí pořád stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama