Mravenčí farma

14
6.1.21 21:09

Mravenčí farma

Ahojky, naše dcerka si už dlouho přeje mravenčí farmu : :zed: s manželem o ní teda uvažujeme, že bychom ji jí pořídili, ale nevíme si rady. Vím, že teď mravence těžko seženu. Zajímá mě, jestli máte s nějakou konkrétní farmou zkušenosti? Četla jsem si recenzi na jednu a prý z ní mravenci utíkají :zed: mohli by jste mi nějakou doporučit? Která dobře těsní?

Připadám si teď opravdu jako blbec, ale zeptat se musím :mrgreen: čím ty mravence živit? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1584
6.1.21 21:18

Mravenci žerou hmyz ne?.. :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
6.1.21 21:19

Zalezi, co je ti za druh mravencu. Od toho se odviji i potrava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9707
6.1.21 22:28

Jestli myslíš tu plastovou sadu z hračkářství, s chodbičkami mezi dvěma plastovými deskami, tak na to rovnou zapomeň. To žádná „farma“ není, to je týrání několika mravenců v krabičce. Abys měla opravdové mraveniště, tak bys musela vykopat hnízdo s královnou a několika tisíci mravenci. Nehledě na to, že mravenci jsou chránění, neměla bys je chytat. Max. může dcera pozorovat, jak několik mravenců pobíhá v krabičce a za pár dní uhynou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
8.1.21 22:14

formikarij

Asi máte na mýsli niektorý typ formikárija, predávajú sa aj na internete. Niektoré druhy mravcov sa takto dajú chovať, dokonca sa dá kúpiť aj matka (kráľovná). Pre začiatočníkov sa odporúčajú npr. druhy, ktoré žerú zrno. Krmia sa aj zmesou vody a medu. Držím palce. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
8.1.21 22:15
@Slezacka píše:
Ahojky, naše dcerka si už dlouho přeje mravenčí farmu : :zed: s manželem o ní teda uvažujeme, že bychom ji jí pořídili, ale nevíme si rady. Vím, že teď mravence těžko seženu. Zajímá mě, jestli máte s nějakou konkrétní farmou zkušenosti? Četla jsem si recenzi na jednu a prý z ní mravenci utíkají :zed: mohli by jste mi nějakou doporučit? Která dobře těsní?Připadám si teď opravdu jako blbec, ale zeptat se musím :mrgreen: čím ty mravence živit? 8o

a zdrhať von nebudú, nemajú prečo, keď budú mať matku tam dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat