Nahlédnutí do spisu na OSPOD

12.8.15 10:08

Nahlednuti do spisu na OSPOD

Maminky, chtela nekdy nektera z vas nahlednout na OSPODu do spisu? Musely jste si dat pisemnou zadost a cekat na termin nebo vam to kolizni opatrovnice umoznila bez zadosti? Konkretne se mi jedna o Prahu 11, al budu rada za jakoukoli zkusenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.8.15 10:20

Já myslím, že stačí se s tou opatrovnicí domluvit na termínu, kdy bude v kanceláři a ať má spis nachystaný. a musí u toho být, tozn že bude v kanceláři si dělat svoje a vy si budete ve spisu listovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2158
12.8.15 10:23

Dle směrnic a zákona se nejprve musí zažádat a teprve pak oznámí opatrovnice termín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.15 10:25

To jsem si prave taky myslela. Ale realita… prijit muzu ale spis mi neda. Musim si pry pockat na termin. Myslim, ze v tom je trochu umysl. Za chvili mame stani u soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.15 10:28

@Lexa88 Znam smernice, ale zajima me praxe. Proc jeden rodic musi cekat na termin a jinemu je to umozneno hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
12.8.15 10:31

@sona.sta Já zrovna čekám na termín, ale náš úřad se stěhoval, tak nechci paní moc honit. Požádala jsem ji o konzultaci a nahlédnutí do spisu a napsala mi, že s nahlédnutím není žádný problém.
Nevím, jestli by mi bránila podívat se, když bych přišla neohlášená, spíš si myslím, že ne, ale bývá problém ji zastihnout v kanceláři. A jestli by mi to umožnila jiná sociální pracovnice, která nás nemá na starosti, to nevím.

Proč myslíš, že Ti bude dělat problémy? Nezapomeň, že jsou dovolené, může být někde pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
12.8.15 10:41

@Kobea @Kobea Protoze jsem s ni mluvila, v kancelari bude, prijit muzu. Ale pro nahlednuti se musim objednat. Coz nechapu… i na soudu to jde hned, zavolam a odpoledne muzu prijit. Tyden ignoruje me maily, nebrala mi ani telefon. Pristi tyden mam dovolenou a ten dalsi stani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14289
12.8.15 10:46
@sona.sta píše:
@Kobea @Kobea Protoze jsem s ni mluvila, v kancelari bude, prijit muzu. Ale pro nahlednuti se musim objednat. Coz nechapu… i na soudu to jde hned, zavolam a odpoledne muzu prijit. Tyden ignoruje me maily, nebrala mi ani telefon. Pristi tyden mam dovolenou a ten dalsi stani.

Vidíš, příští týden máš dovolenou ty, tak ji třeba týden měla i ona. Jenda věc je zastihnout ji v kanceláři a druhá studovat si hodinu spis. K tomu potřebuješ čas a prostor, takže asi proto chce to objednání. Mimochodem na soudě to taky nemusí jít hned, takže bych v tom hned neviděla nějaký útok na tebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.15 10:55

@Keyllah Vim, co mi udelala za zady. A pak…rikala ze muzu prijit odpoledne kdykoli, ze bude cely den v kancelari, takze cas ma. A maily si cetla, protoze mi chodilo potvrzeni o precteni. A jinak existuje „out of office“ nastaveni pro pripad dovolene. Ja nehledam, ale slepa ani blba nejsem. U soudu jsem byla 3× a vzdycky to hned slo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14289
12.8.15 10:59
@sona.sta píše:
@Keyllah Vim, co mi udelala za zady. A pak…rikala ze muzu prijit odpoledne kdykoli, ze bude cely den v kancelari, takze cas ma. A maily si cetla, protoze mi chodilo potvrzeni o precteni. A jinak existuje „out of office“ nastaveni pro pripad dovolene. Ja nehledam, ale slepa ani blba nejsem. U soudu jsem byla 3× a vzdycky to hned slo.

Nikdo neříká, že jsi slepá nebo blbá. Ale ani u soudu to nemusí jít hned - např. je spis u soudce atd. Stejně tak někteří na OSPODU chtějí se objednat k nahlédnutí do spisu, i tam ten spis nemusí být zrovna v ten moment k nahlédnutí atd. Pokud ti to umožní v momentě kdy tam přijdeš bez objednání, je to jejich dobrá vůle, ne povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.15 11:02

@Keyllah To chapu, proto se ptam, jak to funguje jinde. Jestli je bezna praxe, ze opravdu musis cekat. V mem pripade totiz nevidim duvod, bude v kancelari, cas ma a spis tam je. A kdyz funguje dobra vule u jednoho, nechapu, proc by nemohla fungovat u jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14289
12.8.15 11:05
@sona.sta píše:
@Keyllah To chapu, proto se ptam, jak to funguje jinde. Jestli je bezna praxe, ze opravdu musis cekat. V mem pripade totiz nevidim duvod, bude v kancelari, cas ma a spis tam je. A kdyz funguje dobra vule u jednoho, nechapu, proc by nemohla fungovat u jineho.

Ono to, jak to funguje jinde asi moc nepomůže, k dobré vůle ji nedonutíš…fakticky může trvat na tom, aby jsi se objednala a s tím ty nic neuděláš. Tak co si zkusit domluvit termín? Popř. jestli nebudeš moct, pošli někoho s plnou mocí, ať ti to nafotí. Opravdu nemá cenu na ni hned startovat, může se ti to spíš vymstít, zkus se s ní nějak domluvit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
12.8.15 11:08

@sona.sta Já si k soudu spis objednávám. Píšou tam, že je to lepší. Kolikrát mi tam řekli, že spis je u soudce a že nevědí, jestli ho na druhý ten půjčí. Že si mám zavolat, zda spis mají. Tak tak druhý den zavolám a mají ho tam. Ale kdybych přišla a chtěla ho hned bez objednání, tak by se mi mohlo stát, že bude spis u soudce, soudce bude mít jednání a já budu mít smůlu a potáhnu tam znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
Kobea
12.8.15 11:11

@sona.sta Jestli to stihneš, zkus si dojít ještě na soud podívat se do spisu. Po jednom jednání mi paní z OSPOD řekla, že si mám dojít do spisu na soud, že tam dala nějaké vyjádření.
Jinak já na soud chodím do spisu normálně (je to levnější, než tam posílat právničku), ale na sociálku jdu do spisu poprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
12.8.15 11:15

@Kobea Prave, ze jsem u soudu byla a trochu me vytocilo, co jsem tam nasla. A jeste vic me vytaci pristup nasi nove opatrovnice. Na soud si vzdycky volam a je to v pohode, tak nerozumim tomu, proc na socialce delaji takove problemy. Teda… ja myslim, ze tomu rozumim az moc dobre, ale udelat s tim nic nemuzu:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama