Nápad

24
10.10.06 16:06

Nápad

Ahojki všem…
Tak mne napadla možná blbost,ale přece......

Když CARy připravují vaječníky na rychlou tvorbu vajíček před odběrem…Samosebou hormonální stimulací…Neuvolní se tato vajíčka také spontánně??A tím pádem by došlo k normální ovulaci??? 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1230
10.10.06 22:10

commex nechapem tvoju otazku.
cary pripravuju stimulaciou vajecniky vtedy, ak nemoze z nejakeho dovodu dojst k oplodneniu-teda ak sa vajicka spontanne neuvolnuju alebo ak sa napriek normalnej ovulacii nedari otehotniet.....ale skor ta druha moznost, lebo ak nedochadza k ovulacii, tak vacsinou ani stimulacia nepomoze, vtedy sa robi laparoskopia a zisti sa, preco sa neuvolnia…trebars pri syndrome polycystickych ovarii, kedy je zhrubnuta kora vajcnikov a musi sa „zoskrabat“, aby folikul mohol prasknut.
ty nemas ovulaciu?? merala si si bazalnu teplotu??
teda prepac za otazku, ak nechces odpovedat nemusis
k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
10.10.06 22:41

KKATUS…Zdravím Ťa.....

Nie,nie,možno som to nedobre napísal…
Menstruácia nám chodí,ako sa ji zachce..Jeden mesiac po 35 ti dnoch,druhý mesiac slabá po 14 ti dnoch,pak zase po 30 ti dnoch a zase po 14 ti dnoch…Cervik hlen nieje,bazálne teploty sa držia na rovnakej teplote a len malo kolisajú..
Cez rok sa pokúšame otehotnet,ale bez vysledku…Teraz nas naš Gynekolog poslal do CAR v Brne…Ale pri tej priležitosti ma napadlo,že pokial nedozravajú vajička,či sa to nedá poriešiť hormonálne.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
10.10.06 22:47

tak ak je to ako pises, pravdepodobne sa u vas naozaj jedna o PCO- syndrom polycystickych vajecnikov.
vtedy je nepravidelny menzes a vajicka sa nemozu uvolnovat, lebo folikul nedozreje, nema na to vo vajecniku priestor, preto ani nepraskne a nedochadza k ovu.
ale to v CAR urcite zistia velmi skoro podla sona(vo vajecnikoch je vela malych folikulov) a este podla hormonalneho profilu.
bazalne teploty pri PCO su take ako pises.
zla sprava je, ze hormony v tomto pripade nepomozu, musi sa operovat-zakrok je jednoduchy, ale nutny, operuje sa laparoskopicky.
dobra sprava je, ze po operacii je sanca na otehotnenie v podstate rovnaka ako u beznej populacie.
drzim palce ak mas nejake otazky kludne sa pytaj, ak budem vediet odpoviem. p.s. moja kolegyna mala PCO, bola na operacii a za dva mesiace otehotnela :wink:
samozrejme, moze tam byt aj iny problem…ale podla toho co pises je to velmi pravdepodobne PCO.
k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
10.10.06 23:12

KKATUS…
Vďaka za Tvoju informáciu..Dáva mi to zmysel,to čo píšeš…V podstate sme nemali možnost toto prebrat s našim Gynekologom,lebo sa vráti z dovolenky budúci týžden…Celé to s ním preberiem (je to dobrý rodinný priatel)..Bolo to velmi rýchle…Doporučenie na CAR..Celá ta akcia sa mi po návšteve CAR začala dajako nepozávat..Ako rýchle nám doporučili ICSI a vraj v listopadu budeme tehotni.....Samozrejme za patričný finančný obnos…Takže teraz som viac,ako kedy presvedčený,to celé znovu prediskutovať s naším doktorom…Som rad,že jsi napísala…Vďaka.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bix
4
11.10.06 19:24

Ahoj..

Podle mě IVF je řešením i v případě, když žena je v pohodě, ale spermie jsou jaksi ko. Pak je sice žena stimulována k větší produkci vajíček a zároveň zajistí, aby určitě byla ovulace a těsně před ovulací jsou vajíčka odebrána, mimotělně oplodněna a po kultivaci vložena zpět. Takže mi přijde vcelku logický dotaz, jestli se náhodou nemůžou vajíčka nakonec uvolnit samy. Vždyť se přece říká, že stačí orgasmus a vajíčko si letí kam chce..:-).

Bea..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
11.10.06 22:15

Ahojda Beo..... Že jo !! Mne to napadlo v souvislosti s pročítáním statistik,kdy mám pocit,že stejně první IVF obvykle stejně vyjde naprázdno…Taky ze statistik CAR,kdy píšou,že první IVF v kombinaci s ICSI má pravděpodobnost asi 45%..Což je méně,než polovina…Tak jsem logicky odvodil,že by se daly stimulovat vaječníky a nechat to na spontánním oplodnění..Samozřejmě za předpokladu dobře narostlé děložní sliznice,aby se pak mohlo vajíčko uhnízdit… 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
12.10.06 09:32

commex, pokud jsou vajecniky nastimulovany a foliku je hodne, jak byva pri stimulaci na IVF, tak samozrejme muze dojit i ke spontanni ovulaci /pokud neni problem v nepraskani zralych foliku a tudiz neuvolnovani jiz pripravenych vajicek/
ale tato ovulace by byla spojena s hyperstimulacnim syndromem, protoze kazdy folikul, ze ktereho se uvolni vajicko produkuje hormony a kdyz jich je moc, tak to telo nezvlada… a hyperstimulacni syndrom muze byt pro zenu velmi nebezpecny a v krajnim pripade se musi resit az interupci, coz samozrejme neni zadouci a ani pro zenu psychicky povzbudive…
zatimco pri IVF se vajicka a bunky z folikulu odsaji tesne pred uvolnenim - ovulaci, takze tento syndrom je sice mozny, ale mnohem mene casty…a tezsi formy jsou jeste vzacnejsi…

vetsina center voli IVF az jako posledni moznost, pokud je problem mozno resit jinak, takze jestli chces zjistit, jestli je vas CAR z tech, ktere tlaci do IVF rovnou, tak si zkus najit nebo zalozit diskuzi o zkusenostech s timto konkretnim CAR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
12.10.06 09:33

jo a pri prirozenem otehotnovani, pokud dochazi k ovulaci a spermie jsou ok, je sance otehotneni do 15%…
takze ICSI je proti tomu super :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
12.10.06 14:28

Zdeni.....
Naše CAR (UNICA) tlačila sakra řádně na pilu…Bez vyšetření rovnou na stimulaci a ICSI…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
12.10.06 14:45

no jestli jeste tvoje zena nestimuluje a nezaplatili jste, tak se zkuste zeptat jeste jinde…
a nebo v tom vasem CAR zadejte kvalitni vysvetleni, proc rovnou IVF a ne nejdriv jine, mene zatezujici metody…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
12.10.06 15:41

Byli jsme v Unice na prvním sezení-seznámení…Samosebou doporučili u stolu,bez nějakých vyšetření ihned ICSI…S tím,že budeme 13.11. těhotní..Že to je jako v případě všech nadstandardů hotovka…Tak mne to nějak zarazilo,když čtu,kolikrát to IVF tady holky absolvovaly..Samosebou se to povede i napoprvé,ale myslím,že to je menšina lidiček,kteří tuhle invazní metodu podstoupí…Navíc to v našem případě byla docela Hrrr akce,neboť náš Gynekolog právě odjížděl na dovču,když nás poslal do Brna…Tak nás napadlo,raději to ještě všechno s našim Gynekologem znovu zkonzultovat a probrat od sklepa až na půdu…Na CAR je vždy ještě čas,myslím,než vyzkoušíme vše,co by bylo možné ještě předtím…Dnes se náš Dr.vrací,tak ho pozvu na večeři v hospůdce a proberem to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama