Nepřekrmuji šestiměsíčního syna?

164
11.1.11 18:38

nepřejídám ho?

Ahoj maminky,
mam takovy dotazek ohledne krmeni syna. Ja sama bych to asi neresila, ale moje mamka me nahlodala… :think: Tvrdi ze sveho synacka prekrmuju… tak jsem se rozhodla poradit s vami :-)
Jeho jidelnicek za 24 hod:
kolem 3 hod. v noci - 150 ml UM
kolem 7:30 rano - 150 ml UM
10:30 - pulka bananu + 150 ml UM
12:30 - cca 200 ml zeleniny s masem nebo bez
14:00 - 150 ml UM
17:00 - 150 ml UM
19:30 - 150 ml UM
Snazila jsem se mu na dopoledni svacinu dat pouze ten banan, ale pak place hlady, dokud mu nedam mliko. Tak nevim. Je mu 6 meesicu a je docela velkej na pulrocni miminko… na pulrocni prohlidku teprve pujdeme, ale odhadem bude mit k 10 kilum…Ale ze by byl tlustej se mi nezda…
Myslite ze mu toho davam fakt moc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11503
11.1.11 18:48

ahoj, tak já si myslím, že ho nepřecpáváš. ale těch 10kg by bylo asi nějak moc, kolik měřil a jakou měl váhu při porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23924
11.1.11 18:52

A když bys mu ten banán dala celý nejen půlku?
Jinak se mi nezdá, že by toho měl nějak moc :nevim: Akorát bych prodloužila tu dobu mezi obědem a svačinou, to má zbytečně brzy po sobě… Můj syn v tu dobu taky jedl 200 příkrmu, ale další jídlo měl nejdřív zase za 3 hodiny někdy i za dýl a to vydželo do teď…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
11.1.11 18:52

já teda nevím, jestli je 150 klasická dávka pro takhle velké mimi (my jsme kojili), ale pokud ano, tak si myslím, že to není moc, všude píšou 6-8 dávek jídla, předpokládám, že na to noční jídlo se budí a vyžaduje ho (pokud se sám nevzbudí, tak já bych nebudila), je to holt kus chlapa, tak má větší spotřebu, ale neboj, on z toho vyroste. náš malý byl jenom na MM a v půl roce měl 9,260 (my s manžou jsme oba malí - 168), taky byl hroznej obr oproti ostatním dětem, naše malá má ted rok a půl a má 8,6 - druhý extrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
11.1.11 18:54

Porodni vaha byla 3690 g a meril 52 cm. Naposled jsme byli na prevazeni v 5ti mesicich a to mel 9kg a 70 cm…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
11.1.11 18:56

ta pauza od oběda po svačinu je fakt krátká, je pravda, že ta zelenina nezasytí, tak se asi hlásí dřív, co takhle mu vždycky dávat nějakou přílohu - brambory, rýži, těstoviny - propasírovat se zeleninou, zapít bud vodou nebo čajem, tím by se mohla ta svačina posunout někam k půl čtvrté nebo čtvrté, pak mu dát kolem šesté nebo půl sedmé kaši a pak ještě před spaním dávku mlíka (tak kolem osmé? nevim v kolik chodíte spát)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
11.1.11 19:00
kamiŠ píše:
Jinak se mi nezdá, že by toho měl nějak moc :nevim: Akorát bych prodloužila tu dobu mezi obědem a svačinou, to má zbytečně brzy po sobě… Můj syn v tu dobu taky jedl 200 příkrmu, ale další jídlo měl nejdřív zase za 3 hodiny někdy i za dýl a to vydželo do teď…

To jsem taky zkousela, ale tri hodiny nevydrzi ani nahodou… :(

Nase starsi byla v pul roce velkej nejedlik, jidlo abych tenkrat do ni pacila…a zustalo ji to doted. Tak me prekvapuje, ze je malej takovej zrout :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
11.1.11 19:00

No tak jak jsem koukala, tak my měli v 5. měsících 8160g a teď v roce 10,4kg a 78cm, narodil se s 52cm a 3,5kg, takže bych řekla, že to bude v normě, ono se to pak upraví a zpomalí až se začne hýbat. My ale neměli noční krmení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
11.1.11 19:03
katek78 píše:
ta pauza od oběda po svačinu je fakt krátká, je pravda, že ta zelenina nezasytí, tak se asi hlásí dřív, co takhle mu vždycky dávat nějakou přílohu - brambory, rýži, těstoviny - propasírovat se zeleninou, zapít bud vodou nebo čajem, tím by se mohla ta svačina posunout někam k půl čtvrté nebo čtvrté, pak mu dát kolem šesté nebo půl sedmé kaši a pak ještě před spaním dávku mlíka (tak kolem osmé? nevim v kolik chodíte spát)

Prilohu mu davam taky, vzdycky pridam k zelenince i bramboru… je schopnej toho snist mraky, ale stejne ma za chvili hlad… :roll:
A kase mi vecer nechce, nechutnaji mu, to je snad jediny, na co mi tu papulku neotevre… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23924
11.1.11 19:06
Winky píše:
kamiŠ píše:
Jinak se mi nezdá, že by toho měl nějak moc :nevim: Akorát bych prodloužila tu dobu mezi obědem a svačinou, to má zbytečně brzy po sobě… Můj syn v tu dobu taky jedl 200 příkrmu, ale další jídlo měl nejdřív zase za 3 hodiny někdy i za dýl a to vydželo do teď…

To jsem taky zkousela, ale tri hodiny nevydrzi ani nahodou… :(

Nase starsi byla v pul roce velkej nejedlik, jidlo abych tenkrat do ni pacila…a zustalo ji to doted. Tak me prekvapuje, ze je malej takovej zrout :-)

Pokud nevydrží a má hlad, tak mu dej a už to neřeš. Jen ty znáš své dítě a víš kdy má hlad :wink:
Každé dítě je jiné i sourozenci, jak jsi se sama přesvědčila. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23924
11.1.11 19:08
Winky píše:
katek78 píše:
ta pauza od oběda po svačinu je fakt krátká, je pravda, že ta zelenina nezasytí, tak se asi hlásí dřív, co takhle mu vždycky dávat nějakou přílohu - brambory, rýži, těstoviny - propasírovat se zeleninou, zapít bud vodou nebo čajem, tím by se mohla ta svačina posunout někam k půl čtvrté nebo čtvrté, pak mu dát kolem šesté nebo půl sedmé kaši a pak ještě před spaním dávku mlíka (tak kolem osmé? nevim v kolik chodíte spát)
Prilohu mu davam taky, vzdycky pridam k zelenince i bramboru… je schopnej toho snist mraky, ale stejne ma za chvili hlad… :roll:
A kase mi vecer nechce, nechutnaji mu, to je snad jediny, na co mi tu papulku neotevre… :nevim:

Zkusila jsi obyčejné kaše ze zdravé výživy co se dávají do mléka?
http://www.nominal.cz/…%C5%A1e.html
Našemu ty sladké blafy taky nejely a tyhle baští

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
11.1.11 19:08

co tu kaši udělat řídkou do flašky na mlíko, nebo začít postupně, udělat mlíko s kaší, ze začátku víc mlíka a postupně přidávat víc té kaše a mlíka zase míň (aby měl pořád stejnou dávku)?, ségra to tak dělala malé, taky nechtěla jít kaši lžičkou
a ten oběd zapíjíte? není možný, že má žízeń?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23031
11.1.11 20:17

ahoj, no je to trosku vic:) ale ona z toho vyroste, asi bych pridala po polednim prikrmu +cajik sackovy, nebo stavicky.A ja uz na UM davala male i ovoce dopoledne takze misto UM na svacinu jen ten banan, zkusit treba jablicko, hrusku apod. ovocne presnidavky neslazene
A co na to pediatr?

me teda bylo receno, ze kasi davat nemusim, ma dobrou vahu a neni treba ji zbytecne vic zatezovat

U nas v 9. mesici, davam na noc jen prevarenou kojeneckou vodu, pres den sackove caje nebo 100%ovocnou redenou stavu.

Příspěvek upraven 11.01.11 v 20:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
11.1.11 20:19
katek78 píše:
co tu kaši udělat řídkou do flašky na mlíko, nebo začít postupně, udělat mlíko s kaší, ze začátku víc mlíka a postupně přidávat víc té kaše a mlíka zase míň (aby měl pořád stejnou dávku)?, ségra to tak dělala malé, taky nechtěla jít kaši lžičkou
a ten oběd zapíjíte? není možný, že má žízeń?

Po obede mu vzdycky nabizim na zapiti vodu, ale vzdycky si jen cucne a kdyz zjisti, ze je to jen voda, tak to vyplivne a je po piti…
Tak jste me holky uklidnily, ze je normalni :palec:
Jen me zarazi po kom to teda ma, ja i manzel jsme sice hodne vysoci, ale hubeni… :think: No snad z toho taky vyroste…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
11.1.11 20:21
Monjie píše:
ahoj, no je to trosku vic:) ale ona z toho vyroste, asi bych pridala po polednim prikrmu +cajik sackovy, nebo stavicky.A ja uz na UM davala male i ovoce dopoledne
A co na to pediatr?

No mudra kdyz nas vidi, tak se vzdycky jen zasmeje, ze jdeme se cvalikem na kontrolu :lol: Tak velky miminko tam prej uz hodne dlouho nemeli, ale ze by byl tlustej nerikala…
To jen ta moje mati me tak nahlodala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama