NuvaRing - zavedení bez MS

235
15.11.20 13:11

NuvaRing - zavedení bez MS

Ahojte, v příbalovém letáku jsem se dočetla bohužel jen informaci, že se kroužek zavádí 1. den cyklu, případně 2-5 den cyklu. Jenže já jsem po porodu ještě nedostala MS (ačkoliv už dva měsíce nekojím), tudíž vůbec netuším, který den cyklu jsem jej zavedla. Jsou to 2 týdny. Myslíte, že platí to, co si matně pamatuju u perorální HA, že po týdnu je již účinná, i když byla zavedena mimo cyklus? Nebo je to u kroužku jinak?

Nemáte s tím někdo zkušenost? Čekat na MS jsem fakt nemohla, vzhledem k tomu, že po prvním porodu se vůbec nedostavila, to bych s naší superplodností dřív otěhotněla :zed:

Díky za postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3117
15.11.20 14:25

Kde si přišla na to, že perorální HA je účinná po týdnu i mimo cyklus???
Nuvaring jsi si měla zavést v první den cyklu (2-5den event.), tak jak píšeš.
Pokud sis ho zavedla bez přítomnosti MS, udělala jsi to špatně.
Jediné co Ti mohu poradit je, abys ho vytáhla a počkala na řádnou MS.
Ono to totiž obsahuje hormony jak jistě víš. Ty si to nemůžeš „ordinovat“ jak se Ti zlíbí.
Má to opravdu dané pravidla, aby to mělo danou účinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
15.11.20 14:31

@Pajik 76 tak znovu…řádnou MS nemusím dostat třeba dalšího půl roku. Čili jsem neměla zavádět, čekat půl roku, chránit se alternativně a klepat se strachy, že otěhotním, right? ;) nebo nesouložit ideálně ne?

To s perorální HA mi řekli dva gynekologové nezávisle na sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3117
15.11.20 15:00

A protože se KAŽDÁ hormonální antikoncepce bere na začátku cyklu, protože je estrogen na minimu a blokací adenohypofyzárního FSH díky antikoncepci zabráníme ovulaci, já si to bud brát jak se mi zachce. Vždyť jo…
Bez komentáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
15.11.20 15:14

@Pajik 76 nejradeji mam, kdyz nekdo pise “bez komentare” pote, co napsal komentar :pankac:

Podivej, ja jsem se ptala na zkusenost, pripadne fundovany nazor, nikoliv na moralni zhodnoceni mych duvodu udelat to jinak, nez pise pribalovy letak. Zkusenost ani fundovany nazor jsi mi neposkytla, rada, ze mam krouzek vyndat a cekat na MS je pro me zcela nepouzitelna. Takze asi prosim skutecne “bez komentare” :)

Btw ze stranek vyrobce leciv, vcetne HA: “Některé ženy začnou hormonální antikoncepci užívat jiný než 1. den menstruace, případně i mimo menstruaci. Důvodů nebo příčin tohoto počátku užívání antikoncepce může být několik. Např. možnost pozdějšího počátku užívání antikoncepce je uvedena přímo v příbalovém letáku. Nebo si uživatelka příbalový leták vůbec nepřečte a rovnou si vezme první pilulku z platíčka. Někdy uživatelka zamění menstruaci s hnědavým výtokem. Ani uživatelky, které z nějakého důvodu již pár měsíců menstruaci nemají, nejsou výjimkou. Častým případem jsou i ženy, kterým se jednoduše nechce na menstruaci čekat. Při takto nestandardním počátku užívání hormonální antikoncepce je pak žena chráněna před nechtěným otěhotněním od 8. dne pravidelného užívání. U některých typů antikoncepce to je ovšem až 10. den, a proto je vždy nezbytně nutné pročíst si důkladně příbalový leták užívané antikoncepce.”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3117
15.11.20 15:24
@racooon píše:
@Pajik 76 nejradeji mam, kdyz nekdo pise “bez komentare” pote, co napsal komentar :pankac:

Podivej, ja jsem se ptala na zkusenost, pripadne fundovany nazor, nikoliv na moralni zhodnoceni mych duvodu udelat to jinak, nez pise pribalovy letak. Zkusenost ani fundovany nazor jsi mi neposkytla, rada, ze mam krouzek vyndat a cekat na MS je pro me zcela nepouzitelna. Takze asi prosim skutecne “bez komentare” :)

Btw ze stranek vyrobce leciv, vcetne HA: “Některé ženy začnou hormonální antikoncepci užívat jiný než 1. den menstruace, případně i mimo menstruaci. Důvodů nebo příčin tohoto počátku užívání antikoncepce může být několik. Např. možnost pozdějšího počátku užívání antikoncepce je uvedena přímo v příbalovém letáku. Nebo si uživatelka příbalový leták vůbec nepřečte a rovnou si vezme první pilulku z platíčka. Někdy uživatelka zamění menstruaci s hnědavým výtokem. Ani uživatelky, které z nějakého důvodu již pár měsíců menstruaci nemají, nejsou výjimkou. Častým případem jsou i ženy, kterým se jednoduše nechce na menstruaci čekat. Při takto nestandardním počátku užívání hormonální antikoncepce je pak žena chráněna před nechtěným otěhotněním od 8. dne pravidelného užívání. U některých typů antikoncepce to je ovšem až 10. den, a proto je vždy nezbytně nutné pročíst si důkladně příbalový leták užívané antikoncepce.”

Poskytla. Právě že fundovaný.
Jako farmakolog považuji na nejbezpečnější a nejúčinnější užívání léků, tak jak je předepsáno výrobcem. Proto by ses měla řídit tím, co se píše v příbalové informaci produktu NuvaRing.
Pokud bys správně zařadila svou diskuzi do vlákna „alternativní medicína“, ani bych Ti nepsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
15.11.20 15:31

Imho zavolej si zitra na gyndu a zptej se tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 14:56

Já stejným způsobem nasadila jednou lindynette20, mimo menstruaci, celý měsíc ji užívá, chránila jsem se ještě jinak, udělala pauza a po pauze jsem na ni už spoléhala. Doporučené mi to sice nebylo, ale prý to tak aspoň funguje.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama