Obava z nemoci- zbytečně?

Anonymní
2.3.20 22:03

Obava z nemoci- zbytečně?

Jsme z malého moravského městečka, manžel a já jsme našim maminka k vánocům dali lístky na koncert do prahy. Jedná se o vážnou hudbu, mne to nic moc neříká, manžel s tchýni to miluji a moje máma je ráda za jakýkoliv kulturní zážitek. Máme 2 letou dceru, já ve 20tt těhotenství. Plán byl jet v pátek do prahy (4hod autem) a c neděli zpět. Hlavní program sobotní koncert, kdy já s dcerou bych byla na hotelu. Krom koncertu ta pražská klasika- staromak, vaclacak, vyšehrad, karlův most atd. Jenže já z toho začala mít nepříjemný pocit kvůli koronaviru (ano, možná jsem hysterická) prostě se mi nechce na otočku do prahy vicemene jako doprovod a riskovat případně zdraví dcery či mé vzhledem k těhotenství. Lístek stál 2000/kus. Hotel taky zaplacený… manžel navíc pracuje jako prakticky lékař, takže denne v kontaktu s nemocnyma… ale i tak mi ten koncertu, kde budou tisíce lidí přijde jako riziko. I když já se ho fyzicky nezucastnim…přeháním nebo mne chápete?
Vše je zaplacené- ubytování, vstupenky… naštěstí obe babicky i manžel pro mne mají pochopení, tchýně má taky z toho respekt a přiklání se ke mne nikam zbytečně necestovat s malou a v těhotenství. Manželovi se beze mne nikam nechce samotnému s mamkama :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

57357
2.3.20 22:07

Za mě přehániš.. Nezlob se, ale ano :think: je to chřipka.. Úmrtnost menší jak u klasické.. Proč se s tím tak šílí, to nepochopím.. Kdyby to byla ebola, tak ano, to se i zabarikaduji doma.. Ale takto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3045
2.3.20 22:09

Taky nechápu, vždyť mladí lidé neumírají. A je to opravdu,, jen” chřipka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
2.3.20 22:10

Jsi hysterická, přeháníš. Ti 3 nebo kolik jich je, nemají vážný průběh nemoci a jsou bezpečně uklizeni v nemocnici. Pokud už je to v Praze v ovzduší, stejně to přijde i na Moravu, Já nevím proč obecně lidi k tomu nemůžou brát postoj co se má stát stejně se stane. A v nejhorším to dostaneš, vyležíš to a za 2-3 týdny jsi fit. Děti nejsou ohrožená skupina, pokud nevíš. Užij si koncert ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3001
2.3.20 22:11

Myslím, že přeháníš. Ale chápu tě. Nicméně máš větší pravděpodobnost chytit v tomto období klasickou chřipku než koronavirus a to jak z hlediska koncertu, tak od manžela. Otázka je spíše stresová, vzhledem k tvému těhotenství. Pokud bych věděla, že si to ze stresu ani neužiju, tak nejedu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1868
2.3.20 22:13

Spis bych rekla, ze ti vadi, ze bys tam byla jen pate kolo u vozu. Tak at jedou sami, ty muzes s dcerou sedet doma na Morave :palec: ( jo jinak ano, myslim, ze se hysterci zbytecne. Dceri je 6 let a ja 22 tt )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13447
2.3.20 22:24

Nejela bych nikam. Drahé dámy, ráda bych vám připomněla, že to opravdu není chřipka. Už jen proto, že se jedná o zcela nový virus a nikdo do dnešního dne neví, co nákaza udělá s nenarozeným dítětem. Neriskovala bych to ani omylem. Nikdo neví kolik nakažených lidí po Praze běhá, vzhledem k tomu, že lety z Itálie stále nejsou omezené a každý si jezdí lyžovat, jak je mu libo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
2.3.20 22:25

Ve Tvém stavu a navíc, pokud jsi jen doprovod, bych nejela… Není to panika, ale obavy a někdy je dobře poslechnout k instinkt. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
2.3.20 22:28
@Janli píše:
Nejela bych nikam. Drahé dámy, ráda bych vám připomněla, že to opravdu není chřipka. Už jen proto, že se jedná o zcela nový virus a nikdo do dnešního dne neví, co nákaza udělá s nenarozeným dítětem. Neriskovala bych to ani omylem. Nikdo neví kolik nakažených lidí po Praze běhá, vzhledem k tomu, že lety z Itálie stále nejsou omezené a každý si jezdí lyžovat, jak je mu libo.

Z čeho máš strach konkrétně? Z nemoci? Z průběhu nemoci? že umřeš? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
605
2.3.20 22:32
@Janli píše:
Nejela bych nikam. Drahé dámy, ráda bych vám připomněla, že to opravdu není chřipka. Už jen proto, že se jedná o zcela nový virus a nikdo do dnešního dne neví, co nákaza udělá s nenarozeným dítětem. Neriskovala bych to ani omylem. Nikdo neví kolik nakažených lidí po Praze běhá, vzhledem k tomu, že lety z Itálie stále nejsou omezené a každý si jezdí lyžovat, jak je mu libo.

moje slova
chřipka je zánět horních cest dýchacích
koronavirus je zánět dolních cest dýchacích - tj. zápal plic a to opravdu pro malé dítě může být fatální, ač to 100 dětí prodělá bez problémů, nevidím důvod proč ohrožovat svoje děti
a ta bagatelizace chřipkou, noo kdyby to byla taková prkotina, tak proč proboha je všude ten humbuk se skafandry a karanténou, vždyť každý rok přijde jinak zmutovaná chřipka, na kterou se očkování nevztahuje a nikdy kvůli jarní epidemii nerušili lety, neomezovali lidi …. nejsem hysterická, ale něco tu sakra smrdí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
2.3.20 22:36

@Janli tak je to zápal plic. V Praze 3 nemocní a všichni se můžou zbláznit.. Nechápu.. Jinak ten humbuk je uměle vytvořený, to je celé.. Někomu se to hodilo.. Takže asi tak :think: :mrgreen: nebojím se.. Ani jako matka, ani jako těhotná. Jestli to mám chytit, tak to chytim. Že není nemoc prozkoumana na těhotných nebo na miminech? To si nemyslím.. Jen se nehodí to publikovat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
2.3.20 22:36
@Petronka píše:
moje slova
chřipka je zánět horních cest dýchacích
koronavirus je zánět dolních cest dýchacích - tj. zápal plic a to opravdu pro malé dítě může být fatální, ač to 100 dětí prodělá bez problémů, nevidím důvod proč ohrožovat svoje děti
a ta bagatelizace chřipkou, noo kdyby to byla taková prkotina, tak proč proboha je všude ten humbuk se skafandry a karanténou, vždyť každý rok přijde jinak zmutovaná chřipka, na kterou se očkování nevztahuje a nikdy kvůli jarní epidemii nerušili lety, neomezovali lidi …. nejsem hysterická, ale něco tu sakra smrdí

Protože je to záměr. Je to celosvětový test. Něco jako když je v práci trénink požárního poplachu, jak rychle lidi opustí budovu. Zkoumají, zda jsou lidé stále tak primitivní jako když vypustili zprávu o konci světa. Stejný scénář- kupovali zásoby a dělali si bunkry v lese..no moc se převážná část lidstva neposunula.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
2.3.20 22:37

@Petronka nenapadlo vás, že je to celé jen loby a divadlo kolem? Někomu se to siklo, vyvolat hysterii? Proč se takhle šíleně neřešily jiné víry a nemoci, co jsou podstatně horší? :think: je to jen úvaha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
2.3.20 22:38
@martina.se píše:
@Janli tak je to zápal plic. V Praze 3 nemocní a všichni se můžou zbláznit.. Nechápu.. Jinak ten humbuk je uměle vytvořený, to je celé.. Někomu se to hodilo.. Takže asi tak :think: :mrgreen: nebojím se.. Ani jako matka, ani jako těhotná. Jestli to mám chytit, tak to chytim. Že není nemoc prozkoumana na těhotných nebo na miminech? To si nemyslím.. Jen se nehodí to publikovat :think:

Ty jsi můj člověk :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1068
2.3.20 22:39

Nejela bych. a nepustila chlapa ani babicky. penize vem cert.ja z toho mam velky respekt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama