Obrna lícního nervu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rubberbear
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.11.10 17:36
Obrna lícního nervu

Ahoj,
ráda bych věděla, jstli ji tu někdo prodělal, jak dlouho trvalo vyléčení,co bral za léky a jestli mu nezůstaly nějaké následky.
V pátek mi začalo cukat oko,pak spadl koutek úst, no a večer se jelo na pohotovost-tam mě prohlídla neuroložka, napsala protizánětlivé léky Aescin, poučila že mám být v teple a moc nemluvit (teda jak mám nemluvit když mám doma tříleťáka? 8-o :zed: ) a byla jsem odkázána na neurologii do našeho zdrav. střediska na sídlišti, takže tam jdu zítra.
Ale připadá mi, že se mi tvář dost zhoršila,od včerejška necítim vůbec nic- oko nezavřu a pořád slzí, jídlo mi vypadává z úst,ucho strašně citlivý na hluk a o bolesti tváře a krku ani nemluvim,v noci toho moc nenaspim…já vím to k tomu patří :roll:
díky za odpovědi

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 14.11.10 17:48

No tak nevím moc normální se mi to nezdá uvidíš jestli ti napíše Pudloslava to je neuroložka tuším .
Když se toto stalo mojí kamarádce diagnostikovali ji mozkovou příhodu .Já nevím jsem hysterka takže bych si volala znova do nemocnice ,nebo na záchranku ,aby poradili .

lasička1
Echt Kelišová 8266 příspěvků 14.11.10 17:58

Určitě chce obrna lícního nervu léčit včas,jinak se nemusí úplně odléčit.Někdo na ní trpí častěji,někdo jí má jen jednou za život.
Za prvé-neprochladnout tvář,zahřívat jí a hlavně při mluvení si držet druhý koutek prsty,aby se obrna obrazně nepřetáhla na druhou stranu,o to hůř by se léčila.Určitě se nenech odbít jen léky,nech si napsat rehabilitace a umluv někde rehábky,aby tě vzali co nejdříve.Píchají se injekčně vitamíny.
Léčení trvá různě dlouho-někde je za cca tři týdny bez potíží,jiný se s tím trápí několik měsíců a výsledek nemusí být ideální.Ale nejdůležitější je včasnost léčby.

lasička1
Echt Kelišová 8266 příspěvků 14.11.10 18:01

Mozkovou příhodu by měla lékařka na pohotovosti od obrny lícního nervu rozpoznat.Tak snad je jí možno věřit.Ke všemu to byla neuroložka,takže tam by chybu neměla udělat už vůbec. :-D :cry:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.10 18:10

ahoj.
Prošla sem si tím asi před 4 lety ,u mě to začlo tím,že jsem přestala z ničeho nic -večer-cítit chutě.Prostě at sem vzala co sem vzala ,všechno chutnalo nijak.
Neřešila sem.
Ráno po probuzení jsem šla udělat hygienu a už v zrcadle sem poznala,že je něco špatně.Nemohla sem se usmát.
(dneska už bych reagovala jinak a věděla bych ,že musim ihned k mudrovi).Jenže sem to nechala být,samozřejmě že sem si z toho nic moc nendělala a počítala sem stím,že tak jak to přišlo ,to zase odejde.
Třetí den beze změny-povislý levý koutek,žádná chut,slintala jsem,najíst sem se nemohla nebot mi vše vytékalo,oči-jedině se slunečními brýlemi.Takže sem naběhla k obvodnímu s pláčem,a ten mě hnal na neurologii.
Serie vyšetření..nic nenašli.BYLA SEM V TUNELU AŽ V PRAZE,taky nic.Nakonec mě čekala lumbální punkce,ale tu sem odmítla.
Jediný co si nepamatuju,je jestli sem brala nějaký léky. :think: :think: Každopádně jsem chodila denně na rehabilitace,což je nesmírně důležitý.A chvála bohu vše se vrátilo do normálu asi po měsíci a půl.
Koukala sem nedávno do předoperačního mám tam psáno Bellova obrna lícního nervu.

Přeju hodně štěstí a úspěšnou léčbu.
Kamila

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 14.11.10 18:22
lasička1 píše:
Určitě chce obrna lícního nervu léčit včas,jinak se nemusí úplně odléčit.Někdo na ní trpí častěji,někdo jí má jen jednou za život.
Za prvé-neprochladnout tvář,zahřívat jí a hlavně při mluvení si držet druhý koutek prsty,aby se obrna obrazně nepřetáhla na druhou stranu,o to hůř by se léčila.Určitě se nenech odbít jen léky,nech si napsat rehabilitace a umluv někde rehábky,aby tě vzali co nejdříve.Píchají se injekčně vitamíny.
Léčení trvá různě dlouho-někde je za cca tři týdny bez potíží,jiný se s tím trápí několik měsíců a výsledek nemusí být ideální.Ale nejdůležitější je včasnost léčby.

jojo

rubberbear
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.11.10 18:27

Děkuji,, jsem z toho pěkně vystrašená :-(

lasička1
Echt Kelišová 8266 příspěvků 14.11.10 18:34

Ještě jsem zapomněla na oko,což je hodně důležité-na noc namazat mastičku a zalepit.Protože při obrně se v noci nedovírá a vyschla by rohovka.A to by byl veliký průšvih. :cry:

rubberbear
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 14.11.10 18:36
lasička1 píše:
Ještě jsem zapomněla na oko,což je hodně důležité-na noc namazat mastičku a zalepit.Protože při obrně se v noci nedovírá a vyschla by rohovka.A to by byl veliký průšvih. :cry:

na noc mažu ale nelepim-to mi neuroložka neřikala
ale to oko mi přes den strašně slzí-mám kapat umělé slzy i tak?

eevik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.10 18:37

ahoj ,nevím jestli je to to stejný ,co jsem prodělala já,je tomu už nějakej 11 let.Z ničeho nič jesm večer zistila,že nemůžu pořádně zavřít pusu na jedné straně,tak jsem koukla do zrcadla a byla to hrůza.Nejenom pusa ,ale oko ,líco ,všechno na pravé straně tváře jsem měla nehyblivý.byla jsem u své doktorky ,pak neurologie ,kde mi předepsali masáže ,parafínové obklady ,rehabylitace a každý den injekce po dobu dvou týdnu- B12 a tiamín,po necelých třech týdnů jsem byla ok.Prý se to stáva buď z průvanu ,oparu nebo klíštěte.bylo mi ale řečeno ,že čím je člověk starší ,tak doba léčení trvá díl.Chodila tam se mnou i pani ,která měla ochrnutou taky pravou tvář přes měsíc,ale byla starší ,ale dá se to viléčit.

piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 14.11.10 18:41
Ahojky,

tak já prodělala obrnu lícního nervu na levé straně obličeje, až do kořene jazyka. Tehdy jsem byla ve 35 tt, chtěli mi vyvolávat porod, nasadit kortikoidy. Ale já byla proti. Víš, pro ně je tohle nejjednodušší cesta. Ale tím, že jsem se jim v tomhle postavila, jsem se dostala k mnohem dokonalejší léčbě. Chodila jsem denně na masáže obličeje, kdy mi fyzioterapeutka masírovala obličej kartáčkem, pak jsem do toho cvičila cviky na obličej. Vše se upravilo do mého 38 tt, kdy jsem již byla v naprosté pohodě. Jen jsem rok chodila na kontroly na neurologii. Jsem z Tuchoměřic/Praha Západ. Jezdila jsem na Karlák, na Prahu 2. Pokud by jsi měla zájem, písni mi na piskle2@seznam.cz

Lucka

PS: Ať je ti brzy ok, plně vím, o čem mluvíš :hug:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17062 příspěvků 14.11.10 18:52

měla tchýně, léčení trvalo několik měsíců, dlouho nebylo zlepšení ale pak to šlo rychle. Chodila na nějaký rehabilitace - kde jí učili jak tvář masírovat aby svaly zase začaly pracovat. Hodně jí trápilo to oko, vysychalo, na noc si ho taky lepila a přes den kapala. dnes je naprosto v pořádku. Vím ž ejí ještě doporučovali nechodit moc na chlad a do větru takže i venku nosila přes tvář šálu. Snad se ti to brzy zlepší. :hug:

irinek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.10 18:52

Ahoj já taky prodělala obrnu lícního nervu, Ochrnula mi celá levá půlka obličeje. Šla jsem k dr. a ta mě poslala na neurologii, dr. mě dal nějakou injekci a pak jsem brala vitamíny B asi měsíc. Do týdne to bylo dobré a po měsíci už v pořádku, všechno se vrátilo zpátky.

Doubravka
Stálice 90 příspěvků 14.11.10 19:59

Jestli můžu tak bych přidala jeden odkaz z trochu alternativního soudku, nevím jestli to funguje, ale myslím že za zkoušku se nic nedá: http://www.patakyovi.cz/clanky.php?…
Tu obrnu měla moje sestřenice pár dní před porodem a po porodu se jí to nějak spravilo, ale neznám podrobnosti. Myslela jsem si že ten nerv nějak naskočil, což se patrně nesmysl. Ale každopádně mně to potom zaujalo při čtení knihy o reflexní terapii.
Jinak přeju rychlé uzdravení… :kytka:

rubberbear
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 15.11.10 18:11

Tak jsem dneska šla na neurologigi a nestačila jsem se divit! pan doktor mi už od dveří řekl, že to vlastně nic není a nevidí důvod proč by mě měl vzít do ošetřování a poskytnou potřebné vyšetření+doporučení na rehábka a odeslal mě k mému praktikovi, s tím že on se o mě postará. :nevim: praktik si samozřejmně poklepal na čelo,co to je za blbost…opět se nestačím divit nad ochotností některých lékařů :poblion: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama