Očkování proti TBC?

Lea
207
18.11.04 15:26

Očkování proti TBC ?poraďte prosím!

Ahoj holky,

Potřebuju prosím poradit. Mám chlapečka, skoro 11 týdnů a bydlíme v Anglii. Očkování proti TBC se tady dělá jen u rizikových skupin (mají-li pozitivní anamnézu v rodině) a pak, myslím, až někdy kolem 13 let. Ptala jsem se na to zdravotnice, která má našeho klučíka na starosti. Když jsem jí řekla, že u nás je očkované každé dítě hned po narození, tak zřejmě nabyla dojmu, že TBC má v Č R asi každý druhý. A protože jedeme na vánoce domů, tak mně na ZÍTRA domluvila schůzku s odborníkem na TBC s tím, že by bylo dobré nechat chlapečka očkovat, zvlášť prý, když s ním jedeme na ty vánoce domů. Měl by to prý stihnout do konce 12 týdne. No, a tak se chci zeptat, jestli si myslíte, že to očkování je fakt tak nutné. Nakonec ho pro jistotu stejně asi očkovat nechám (i když mně trhá srdce, když ho něco bolí), ale stejně bych chtěla vědět, co byste mně radily.

Díky moc Lea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

246
18.11.04 16:14

Ahoj Leo,

Mam syna Kubu ktery ma 5 m.. A muzu ti rict ze ockovat na TBC bych ho nechala v kazdem pripade.. celkem nedavno u nas byly pripady ze nejaky pristehovalec ( nebo mozna to byl cech ) mel TBC a fakt bych nechtela aby takovou nemoc chytil.. Nikdy nevis kdo a jak je zdravy.. :roll: a cestou z Anglie a tady v CR potkas urcite spoustu lidi.. Aby ti rekla pravdu tak vubec jsem netusila ze ockovani na TBC se v Anglii neprovadi…

Pa Maty + Kuba 5 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
18.11.04 21:22

Ahoj,

toto očkování je u nás povinné, takže jestli budete opět bydlet v ČR, bude muset očkování podstoupit. A skutečně pár případů TBC v poslední době bylo a bude, nikdy nevíš, kdo na ulici prošel kolem tebe či jel MHD spolu s tebou…
Toliko můj názor..
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
19.11.04 10:24

Ahoj,

Ja take bydlim v Anglii, Tomaskovi budou po vanocich dva roky. V sesti tydnech jsme odjeli do CR a tam jsem stravila rok na materske. V UK se neockuje TBC proste proto, ze na to nejsou penize, tak ockuji jen to nejnutnejsi. Po prijezdu do CR nam nejdriv museli udelat test, miminku pichnou malilinkou davku aby videli, jestli nastane nejaka reakce. Tak se pozna, zda uz s TBC prislo do styku. Kdyby ano, ockovani nemuze probehnout. Proto se u nas ockuje jeste v porodnici, kde je jistota, ze s TBC mimco do styku neprislo. Kdyz je test negativni (coz je velmi pravdepodobne), muze se ockovat.

Ja myslim, ze je urcite dobre se proti TBC chranit, v UK i u nas se pripady vyskytuji (a v UK pomerne hojne). Takze pokud tu moznost mate, tak bych toho vyuzila a nechala mimco naockovat.

Mej se hezky,
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lea
207
19.11.04 13:37

Cau holky,

díky moc za vase názory, uz to máme stastne za sebou. A pláce ani moc nebylo, horsi to asi bude zase priste na te sestivakcine.

Paaa jdeme ven, je tady dnes krásne.

Lea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
952
12.2.13 16:03

Ahoj holky, hledám nějaké info a tak bych se chtěla poradit i tady. První dcera byla ještě očkovaná v porodnici, ale u druhé už jsme to nestihli. Jde o to, že švagrová, která žije s námi v jednom baráku měla před cca 15-ti lety TBC, to bylo zaléčeno a jezdí na pravidelné kontrloly jak ona tak zbytek rodiny. (mmch. v tu dobu měla 2-měsíční kojené nenaočkované miminko a to ani nikdo jiný to od ní nechytli)
V porodnici jsem to napsala do toho dotazníku, dr. i přesto říkala, že dcera do rizikové skupiny nespadá a odkázala nás na dětského dr. Tam jsem se ptala a ona mi v podstatě neporadila, jen že se očkuje až po 6. měsící a že mi pak dá tel. číslo. Nyní má dcera půl roku, má zatím jednu hexu, tak to není až tak aktuální, ale zajímá mě zda do budoucna je vhodné ji naočkovat či nikoliv. Popřípadě kde a kdo mi může poradit zda patří do rizikové skupiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
12.2.13 16:11

Nejlepší je se zeptat tam, kde se na TBC očkuje ( kalmetizace ), každopádně bych se určitě k očkování taky přikláněla, sice to nezaručí, že TBC člověk nechytne, ale určitě to zaručí lehčí průběh onemocnění. Myslím, že byla hloupost, že tohle očkování přestalo být povinné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
12.2.13 16:27

Ideální doba pro očkování je 2 měsíce po 3.hexe a potom s poslední hexou počkat ně 3m jak sé obecně tvrdí ale 6 měsíců. kvůli složce hep B v hexe.
na tvem místě bych ockovala. Můj muž je prakticky kontinuálně vyšetřováný kontakt tbc, jakožto dr. Pneumolog. Očkovali jsme mladšího taky dobrovolně, docela to diskutoval s kolegy. Nikdo z nich moc zrušení povinné kalmetizace nechápe.

ať ti pediatr dá ten tel. Na kalmetizaci a tam už ti vše řeknou. Ale jak píšu, až 2m po 3.hexe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Paja 300
14.2.13 17:42
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Reklama