Odlišné představy o svatbě.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20
5.8.22 23:46

Odlišné představy o svatbě.

Ahoj holky :mavam:

V příštím roce se budeme s přítelem brát. Bohužel jsme se neshodli na tom, jak by měla naše svatba vypadat. Má představa je cca 15 nejbližších a neformální grilovačka na zahradě, prostě žádný stres. Partner ale chce být se všemi v rodině za dobře, takže se z jeho strany budou zvát i příbuzní přes dvě kolena, se kterými jsme se za celou dobu našeho několikaletého vztahu viděli jednou, což mi přijde poněkud nefér vůči jiným našim známým, na které místo nezbude. Ale s tím asi bohužel nic nenadělám :nevim:

Nejsem ráda středem pozornosti a představa, že na mě bude koukat 60-70 lidí, z čehož poměrně dost ani nebudu znát, mě dost děsí. Brouzdám po netu už asi měsíc a snažím se najít nějaké místo. Našla jsem jich mnoho krásných, ale vůbec se tam nevidím. Jen Vila Na Landeku mi trochu zůstala v hlavě. Vdávala jste se tam některá? A kolik stojí pronájem celého objektu? Nikde jsem se to nedočetla.

Mám z toho nervy v kýblu už teď :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.8.22 23:59

Neporadím ti bohužel s místem, ale chápu te. Já mít větší svatbu, tak jsem asi na Lexaurinech nonstop, byt stred pozornosti je pro mě peklo. Osobně je pro mě celkove svatba o něco lepší událost než pohřeb. :mrgreen: Mám kamarádku stejné povahy a ta díky větší svatbě měla půl roku nervy v kýblu a na svatbě několikrát brecela. Vůbec svatby jsou často takové zklamani. Snad se s přítelem nějak domluvíte a vaše svatba bude krásná. Držím ti pěsti. :kytka: Raději anonymně prosím…

• Citovat
  • Nahlásit
10619
6.8.22 00:04

Víš, proč je podle mě svatba ve vztahu důležitá? Vůbec ne kvůli „tomu papíru“… Je to prostě prubířský kámen. Schopnost komunikace, kompromisu, najít společné řešení problémů a podpořit se „proti všem“… Přemýšlej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15700
6.8.22 00:18

K tomu mam jednu věc - svatba samotná trvá par hodin. Veskrze o nic nejde. Podle mne pokud jednomu z partnerů na ní záleží, tak by ten druhy měl sklapnout podpatky a vyhovět. Budete spolu desítky let, proč hrotit ten jeden den?

Jinak cenu za pronájem celého objektu ti dá jen poptávka u majitele, doporučuji řešit včas, my museli bookovat termín 10 měsíců předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
6.8.22 00:27

@Tichošlápek

Jen pro informaci, já jsem z našeho páru ta, které na svatbě záleží a kvůli tomu si přeji, aby ten den byl velmi osobní a jen s těmi, kteří jsou nedílnou součástí našeho života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15700
6.8.22 00:30
@Eli-P píše:
@TichošlápekJen pro informaci, já jsem z našeho páru ta, které na svatbě záleží a kvůli tomu si přeji, aby ten den byl velmi osobní a jen s těmi, kteří jsou nedílnou součástí našeho života.

No ale ti tam přece budou i tak ne? Proč vadí, ze tam budou i jiní lidé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20798
6.8.22 00:40

Budete se muset domluvit, no.
Jinudy cesta nevede.
Leda by sis vzala souseda, ktery souhlasi s temi 15 lidmi ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.8.22 00:41

Já tě chápu, taky plánujeme svatbu na příští rok… A přítel tam chce celou svou širokou rodinu i přesto, že ty lidi vídá cca 1× do roka :roll: to máme daleko víc kontaktu se svými nejbližšími přáteli. No ale, co nadělám? Za ty hádky mi to nestojí, nehodlám se stresovat :mrgreen: jde jen o jeden den, to se přece zakladatelko dá přežít ;) nikdo neříká, že se jim musíš nějak extra věnovat… Když jich tam bude tolik, pravděpodobně si vystačí sami mezi sebou a ty budeš mít čas na lidi, kteří jsou ti opravdu blízcí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
6.8.22 01:03
@Barevné klubíčko píše:
Já tě chápu, taky plánujeme svatbu na příští rok… A přítel tam chce celou svou širokou rodinu i přesto, že ty lidi vídá cca 1× do roka :roll: to máme daleko víc kontaktu se svými nejbližšími přáteli. No ale, co nadělám? Za ty hádky mi to nestojí, nehodlám se stresovat :mrgreen: jde jen o jeden den, to se přece zakladatelko dá přežít ;) nikdo neříká, že se jim musíš nějak extra věnovat… Když jich tam bude tolik, pravděpodobně si vystačí sami mezi sebou a ty budeš mít čas na lidi, kteří jsou ti opravdu blízcí :srdce:

Už jsem přežila horší věci ;) Ale jde mi o princip. Příteli by vůbec nevadilo, kdybychom měli jen dva svědky, koneckonců tuhle variantu i původně sám navrhoval. Ale dostal strach, že by to někde udělalo zlou krev a tak se to celé stočilo tak, že chce svatbu dělat tak, aby byli spokojení hosté a na svou nevěstu jaksi zapomněl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.22 02:34
@Eli-P píše:
Už jsem přežila horší věci ;) Ale jde mi o princip. Příteli by vůbec nevadilo, kdybychom měli jen dva svědky, koneckonců tuhle variantu i původně sám navrhoval. Ale dostal strach, že by to někde udělalo zlou krev a tak se to celé stočilo tak, že chce svatbu dělat tak, aby byli spokojení hosté a na svou nevěstu jaksi zapomněl.

A co svatba v zahranici? na to by přítel nepristoupil? Na hosty bych se vyprdla, obvzlast ty co vidíte jednou za rok, normální lidi to pochopí a pro nenormální to nedělej. Bohužel par se jich tam stejně přijde víceméně jenom najíst a napít, nedělejme si iluze. Ano, kompromis je důležitý, ale aby byl přítel spokojený a ty na prášky asi kompromis úplně taky nebude… Za mě zbytecne dělat šarádu za xxx tisíc a ještě byt z toho úplně nesva.

• Citovat
  • Nahlásit
6903
6.8.22 08:40
@Michelle_M píše:
Víš, proč je podle mě svatba ve vztahu důležitá? Vůbec ne kvůli „tomu papíru“… Je to prostě prubířský kámen. Schopnost komunikace, kompromisu, najít společné řešení problémů a podpořit se „proti všem“… Přemýšlej ;)

mluvíš mi z duše! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.8.22 08:59
@Eli-P píše:

Jo tak ten můj taky říká, že to nemůže všem svým tetam a strejdum atd udělat… Takže taky má strach, že by to udělalo zlou krev… No a co celkově plány na svatbu? Zajímá ho tvůj názor? Dbá na to, aby to bylo hezké jak pro něj, tak hlavně pro tebe? Protože co si budem, chlapy to zas tak nebere :D

Můj ačkoli si teda „vydupal“ velkou svatbu, tak je úžasný že se se mnou o všem baví, žádný můj návrh nesmete ze stolu a sám přichází s novými nápady… Podle toho právě vidím, že mu na tom i na mě záleží no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7423
6.8.22 09:23

Tak jsou v podstatě dva přístupy, no. Jeden je svatba jako vstup do rodiny, formální propojení dvou rodů, tam se pozvou všichni, kteří snoubence formovali od mládí, i když se teď stýkají kvůli nedostatku času jenom jednou ročně při zvláštních příležitostech. No a druhý typ svatby je takový, že se to zkrouhne a pozvou se, ti, s kterými se nejvíc bavíš právě teď.(Většinou je to teda trochu namíchané). Já bych se skoro přimlouvala i jako introvert za ten první druh svatby, když na tom příteli záleží. Taky se může stát, že některé z nynějších 15 přátel odvane čas, a za 40 let budete prohlížet svatební fotky a nebudete si moct vzpomenout, kdo tam je, (kámoška z tehdejší práce???) V opačném případě zavzpomínáte ( se slzou v oku na prastrýce Aloise, nebo na svatební koláčky tetky Bětky)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2605
6.8.22 13:32
@Eli-P píše:

Tak aby pak nezapomněl na svou manželku, až budete řešit pak v průběhu soužití různé věci… např. aby nevychovával vaše dítě tak, aby měl v rodině klid (působí jako typ, který chce být se všemi zadobře, a to i za cenu, že to bude na úkor tvých či jeho potřeb).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat