Okna...

28414
2.8.07 13:58

Okna...

Ahoj holky :wink:
Nedávno jsem řešila dětský pokoj, teď okna.
Renovujeme dům, patro už máme (čtyři roky), tam máme záclony a závěsy na těch dřevěných konzolích. V koupelně a ložnici kromě toho máme ještě dřevěné žaluzie z Ikey http://www.ikea.com/…cts/00084325, ale máme je namontované na okně a to nejde úplně otevřít dokořán. Nevadí mi to. Teď děláme přízemí, už se budem pomalu chýlit do konce a říkám si, že když už to budem dělat, tak komplet pořádně.
Moje představa je, že nechci už žádné záclony a závěsy, jen nějaké rolety, nebo žaluzie. Ale tak, aby byli namontované na zdi nad oknem a okno půjde celé otevřít, a budou mít dostatečné zastínění a zase aby mi nikdo nečučel dovnitř. Klidně si to i nechám vámi rozmluvit na např.kombinaci záclony a žaluzie/rolety, nebo závěsu jen po stranách oken a žaluzie/rolety. Manžel zase tvrdí, že to bude vypadat blbě nemít záclony a závěsy, já vím, že ne. K oknu se dají dát např. obrázky a opticky to zakrýt…
No, nevím, nemáte to někdo doma jak to chci já? Fotky, nebo odkazy někam?
Jo a máme dřevěná eurookna :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
2.8.07 19:00

Já jsem tak ypůvodně plánovala, že nebudeme mít záclony, ale pořád jsem si připadala jak v novostavbě, že něco pořád schází dokončit a vadila mi taková ta divná ozvěna v bytě. Nakonec jsme koupili jenom tyčky a nomontovali je do půl oken a máme krátké záclonky po parapety, v obýváku odshora do půl oken. Občas si před praním záclon říkám, že zůstaneme bez, ale stejně to pokaždé vzdám. Prostě není to tak útulné. Závěsy nemám. Jenom v obýváku je jeden na dotvoření celkové barevné atmosféry.
Radina

• Nahlásit
  • Citovat
2073
2.8.07 22:04

Ahoj,
tak ja si byt bez zaclon nebo zavesu nedovedu predstavit. Me toriz pripada, ze ten byt je pak utulneji a navic jak tu jiz bylo zmineno -zbavis se te divne ozveny.
Sestra si take puvodne udelala jen zaluzie a musim rici, ze pak si tam udelala zavesy alespon symbolicke - proste jen takove pruhy latek co se ani nedaji zatahnout a dala si zaclony.
Ja sice take vzdy nadavam kdyz mam vsechno sundat a vyprat (mame 10 oken se zaclonami), ale vzdy se tesim, ze je zase povesim, nebot mi to fakt pak pripada utulneji.
Ja jsem puvodne uvazovala o kombinaci - tedy jak zaluzie, tak zaclony a zavesy, ale manzel mi to rozmluvil s tim, ze by si pripadal jako v kancelari a pak jsem musela uznat, ze mel asi pravdu.
A na druhou stranu je pravda, ze k nam neni od nikud videt takze ani v noci nezatahujeme zavesy i kdyz svitime.
Kdybych si mela poridit nejake zaluzie tak bych si asi poridila ty venkovni - myslim, ze jsou super i kvuli zastineni v horkem lete, ale v nasem pripade to neprichazi v uvahu, nebot jsme vasnivymi pestiteli kytycek a tem by se to asi nelibilo.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
3.8.07 01:48

My záclony nemáme :)

Kdysi jsem v bytě vyhodili staré hliníkové tyče a než jsme se dostali ke koupi dřevěných, tak jsme si zvykli - měli jsme klasické okenní žaluzie.

A teď v domečku máme v některých pokojích jen závěsy - hlavně kvůli čumilům, jinak nic :) A nějak nás záclony ani žaluzie nelákají.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
3.8.07 08:38

Já jsem zastáncem minimalismu, takže nechci nic, co by zbytečně přitahovalo prach. Takže závěsy nemám a kde jsou, tam mám pocit, že to je úplně nacucaný prachem a špínou, pokud se to nepere dost často a záclony jsou u mě jen jakýsi doplněk nutný kvůli tomu, že jsme v bytě. Ale v baráku bych si to udělala úplně bez záclon a ozvěnu bych neřešila :wink: Mám zkušenost, že i v obýváku, kde máme dřevěnou podlahu a posloucháme hi fi se přítel ozvěny bál a že se tím rozhodí výšky a nakonec jsme to vyřešili pověšením obrázků všude na stěny a ozvěna není. Nebo já jí aspoň neslyším :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
3.8.07 08:54

Ahoj tak my záclony taky nemáme, na plastový okna jsme nalepili háčky a pověsily špejlové rolety, sice je přes to vidět, když se rozsvítí, ale v ložnici máme ještě na garnyži přidělaný rolety ze štípanýho bambusu a ty krásně cloní. Když jsme se s přítelem stěhovali do společného bytu bylo hned jasný že záclony nebudou. Závěsy se mi docela líbí, batikuju si je a jsou z bavlny, ale pověšený jsou jen přes léto asi bych se osypala z umělýho závěsu až na zem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
3.8.07 09:14

Ahoj,

bydlíme v samostatném domku uprostřed velké zahrady, takže sousedy neřešíme. V kuchyni máme 2 okna a na nich jen žaluzie, aby se v létě kuchyň nepřehřívala. V obýváku máme pouze závěsy, právě kvůli přehřívání. V ložnici máme bílý plátěný závěs z IKEA, který je nahoře zatažený a dole na obou stranách zastrčený za radiátor. Zatahuju ho jen když není manžel na noc doma. Z okna je výhled do :,-(u, takže k nám koukaj jen ptáci :-) na chodbách nevisí nic a v děcáku jsou jen tmavě modré závěsy. Ozvěnu nikde nemáme. Dřevěné žaluzie jsem taky chtěla, ale protože by se okna nedala otvírat, vzdala jsem to.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.07 10:07

Ahojky,
mi taky přeěláváme baráček a záclony nechci možná jenom do pokojíčku s pohádkovým motivem.A závěsy už vůbec,protože se v nich drží prach.Mě se prostě líbí jednoduchost a vzdušnost.Tak papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama