Originál antikoncepce vs. její generika

71
15.5.16 13:07

Originál antikoncepce vs.její generika

Dobrý den ženy, nikde se nemůžu dopátrat jaké jsou originály antikoncepce a jejich generika. Chtěla bych začít užívat HA Jeanine, je to originál nebo kopie nějaké jiné HA? Co vy sami raději preferujete? Děkuji všem za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9513
15.5.16 13:55

Jeanine je originál. Ale máš to jedno. funguje to tak, že farmaceutická firma vyvine nějakou molekulu, v tomto případě Jeanine, na tu pak má jakousi ochrannou dobu, po kterou nikdo se stejnou molekulou nemůže přijít na trh. Po skončení, sama tu molekulu odprodává a na základě toho vznikají generika… tudíž hlavní účinné látky jsou naprosto totožné ale cena nižší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
15.5.16 13:57

Tak to slyším poprvé. Antikoncepce může být snad kopie? hned jsem si pod tím představila třeba jako boty nike-fejky od ťamanů :D jako po 3 letech teď už preferuji nehormonální antiko,,ale jinak jsem to hodně probírala s gyndařkou. Brala jsem nízkohormonání - to byla tehdy chloe - o které mi o rok a něco později řekla že ji změníme na jinou že tady tuto stahují z celé evropy! tak to mě dostalo. Pak jsem brala Mywy, já se ve složení nevyznám ale po té co jsem si ji v jedné lékarně nechávala objednávat a lékarnice ji pak zkoumala tak to složení si chválila a řekla oo tak to bych mohla brát i já :D
s jeanine osobně zkušenost nemám, ale kámoška ji myslím bere a už je to nějakou dobu a zatím neměnila. :nevim: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9513
15.5.16 14:03
@Pennya píše:
Tak to slyším poprvé. Antikoncepce může být snad kopie? hned jsem si pod tím představila třeba jako boty nike-fejky od ťamanů :D jako po 3 letech teď už preferuji nehormonální antiko,,ale jinak jsem to hodně probírala s gyndařkou. Brala jsem nízkohormonání - to byla tehdy chloe - o které mi o rok a něco později řekla že ji změníme na jinou že tady tuto stahují z celé evropy! tak to mě dostalo. Pak jsem brala Mywy, já se ve složení nevyznám ale po té co jsem si ji v jedné lékarně nechávala objednávat a lékarnice ji pak zkoumala tak to složení si chválila a řekla oo tak to bych mohla brát i já :D
s jeanine osobně zkušenost nemám, ale kámoška ji myslím bere a už je to nějakou dobu a zatím neměnila. :nevim: :mavam:

jako boty od ťamanů fakt ne :mrgreen: Chloe byla zrovna generikum Diane35, celá skupina se už jako antikoncepce nepoužívá protože má zvýšené rizik rozvoje venózního tromboembolismu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
15.5.16 14:16

Generikum je naprosto bezna medicinska prae. Prikladem je paralen, panadol, paracetamol. Ucinna latka stejna, jen cena ae lisi. Kazdy lek ma svoje generikum. Ja pri nakupu leku nekoukam na nazev ale na ucinnou latku a cenu. Napr u leku na alergii to jsou velke rozdily. Netreba se generickych leku bat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5869
15.5.16 14:57

Je to tak, že se vyvine účinná látka, tak prochází složitými testy (chemické, pak zvířata, nakonec lidi) stojí to strašně peněz a aby z toho ty společnosti něco měli, tak pak na to mají patent a několik let nemůže nikdo jiný tu účinnou látku použít.
Když patent vyprší, můžou ji začít používat ostatní firmy. Ty vymyslí svoje prášky (ve smyslu tabletky/kapsle/čípky nebo barvičky nebo jestli k tomu přidají nějaký vitamín či co) a pak se musí udělat další testování. Je levnější, protože už se netestují účinky té látky, ale zkoumá se, jestli v té kombinaci „funguje“ stejně. Jestli se správně uvolňuje do krve, jestli se nějak nezměnila ta látka, jestli je jí tam dost, jestli se s ní něco nestane při skladování a tak.

Takže to rozhodně není jako boty od Ťamanů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21080
15.5.16 15:12

@tygrice generikum pro Jeanine je Foxinette, ten beru já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
15.5.16 15:55

Děkuji všem, nechtěla jsem aby to vyznělo jako boty od Ťamanů :D ale stalo se. Já kdysi brala Dienille což je myslím generikum právě Jeanine a po 5 letech mi začala dělat trochu neplechu ale po tom všem čím jsem si za poslední rok prošla si říkám že Dienille byla zlatá :).Doktor mi jí změnil na Yaz při které jsem měla hrozný stavy a pak na Lindynette 20 se kterou chci taky skončit kvůli otokům, v pauze mám migrény a navíc mám dost silnou, dlouhou a bolestivou MS. Proto bych mu chtěla navrhnout aby mi napsal Jeanine která mi z různých diskuzí přišla jako nejmíň problematická, když nebude sedět ani ta tak končím :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
15.5.16 15:57

@vokishka A jak dlouho bereš tu Foxinette? Nedělá ti nějaké problémy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21080
15.5.16 15:58

@tygrice několik let, nedělá mi problémy, je to úplně stejné, jako to Jeanine, jen levnější. I tak je to ale jedna z těch dražších antikoncepcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
15.5.16 16:09

@Pam12 notyjo,,ona mi ani neřekla proč, ale zrovna tomu tromboebolismu sem se potřebovala vyhnout, byla to dr zaměřená i na genetiku, ale tak nemužu jí to zazlívat asi to nemohla tehdy vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9513
15.5.16 16:45
@tygrice píše:
Děkuji všem, nechtěla jsem aby to vyznělo jako boty od Ťamanů :D ale stalo se. Já kdysi brala Dienille což je myslím generikum právě Jeanine a po 5 letech mi začala dělat trochu neplechu ale po tom všem čím jsem si za poslední rok prošla si říkám že Dienille byla zlatá :).Doktor mi jí změnil na Yaz při které jsem měla hrozný stavy a pak na Lindynette 20 se kterou chci taky skončit kvůli otokům, v pauze mám migrény a navíc mám dost silnou, dlouhou a bolestivou MS. Proto bych mu chtěla navrhnout aby mi napsal Jeanine která mi z různých diskuzí přišla jako nejmíň problematická, když nebude sedět ani ta tak končím :zed:

tak zkus něco s nižší dávkou hormonů. Na trhu toho je dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9513
15.5.16 16:46
@Pennya píše:
@Pam12 notyjo,,ona mi ani neřekla proč, ale zrovna tomu tromboebolismu sem se potřebovala vyhnout, byla to dr zaměřená i na genetiku, ale tak nemužu jí to zazlívat asi to nemohla tehdy vědět.

to bohužel nemohla vědět, jsou nežádoucí účinky, které se projeví až po uvedení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
15.5.16 17:11

Obecně - někdy mohou dělat neplechu ty různé další přídavné látky, které jsou v generikách a nejsou v originálech, třeba různá pojiva apod. Já třeba na migrény nemůžu mít generika, jen originál jednoho léku, z generik je mi zle. Takže teoreticky ti něco může vadit na generiku a nemusí na originále, ale není to samozřejmě pravidlo.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama