Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Rozdíl je v intenzitě. Tohle bych zatím jako panickou ataku nehodnotila.
Jak bylo řečeno výše. Panická ataka je hodně vyhrocená úzkost. Já bych za sebe řekla, že u tebe už to může být hraniční. U panik totiž strach z omdlení bývá dost často. Úzkosti jsou častěji „pouze v hlavě“ - rozuměj jen ve formě myšlenky, a jakýkoliv tělesný prožitek (zrychlený dech, pocení,…) bývá slabší. U paniky jedou tělesné prožitky na 100%.
Ahoj, chtěla bych vědět rozdíl mezi těmito dvoumi věcmi. Dneska se mi stalo, že jsem normálně stala se svojí skupinkou (na VŠ) a profesor nám něco prakticky ukazoval. U toho řekl, že kdo má pomalý žilní návrat, tak si má sednout ať neodmli, když tak dlouho stojíme. V tom jsem dostala nával úzkosti a strach, že omdlim. Začala jsem se celá potit, měla jsem úplně mokré dlaně na rukou, buselo mi srdce, motala se mi hlava a měla jsem hrozný strach, že omdlim. Po nějaké době to přešlo. A takové situace se mi stávají často. Mám panicke ataky nebo „jen“ uzkosti?