Reklama

Paragraf u svobodné matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mammella
Stálice 59 příspěvků 27.11.10 16:12
Paragraf u svobodné matky

Ahoj maminky,

máte tady některá zkušenost s paragrafem, byl mi v pátek ukončen s tím, že ho až do zítra, ale malá dostala horečky, takže v pondělí jdeme znova k doktorce. Může mi to ukončení zrušit nebo dostanu nový paragraf? A kolik dní má nárok svobodná matka a pokud je to více dní v kuse než mám nárok, jak se to pak proplácí, to už se neplatí? A ještě, kdy se ten paragraf vyplací, to asi nebudu mít s výplatou, že ne? Děkuji všem, neznám tyhle situace, sotva jsem po MD nastoupila o práce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kovinka2
Kecalka 441 příspěvků 27.11.10 16:44

ahoj,já jsem tedy nikdy s malým doma zůstat doma nemohla jelikož jsem měla práci na prd.ale určitě ti ho doktorka prodlouží bez keců,a mělo by se to vyplácet ve výplatě,co si já myslím.A kolik dní má mamka nárok na to být doma s děckem?já myslím že to není dané na dny,prstě až se uzdravý kočka.

kovinka2
Kecalka 441 příspěvků 27.11.10 16:45

ale to ti určo poví v pondělí doktorka,zeptej se jí na to.nevím to jistě jen si to myslím..

Anik
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 27.11.10 16:54

Svobodná matka má nárok na 16 dní, vdaná na 9 dní..... ale netuším právě jestli pracovních nebo se počítá i víkend. Jsem s holkou taky sama, paragraf jsem měla naposledy vloni, taky hned po návratu do práce, holt školka :(,,,,měla jsem jen týdenní. Proplácí se určo ve výplatě. Myslím si, že další paragraf ti vypsat nemůže, protože mezi jednotlivými paragrafy musí být aspoň jeden den odpracován,,, tak jedině, že by ti ukončení zrušila a prostě bys v něm pokračovala,,, pokud jsi teda ještě nevyčerpala těch 16 dnů. A.

Anik
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 27.11.10 17:02

nebo ještě jinak - může ti vypsat hned další paragraf, ale ne na stejnou diagnozu,,, musí to být jiná nemoc, což ve vašem případě asi není, tak jedině to prodloužení. A.

kovinka2
Kecalka 441 příspěvků 27.11.10 17:09

no a vysvětleno.mou­dřejší a zkušenější :mrgreen: je to stejně zvláštní,já sama nejsem a kdybych byla vůbec nevím co bych dělala.práci jsem měla na směny a kluka malýho tak musel chlap hlídat jelikož dělal u známýho a ten ho doma nechal jen tak bez keců.ted cekáme druhý a vůbec nevím kam půjdu až půjde i druhé do školky :nevim: na ranní se špatně schání.už jsem to i zkoušela a bez výsledků :cert:

Anik
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 27.11.10 17:13

já většinou používám babičku… jinak bych dělala nevímco, první rok ve školce to byla každou chvílku rýma a kašel. Letos je to zatím OK, ťuk ťuk.
 A.

Mammella
Stálice 59 příspěvků 27.11.10 17:14

Děkuji všem…no první diagnoza byla na úraz, tak snad se to bude dát zrušit, doufám, že už to neodeslala, protože mi to ukončovala s pátečním datem, uvidíme co mi řekne. To je přesně to, že malá nastoupila do školky a už se to honí…nemoci, úrazy, no je to hrozné. Zatím jsem s ní doma 6 dní, takže se do těch 16 dní vlezu. Proberu to hned s doktorkou jak to vlastně všechno je. Děkuji všem za reakce..pěkný večer

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 27.11.10 17:19

tak já letos mela poprvé paragraf..vdaná 9dní..samoživi­telka..16 dní­..počítá se v četne víkendu..delalo to 60 procent z platu..narozdíl od klasické neschopenky..pro­plácí hned od začátku…proplácí jí socka…mimo výplatu…my marodily v dobe od4.10..až do 12.10…a výplatu mívám 15.11..a sockami to proplatila ted v pátek..pokud paragraf trvá dýl..jse doma zadarmo..aledrto muže zrušit a napsat nový paragraf..ale musí tam být nová diagnoza..a na neco jiného

Anik
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 27.11.10 17:24

aha, tak možná je změna, já to měla určitě ve výplatě, ale je to už ten rok, pravda. tak se omlouvám. A.

Mammella
Stálice 59 příspěvků 27.11.10 17:49

No neomlouvej se, Aniku, ono je to opravdu složitost sama, tak jsme aspoň chytřejší a děkuji za vyčerpávající info i Petře…takže socka to vypláci cca jako chodila mateřská, po 20 v měsici, no hlavně že to není později…holky opravdu velký dík..ještě že Vás tady člověk má… :potlesk:

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.10 19:11
Mammella píše:
No neomlouvej se, Aniku, ono je to opravdu složitost sama, tak jsme aspoň chytřejší a děkuji za vyčerpávající info i Petře…takže socka to vypláci cca jako chodila mateřská, po 20 v měsici, no hlavně že to není později…holky opravdu velký dík..ještě že Vás tady člověk má… :potlesk:

Ahoj,
sociálka to mi vyplácí OČR asi tak 3 týdny po tom, co dám ukončení zaměstnavateli. Takže to ukončení dej co nejdřív. Mají na to ze zákona 30 dnů, ale nevím, jestli se to někdÿ nezpožďuje.
Jednou ukončené OČR se nedá prodloužit, jedině napsat nové na jinou diagnózu.
Při OČR můžeš jít na celý den do práce, pokud si na ten den seženeš hlídání. Pak máš zaplacený den jako odpracovaný a za tento den nedostaneš OČR. Těch dnů může být samozřejmě víc.
Nechávej si OČR ukončit až v neděli nebo v pondělí, abys dostala peníze i za víkend. Pokud bude doktorka ochotná to udělat.

Mammella
Stálice 59 příspěvků 28.11.10 11:32

Děkuji JaSe, o tom, že můžu i opracovat jsem ani nevěděla, tak zítra to s pediatričkou proberu, naštěstí je to skvělá ženská, takže si myslím, že to dopadne dobře. Pěkný den

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.10 15:32

Mammello,
o tom,že mám možnost pracovat při OČR, jsem se dozvěděla až při třetí ošetřovačce za sebou (nejdřív nachlazení kluka, pak neštovice holka, pak zápal plic a neštovice kluk - děti jsou dvojčata). Kombinovala jsem pobyt u táty dětí (jsem rozvedená a nežijeme spolu), hlídání mojí mámy a nejvíc jsem byla doma já. Trvalo to 6 týdnů :pocitac: najednou.
Když půjdeš při OČR do práce, tak si do formuláře na ukončení OČR, až Ti to doktorka ukončí, vypíšeš (možná tu udělá zaměstnavatel, domluv se s nimi, já si to vypisuji sama a pak dám mzdovkám) ty dny, kdy jsi pracovala při OČR a za ty dny dostaneš mzdu a ne ošetřovné. Pozor, v horní polovině druhé strany formuláře se píše doba, kdy jsi pečovala o nemocné dítě, tam píšu vždycky celou dobu OČR a ty dny, kdy jsem pracovala, vypisuju do dolní poloviny, kde je pak podpis a razítko zaměstnavatele. Je tam na to řádek.

Mammella
Stálice 59 příspěvků 28.11.10 17:23

JaSe díky, jsi hodná. No já nastoupila 1.11. do práce a už mám paragraf, malá pořád na kupě a není kdo by mi ji hlídal. Už jsem se těšila na celou výplatu a teď jsme tam kde jsme byly, ale asi si musím zvyknout, že ty nemoci půjdou ráz na ráz. :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >