Poděděné hračky - jak vyčistit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lorelai947
Kecalka 327 příspěvků 05.02.19 14:21
Poděděné hračky - jak vyčistit?

Ahoj maminky, čekám své první děti (dvojčata) a podědila jsem pro ně spoustu oblečení a hraček od jejich bratranců. Nejsem typ člověka co by potřeboval mít pro děti všechno fungl nové, naopak jsem byla ráda za každou drobnost, kterou jsme dostali a která tím pádem ulehčila našemu finančnímu rozpočtu. oblečení jsem si samozřejmě vyprala a vyžehlila, ale co se těch poděděných hraček týče - jak je vyčistit, jakým prostředkem? Mám na mysli plastové a gumové hračky a kousátka…
Děkuji za rady

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 05.02.19 14:23

Tyhle věci vyvayřuju, teda pokud v nich není strojek. A když se to rozteče, tak házám do koše. Ty se strojkem se snažím co nejlíp otřít mýdlovou vodou a opláchnout.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2049 příspěvků 1 inzerát 05.02.19 14:25

Umyla jsem co nejvíc teplou vodou, popřípadě vzala kartáčkem. Moc jsem to nepřeháněla, aspoň si užití imunitu ;) ale mluvím o hračkách od známých. Ne z bazaru.

veselamuchomurka
Povídálka 46 příspěvků 05.02.19 14:25

Nevím no, já jsem je hodila do pračky na čtyřicet bez máchání…

Janli
Kelišová 7226 příspěvků 05.02.19 14:29

Namoč je do vody se savem a pak vydrbej dětským mýdlem.

PHV
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 05.02.19 14:36

Já jsem je myla v teplé vodě mýdlem. Plyšové jsme vyprala a strojek vyndala a co nešlo vyndat, tak jsem myla hadrem

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 05.02.19 14:37

Od příbuzných omyla vodou/mydlovou vodou, látkové vyprala, ty na baterky jsem jen otrela. Nepřeháněla bych to, až si začne s hračkami fakt hrát, tak si pak stejně bude do pusy nejspíš strkat kdeco :lol:

Elzaaa
Kecalka 128 příspěvků 05.02.19 14:38

Otrela jsem dukladne dezinfekcnimi ubrousky pak omyla mydlovou vodou a pak oplachla. Ty co sly jsem vyprala, plasty do sterilizatoru a je to. Jen kousatka do sterilizatoru ne ty se roztecou.

lorelai947
Kecalka 327 příspěvků 05.02.19 14:58

super, všem moc děkuji za rady :*

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 05.02.19 15:07

Látkové sem hodila vyprat, plastové a gumové vyvařit, co se nesmělo namočit sem aspoň otřela houbičkou s jarem :) akorát kousátka, takové ty plněné vodou bych nevyvařovala, zdeformují se, ty sem umyla a strčila do mrazáku přemrznout :mrgreen:

zuzanka003
Kelišová 7468 příspěvků 05.02.19 15:14

co šlo dát do myčky na nádoby dala jsem… bez leštidla a soli…, zbytek umyla mydlovou vodou a postříkala desinfekcí

pocker
Kecalka 339 příspěvků 05.02.19 15:35

Savo určitě ne, raději ocet ;) a horká voda

Jančakecalka
Generální žvanilka 22703 příspěvků 05.02.19 15:52
@pocker píše:
Savo určitě ne, raději ocet ;) a horká voda

Přesně tak jsem to dělala já ;) Ocet je můj velký kamarád za pár kaček :palec:

Ann-Sylvie
Stálice 73 příspěvků 05.02.19 15:53

Já jsem kupovala v DM desinfekční tablety do vody a v těch jsem hračky myla ;).

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >