Pojídání vlasů - může to mít následky i po letech?

Anonymní
23.11.19 23:28

Pojídání vlasů

Ahoj všichni, omlouvám se za anonym ale jistě mě pochopíte. Přes asi týdnem jsem se od mamky dozvěděla že jsem si v dětství vytrhávala a jedla vlasy ale ve velkém, měla jsem úplně vytrhaná lysá kola. Dělala jsem to prý dva roky, já si to vůbec nepamatuji, nevím že bych kdy něco takového dělala, teď by mě to ani nenapadlo a jsem z toho dost v šoku, hlavně proto že lidské vlasy jsou nestravitelné a četla jsem že mohou utvořit v žaludku,, bezoár" a můžou způsobit jeho neprůchodnost. Nic mě nebolí, žaludeční obtíže nemám ale mám strach, myslíte že po těch letech bych něco takového v žaludku mít mohla? Nedá mi to spát!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.11.19 23:40

Ahoj, já v dětství též trpěla trichotillománií (vytrhávání vlasů), ale nepojídala jsem je. Trichobezoár může vzniknout, ale to bys měla už dávno nějaké žaludeční problémy. Já si vlasy opět začala trhat před 4mi lety :-( Myslím, že můžeš být v klidu.

• Citovat
  • Nahlásit
1775
23.11.19 23:41

Zeptala bych se na to kdyžtak tvého praktického doktora, ale podle mě je to blbost.., za ty roky to žaludeční šťávy určitě rozložily ;)
Ale teda představa je to docela nechutná.., myslím ten tvůj "koníček " v dětství.. :poblion: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7472
24.11.19 01:29

Já myslím, že jsi ty vlasy už dávno vykakala. :D Ale pro svůj klid se můžeš zeptat na názor nějakého lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6412
24.11.19 08:43
@Anonymní píše:
Ahoj, já v dětství též trpěla trichotillománií (vytrhávání vlasů), ale nepojídala jsem je. Trichobezoár může vzniknout, ale to bys měla už dávno nějaké žaludeční problémy. Já si vlasy opět začala trhat před 4mi lety :-( Myslím, že můžeš být v klidu.
Řešíš to nějakou psychterapií?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 12:34

@Kfětoslava Jj, nejdřív KBT individuální i skupinová, pak jiné směry terapeutické, ale vzhledem k tomu, že ve srovnání s mými ostatními diagnózami je tohle vlastně „prkotina“, i když mě štve, tak řeším na terapiích většinou důležitější věci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 21:11

Mám podobný problém 8o Před půl rokem jsem jedla taktéž svoje vlasy (přestěhovali jsme se, zjistila jsem, že je táta vážně nemocný a celkově se s rodiči nikdy o ničem nebavím, takže si myslím že jsem to měla ze stresu) když jsem zjistila, že je to vlastně psychická nemoc a co vše se může stát, tak jsem toho nechala. Našla si víc koníčků, kamarády a vše se zlepšilo. Bojím se, že ten „chuchvalec“ vlasů v žaludku mám i když žádné potíže jsem neměla a ani nemám co se týče zácpy, bolesti břicha atp. Ještě mi nebylo 18 a tohle před rodiči rozhodně řešit nechci. Je možné, že to prostě ten žaludek nějakým způsobem strávil? Taky mám jít na endoskopii/gastroskopii (zase jinačí zdravotní problém) měla bych se o tom zmínit lékaři? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 21:26

Já miluju vůni čerstvé zdi, toho co se nahazuje i vůni malby. Miluju když si dám do pusy kousíček toho nahazovacího materiálu a kousat ty maličké kamínky, pak to vyplivnu :oops:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat