Pokousaný pes

6.11.19 17:49

Pokousaný pes

Zdravím, jdu hlavně pro názor a popřípadě rady jak postupovat, ale ráda bych se dozvěděla, zda můžeme požadovat zaplacení alespoň poloviny dané ceny. Bydlíme na vesnici a máme sousedy. Máme společný dvůr a zahradu obě rodiny máme pejska. Naše má 5 let jejich bude mít teď rok nebo něco přes rok. Vyházeli spolu bez problému, dokud nešla ta jejich do puberty a začala devastovat, skákat a dorážet na všechno kolem. Zabíjí malá zvířata (žáby, ježky, hlodavce) pokud se jí kočka dostane pod packy tak i je. A začala dorážet i na naši čubu. Z důvodu toho že jejich psík má cca 40 kg ta naše 25kg tak začali menší problémy. Ale jako starší fena si jí prostě srovnala, zavrčela, odehnala a byl klid. Ale když dorostla na svoji výšku a vyloženě se svou váhou skočila na naší fenu začala se jí naše bát. Takže jsme vždy rychle přešli přes dvůr na zahradu kam jejich pes nemá přístup, jsou tam slepice a to by byl pro ně rychlý proces… Sousedé odjeli na víkend pryč a poprosili nás zda by jsme jejich psa nekrmili a pouštěli jí ven. Protože je neposlušná (nikdo se jí nevěnuje) a na vše skáče a demoluje tak má udělaný takový mini výběh kde je celý den a pouští se jen na noc.. dost smutné, sem tam jsem jí pouštěla i přes den když tam nebyli aby se proběhla a protáhla nohy. No ale k problému, před 11 dny když odjeli pustili jsme jejich čubu klasicky na dvůr a já s čubou šla na zahradu… ale protože je to těžký tank a já jsem prcek tak mi rozrazila branku na zahradu a proběhla vesele tam mezi slepice.. moje chyba, měla jsem si to více ohlídat…rozeběhla se k nima začala cupovat první kterou potkala… samozřejmě jsem chtěla zvíře zachránit tak jsem jí čapla a chtěla jí slepici vyrvat z tlamy (naše čuba to jen pozorovala) ale ve chvíli kdy jsem ji chytla zavrčela na mě pustila slepici a ohnala se po mě. V tu chvíli vyrazila naše čuba a v tu chvíli byli v sobě… naštěstí přítel zaslechl křik a po několika vteřinách jsme je od sebe dostali..spíše se z ničeho nic pustili.. zavřeli jsme psi, slepice a šli zjišťovat zda psi jsou ok…jejich čuba ani škrábnutí a naše čuba pokousaná…takže jsme do půl hodinky byli na veterině… dnes jí vytáhli stehy a jsme v tom za 5 tisíc. a Každé dva dny jsme jezdili na kontroly do jiného města. Není to nijak závratná částka..ale částka to je. Nevolali jsme policii ani nic, byla to prostě hloupá situace která nastala.. neviním je že je to jejich chyba..ačkoliv kdyby 40kilový pes měl nějaký pohyb a pozornost nebyl by tak agresivní a neposlušný..a já jsem si prostě mohla dát pozor aby mi jejich pes neproběhl a nejdříve odvolat svého psa domů než jsem šla zachránit slepice.. Ale k otázce..stále jejich pes pokousal našeho..kdyby byla zraněná jejich čuba vezmeme jí na veterinu stejně jako naší a zaplatíme náklady… ačkoliv by vina stále ležela na obou stranách…problém je, že oni odmítají zaplatit alespoň poloviční náklady, navrhovali jsme i po malých částkách měsíčně prostě něco přispět nebo alespoň beznín, který jsme pojezdili..protože za rohem veterinu opravdu nemáme.. co s tím..můžeme to nějak řešit a domáhat se zaplacení nějakých nákladů na danou léčbu (všechny faktury máme ) nebo nejsme v právu a bohužel naše chyba a poučit se pro příště? Předem děkuji za reakce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20166
6.11.19 17:55

Myslim, ze to dopadne tak, ze od nich nic neuvidite, plus se zhorsi sousedske vztahy. Kazdopadne je to neprijemna situace, hlavne ze se z toho vas pes dostal :kytka:.Ja osobne bych uhradila minimalne pulku castky a omlouvala se, i kdyz vlastne zdrhl pes tobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6223
6.11.19 17:56

Hele, čistě z mého hlediska. Oni vám ji dali na hlídání a vy jste ji neuhlídali. Takže těžko můžete požadovat něco po nich. Vždyť neměli šanci to nějak ovlivnit. Navíc po ní vyjela vaše fena, i když samozřejmě chránila paničku, to chápu. Ale opravdu jsi je měla držet oddělené tak, aby se k sobě neměly šanci dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20166

Ale tady jde videt celkove spatny pristup i k vychove psa, ktery ma byt cviceny, takze me neprekvapuje, jak se k tomu postavili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47260

Moc tomu nevěřím, navíc když jsi ho pustila Ty. Pro příště víš jak reagovat až zase budou chtít psa pohlídat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20166
6.11.19 17:57
@Aduš8 píše:
Hele, čistě z mého hlediska. Oni vám ji dali na hlídání a vy jste ji neuhlídali. Takže těžko můžete požadovat něco po nich. Vždyť neměli šanci to nějak ovlivnit. Navíc po ní vyjela vaše fena, i když samozřejmě chránila paničku, to chápu. Ale opravdu jsi je měla držet oddělené tak, aby se k sobě neměly šanci dostat.

Jako, je to blby, ale je to tak.Mne by to teda nedalo, ale to je zase o povaze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11002
6.11.19 17:59

Ja se obavam, ze bych nechtela nic, protoze v tu danou chvili jsem za toho psa byla zodpovedna ja (kdybych byla na tvem miste). Z toho ovsem plyne i to, ze dal bych jim nepomahala a udelala opatreni, jak se tomuto psu vyhnout. Ja se nedavno v lese potkala se sousedem, mel u sebe dva dobrmany a jednoho na volno, ktery okamzite skoncil po nasem. Prali se, ale nas pes si pak lehl, ukazal slabiny a dobrman ho nechal…jen si asi vyjasnovali postaveni. Prekvapuje me, ze psi, co se navic znaji, to toho jdou natvrdo. Japsum teda nerozumim :oops:, ale podle mne jim tezce prerusta pres hlavu a budou mit problem.
Mimochodem nas soused mi rikal, at psa jeste doma prohlidnu, a kdyby neco, at dam vedet, ze to zaridi. Ale byla to uplne jina situace, ON je nezvladl..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.19 17:59
@wildcherry píše:
Myslim, ze to dopadne tak, ze od nich nic neuvidite, plus se zhorsi sousedske vztahy. Kazdopadne je to neprijemna situace, hlavne ze se z toho vas pes dostal :kytka:.Ja osobne bych uhradila minimalne pulku castky a omlouvala se, i kdyz vlastne zdrhl pes tobe.

jop je v pohodě..a asi máte pravdu, že by to jen zhoršilo sousedské vztahy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.19 18:00
@Markéta80 píše:
Moc tomu nevěřím, navíc když jsi ho pustila Ty. Pro příště víš jak reagovat až zase budou chtít psa pohlídat ;)
úplně nevím čemu nevěříš..popsala jsem po pravdě danou situaci :)… já svou vinnu přiznala chtěla jsem jen vědět více pohledů abych se nehnala do něčeho když vlastně nejsem v právu :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22498
6.11.19 18:01

Osobně si myslím, že nemáte nárok na nic. Udělali jste něco o čem víte, že není úplně OK a bohužel to nevyšlo. Že jejich pes není vychovaný je sice špatné, ale oni to řeší tak, aby nic neprovedla. Vašeho psa pokousala vaší chybou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6223
6.11.19 18:02

@ChytráSova ja myslím, že moc nevěří tomu, že bys z nich něco dostala, ne té situaci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.19 18:02
@Aduš8 píše:

oni jsou v kontaktu… nejsou odděleně jak jsem napsala..když padne cca 5-6h večer a už se na dvoře nic nedělá tak se pouští takže v kontaktu jsou :)…ale ano proběhla mě.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20166
6.11.19 18:03
@ChytráSova píše:
jop je v pohodě..a asi máte pravdu, že by to jen zhoršilo sousedské vztahy :)

Uprimne? Vykaslala bych se na to, protoze to dopadne akorat vycitkama, sousedu se jen tak nezbavis, mate spolecne zahrady jeste k tomu.Ne,asi bych to zkusila rozdychat. Rikam, je to o povaze lidi, ale oni si muzou rikat, ze nemaji duvod platit za tvoji chybu, kterou fakt nemohli ani ovlivnit v dany moment a defakto-maji pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.19 18:03

:)

Dobře, díky za názory… :) aspoň vidím danou situaci z jiného pohledu :) díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47260
6.11.19 18:04

@ChytráSova nevěřím že něco zaplatí ;). Příště jim řekni že jim fenu hlídat nebudeš když je nevychovaná ;). Taky bych nechtěla platit pokud bych za to nemohla :?. Na druhou stranu bych nechtěla hlídat fenu o které vím že to nemusí dobře dopadnout :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama