Reklama

pomooooc, nekaká!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evas
Stálice 79 příspěvků 22.01.09 20:17
pomooooc, nekaká!!

maminky prosím moc o radu. Mám skoro už sedmiměsíčního prcka. V šestém jsem mu začala dávat příkrmy, první mrkvičku, brambor atd.. Jenomže s tím začaly problémy s nekakáním. Po příkrmách šel až po osmi dnech a to jen proto, že jsme mu pomohli trubičkou. Potom měl stejně dlouhou pauzu a musela jsem použít projímadlo - laktulózu. Mám strach mu zase příkrmy dávat, tak jen kojím a dokrmuji sunarem. Před tím Sunar jen na noc (nebo kaši), teď už sunar jednou i přes den. Zkoušela jsem i do příkrmu olivový olej, švestové šťávy, přesnídávky - hrušku, jablka, švestku. Nezabírá nic a jsem zoufalá. Nejde do nekonečna nepřikrmovat. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Moc děkuji.

Reklama

Reakce:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 22.01.09 21:41

Ahoj, zkoušelas jen mrkev a brambor, nebo ještě něco jiného? Tohle zrovna docela ucpává, aspoň moje dítě. Víc už jenom řepa.
Dobře jde třeba dýně nebo cuketa s přídavkem neslazené přesnídávky.

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 22.01.09 22:03

Můj malý má něco přes 7 měsíců a měli jsme úplně stejné problémy.
Pomohlo hodně pomalé zvyšování dávky, postupně si na to to tělíčko nějak zvyklo. Omezuju mrkev, brambory, rýži. Po obědě dostává paňáka švestkové šťávy a odpoledne má ovocnou přesnídávku. Obojí docela pomáhá.
Doktorka mi poradila, aby malý hodně pil. Po obědě ho kojím, takže mu další pití nedávám, ale jestli máš míň mlíčka, tak by možná i pití pomohlo.
No a pro nejhorší případ už mám doma taky laktulózu… :?

dusicka..
Závislačka 4823 příspěvků 22.01.09 22:31

Mne dr. poradila, ze mam davat pit hermankovy caj…je na podporu traveni a docela zafungoval.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.09 23:30

meli jsme stejny problem..poradili nam ke kojeni i jeste davat piti(treba ten hermankovy caj,nebo nared tu svestkovou stavu),u miminek je to pry znamka malo tekutin.Jinak ty prikrmy hodne red,spis to bude polevka,a kase taky spis ridsi.No a u nas nejvic pomohl osmy mesic a jogurty,ted uz mame problem opacny:)

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 22.01.09 23:36

Ahoj, asi bych se zeptala dr. 8 dni nekakat je dlouho. Přitom zavádíš první přikrm a to mrkvičla a brambor. Přidávala jsem dětem do jidla cuketu. Ta by měla pomoci. S kakáním jsme problém něměli - naopak. Ale asi bych se obrátila na dr.

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 23.01.09 03:10

Ahoj nam hodne pomahaji svestky-svestkova presnidavka,kterou pridavam do jinych druhu presnidavek,protoze ma hodne silnou chut-jako povidla…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 23.01.09 09:26

už jsem ti to chtěla napsat včera, ale nějak mi to ten kompl sabotoval, takže můj postřeh:

Ty ovocný přesnídávky a štávičky dávej teplý! Teplej kompot, nebo ta přesnídávka, opravdu dělají zázraky a já snad neznám člověka, co by se po teplým meruňkovým kompotu nepos..l. U nás to funguje 100%.

evas
Stálice 79 příspěvků 23.01.09 10:48

Děkuju moc všem za odpovědi. Určitě vyzkouším přesnídávky ohřívat, tohle jsem nedělala. Nicméně dávali jsme i brokolici, špenát. U mrkvičky a bramboru jsme nezůstali. Čajík ani jiné tekutiny mi pít nechce, to je do něj musím dostávat po lžičkách a i tak prská kde může. Za dr se znovu chystám. Už o tom problému ví a řekla nám jen, že když bude mít tvrdé bříško, máme přijít. Nic víc. A ještě jeden dotaz, jak dlouho ho můžu bez kakání nechat a nemůže si popřípadě na laktulózu navyknout? Ještě jednou moc děkuji!!

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.09 13:45

ja do maly to piti taky cpala div ne nasilim,svestkovou stavu(staci par lzic)jsem davala strikackou a drzela pusu aby nevyplivla:),nic­mene obcas(po sedmi dnech)doslo i na laktulozu,dala jsem ji vzdy jednorazove,celkem asi 4×,mesic ubehl a zacaly jsme bastit ty jogurty.Ty pomohli.

evas
Stálice 79 příspěvků 23.01.09 21:52

jogurty smí, tuším, až od osmi měsíců.? Nicméně lékárnice mi dneska řekla, že Laktulóza není návyková, tak sem si oddychla. Ale jak dlouho ho necháváte mimi bez kakání?

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.09 22:26

jak jsem psala,ja malou nechala i tyden,ale upresnuji ze nemela tvrde brisko,neplakala a nic podobneho,byla i tak spokojene mimi:)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >