Poraďte, jak vyřešit bydlení

Anonymní
11.6.17 21:06

Poraďte, jak vyřešit bydlení

Ahoj,
chtěla bych získat názory na řešení mojí situace.
Mám dvě děti, 4 a 8 roků. Jsem téměř rozvedená, manžel už je odstěhovaný. Před několika lety, ještě v době kdy manželství fungovalo, jsme se rozhodli přestěhovat se do dvougeneračního domu k mojí matce. S ní jsem si nikdy nerozuměla, ale zdálo se mi, že výhody společného bydlení převáží nad nevýhodami. Brzo jsem poznala, že to byla chyba. Ještě v manželství jsem chtěla s manželem odejít, nesouhlasil. Naše manželství stejně skončilo a já tu zůstala sama s dětma a matkou. Moc nešťastná.. Dům je napsaný na mě, matka tu má věcné břemeno. Nechci tu už dál bydlet, ale nevím jak situaci vyřešit.. matka se odstěhovat nechce, takže jsem v pasti.. uvažovala jsem nad koupí bytu, ale bojím se vzít si hypotéku, když jsem sama.. ceny bytů se tu pohybují kolem 2 mil., můj příjem je 20 tis čistého a budu mít základ asi 500 tis. Státní byt nedostanu, protože mám vlastní bydlení… Co tedˇ?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2799
11.6.17 22:28

Státní-jako městský? třeba u nás vlastní bydlení není podmínkou, pro městský byt může zažádat v podstatě každý kdo má trvalý pobyt ve městě a složí za něj nevratnou kauci.Za 2+1 je to 40tis.
Takže bych zjistila, zda i vaše město nenabízí volné byty.
Opravdu nejde dům drobnou rekonstrukcí předělat taky aby jste se nepotkaly? být netastná kvuli rozporům s matkou nebo být neštastná kvůli financím(mě by v téhle situaci hypotéka stresovala)to je dilema :nevim:…nebo sehnat své bydlení a matce tam"strčit"podnájemníky…taky řešení i když né ideální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama